varná deska - Kuchyně diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální letáky Jysk.

varná deska (Kuchyně)

kde je lepší mít ovládací panel u plynové varné desky?

3.2.2013 16:15 | autor:   - 89.102.89.xxx

Dobrý den, řeším možná úsměvný problém. Chci do nové kuchyně plynovou varnou desku do 6ocm skřínky, ale nevím zda zvolit ovládání zepředu či zboku. Varná deska bude umístěná uprostřed linky, takže se dostanu pohodlně i k těm knoflíkům bočním a zdají se mi bezpečnější pro děti. Napište mi prosím vaše osobní poznatky. Jak se tam vejdou hrnce atd

Re: kde je lepší mít ovládací panel u plynové varné desky?

8.7.2013 9:54 | autor:  ludmilenka

Dobrý den, mám vyzkoušené obě varianty, nejdříve jsem měla deset let ovládání na pravou ruku a třetí měsíc mám knoflíky vepředu. Pokud neberu v úvahu léta zvyku, pak mnohem praktičtější je ovládání na straně. . Osobně dávám přednost značce Fagor, takže nemám zkušenost s jiným výrobcem. Ať už vyberete desku tu či onu, na vše se dá zvyknout. . Hlavní je, aby dobroty byly vařené s láskou Co nejméně připalování!!!

Re: Re: kde je lepší mít ovládací panel u plynové varné desky?

12.7.2013 10:56 | autor:  Jarda - 82.142.100.xxx

Ovládání z boku je daleko méně praktické,až nebezpečné. Můžete se snadno spálit o větší hrnec, také přehled o natočení knoflíků je horší a v neposlední řadě se také zúží celková šířka desky, takže je pak méně místa na hrnce.

Re: Sklokeramická deska- výběr

8.5.2013 7:12 | autor:  pepek

Dobrý den,jaká sklokeramická deska je nejspolehlivější? Podle čeho vybírat?

Re: Re: Sklokeramická deska- výběr

22.3.2014 19:16 | autor:   - 109.81.57.xxx

Vyrobců sklokeramických desek je hodně, držela bych se tich spolehlivých (Electrolux, AEG, Whirlpool, Bosch, Siemens, Brandt, Miele)
Pokud bych si vybírala elektrickou varnou desku volila bych určitě indukci - o proti klasické sklokeramice je rychlejší, snadno regulovatelná, některá má i volitelnost doby vaření (časovač) a hlavně je mnohem lépe čistitelná (nevznikají připečená zrdcátka)

Re: Re: Re: Sklokeramická deska- výběr

26.3.2015 9:00 | autor:  Milous2

koukni sem http://www.gorenje.cz/spotrebice/domaci-spotrebice/varna-technika/vlastnosti/varne-panely.
JInak na induikci musíš mít speciální nádobí.

Re:

6.10.2014 16:38 | autor:  petr molek - designer

...není lehké vybrat spotřebiče do kuchyně a každý se může ve značkách snadno ztratit. Pár rad jak je vybrat naleznete v tomto článku, bez obtěžujících reklam. Jen rady.
rady-bytoveho-designera.cz/porizujete-si-kuchyn-a-nevite-si-rady-s-vyberem-spotrebicu-zde-je-nekolik-praktickych-rad-ktere-vam-usnadni-vyber/

Re:

23.3.2015 18:53 | autor:  Milous2

z mého pohledu je lepší mít ovládací knoflíky na straně už taky z pohledu bezpečnosti dětí. Mě vyhovují knoflíky na pravé straně varné plynové desky.

Re: Re:

26.3.2015 9:13 | autor:  Luciee

v dnešní době spousta varných desek má dětskou pojistku ,tak myslím,že i ovládání na předním panelu je ok.

Re: Re: Re:

13.4.2015 19:26 | autor:  Maruna10

jo jo dětský zámek funguje.Funkce blokuje ovládací pane a zabraňuje přenastavování jakýchkoliv parametrů, což je bezpečné pokud necháte děti v kuchyni bez dozoru

Re: Re: Re: Re:

5.11.2015 9:50 | autor:   - 37.188.231.xxx

Aha...

Re:

17.7.2015 10:58 | autor:  anča - 90.181.22.xxx

ahoj tam já si zrovna nedávno kupovala novou varnou desku http://www.mora.cz/varna-deska-vdi-641-x/, jsem spokojená protože to má dětský zámek který se fakt hodí jelikož mám 3 letou princeznu co všude běhá v pohodě se tam vejdou všechny hrnce co jsem měla

Re:

11.11.2015 15:12 | autor:  Petra - 92.222.28.xxx

No já mám doma knoflíky z boku a vyhovuje mi to, ze předu by to asi nevadilo, napadá mě jediná situace, při které by to mohlo vadit a to když shruji nějakou něčistotitu dolů přes okraj.

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu