Inteligentní bydlení - Diskuzní fórum

Inteligentní bydlení (Jak se staví dům)

Inteligentní domácnost

21.11.2012 19:46 | autor:  newkangaroo

Dobrý den, velice s manželkou uvažujeme nad inteligentním domem, zatím ale nejsme zdaleka rozhodnuti a v současné době se snažíme posbírat co nejvíce zkušeností od lidí, kteří podobný projekt absolvovali. Našel jsem na internetu poměrně srozumitelný web: http://www.centruminteligentnihobydleni.cz/inteligentni-budovy-minulost-a-soucasnost, kde se dá najít dost informací. Ještě se mě ale nepodařilo nalézt žádné reference těch, kteří do toho opravdu šli, je tu někdo takový? Díky moc za radu.

Re: Inteligentní domácnost

1.2.2013 19:52 | autor:   - 89.29.80.xxx

zdravim, naprosto vam rozumim, resil jsem stejny problem, stavime dum s firmou Liberohaus, ktera nam nabidla jako moznost reseni uspor pomoci spojeni vytapeni, zabezpeceni do jednoho systemu tzv. intel. rizeni, po dlouhem rozhodovani a navsteve shouroomu jsme se rozhodli tuto technologii zrealizovat, pripada nam super moznost ovladani domu na dalku a okamzita kontrola nad spotrebou energii domu, a nektere dalsi moznosti ktere ovlivnuji spotrebu elektriny, pocitam ze se nam penize ktere jsme do toho vlozili max. do 5 let vrati

Re: Inteligentní domácnost

21.2.2016 13:07 | autor:  Barca23 - 78.102.173.xxx

Já jsem dlouho váhala a o manželovi vůbec nemluvě... Když jsem se ale byly podívat na "živou" ukázku http://www.chytrainstalace.cz/chytra-elektroinstalace/inteligentni-dum-showroom/ dost nám to pomohlo... Doporučuji to taky zkusit...

Re:

17.7.2014 9:42 | autor:  pit82

Inteligentní nebo chytré bydlení je dnes už docela rozšířeným tématem. Záleží na každém, jaký systém si vybere. Nejdůležitější otázka je, co přinese obyvatelům domu. Mezi hlavní aspekty k zamyšlení je co a jak má být řízeno, kvalita zabezpečení domu, ovládání pomocí smartphonu... V době, kdy chce každý ušetřit je potřeba myslet i na úsporu energií a pořizovací cenu "inteligentních prvků". Poměrně levné řešení chytrého domu může být provedeno pomocí Loxone systému (www.loxone.com). Uživatel si může před samotnou instalací vyzkoušet ovládání domu pomocí bezplatné aplikace, což mu ukáže, jak vše může fungovat

Re:

12.12.2015 11:26 | autor:  Marketa - 84.21.105.xxx

Ahoj a koukali jste treba i na tuhle stranku chytrainstalace.cz?? Velice se mi libi jak je vse po instalaci v dome vyreseno, je to velky konfort

Re: Re:

25.12.2015 19:36 | autor:  Zdena - 84.21.105.xxx

Take o tom hodne premyslime a na tuhle stranku jsem taky koukali, libi se mi naco vse u toho mysli!

Re: Re: Re:

13.1.2016 6:55 | autor:  Marketa - 37.49.226.xxx

No prave, mit tohle v dome tak se uz niceho a nikoho nebojim, my do toho jdeme je to vazne nezbytnost mit, takze pri stavbe domu to vezmeme pri jednom

Re: Re: Re: Re:

28.1.2016 19:53 | autor:  Zdena - 185.65.135.xxx

A od jake firmy to budete mit, ze vam to budou delat uz pri stavbe?

Re: Re:

21.2.2016 13:10 | autor:  Barca23 - 78.102.173.xxx

Psala jsem to tady i nahoře. Nám hodně pomohli při rozhodování. A když jsem se bavila s panem Pokorou tak to bylo taky fajn... Můžete si sním domluvit ukázku na tel 605 757 980

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu