Kupujete nábytek na internetu? - Bydlení čtenářů diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální Möbelix leták.

Kupujete nábytek na internetu? (Bydlení čtenářů)

123>

bez názvu

6.2.2013 23:49 | autor:  ivkaya - 90.178.142.xxx

Zdravím účastníky fóra.
Vzhledem k zaměření mého studia by mne zajímalo, jaký máte názor na nákup nábytku na internetu? Jaké máte zkušenosti? Myslíte, že je to krok vpřed, či jste naopak proti přílišné technizaci? Pokud máte chvilku a téma vás zajímá, vyplňte prosím dotazník na adrese http://prodej-nabytku-pomoci-netu.vyplnto.cz, čímž mi velice pomůžete při zpracování mé diplomové práce. Těším se na vaše názory. IK

Re:

14.6.2013 13:33 | autor:  MajklM

Zdravím, ano koupili jsme postýlku přes internet. Komunikace i dovoz proběhl bez problémů. Nákup přes internet mohu doporučit.

Re:

7.7.2013 18:14 | autor:  Hilduš

ano, koupili jsme kuchyň tady http://www.vybersito.cz/oddeleni/584/kuchyne-bon-appetit/

a dokonce tam byl program, podle kterého jsme si všechno rozvrhli sami a nikdo nám do toho v kuchyňském studiu nekecal :-)

Re:

14.8.2013 19:42 | autor:  JanaDv - 213.220.231.xxx

Zdravím, nákupu nábytku přes internet se nebojím a je vidět, že stále více lidí s ním má dobré zkušenosti. Preferuji však osobní přístup, pokud se mohu s prodejcem telefonicky nebo mailem spojit a probrat s ním podrobnosti, v jakém je stavu, zdali nejde snížit cena, když koupím třeba dva kusy. Pokud mohu doporučit tak firmu www.markis.cz, která prodává velmi levný použitý nábytek z masivu. Myslím, že ceny potěší. Myslím, že přístup a ochota majitelky je důkazem, že i bazar nábytku se dá dělat na vysoké úrovni. Ke tvému výzkumu ale ještě, co si myslím že lidem vadí všeobecně při nákupu zboží na internetu, je když jim přijde zboží v krabicích a něco chybí (šroubky, kování), nebo je špatnej návod a sama montáž, když zboží přijde v krabicích s jednotlivými prkýnky.

Re:

14.8.2013 19:43 | autor:  JanaDV - 213.220.231.xxx

Zdravím, nákupu nábytku přes internet se nebojím a je vidět, že stále více lidí s ním má dobré zkušenosti. Preferuji však osobní přístup, pokud se mohu s prodejcem telefonicky nebo mailem spojit a probrat s ním podrobnosti, v jakém je stavu, zdali nejde snížit cena, když koupím třeba dva kusy. Pokud mohu doporučit tak firmu www.markis.cz, která prodává velmi levný použitý nábytek z masivu. Myslím, že ceny potěší. Myslím, že přístup a ochota majitelky je důkazem, že i bazar nábytku se dá dělat na vysoké úrovni. Ke tvému výzkumu ale ještě, co si myslím že lidem vadí všeobecně při nákupu zboží na internetu, je když jim přijde zboží v krabicích a něco chybí (šroubky, kování), nebo je špatnej návod a sama montáž, když zboží přijde v krabicích s jednotlivými prkýnky.

Re:

7.3.2014 11:40 | autor:  Alča2310 - 212.71.166.xxx

My koupily nový nábytek do ložnice tady http://www.extra-nabytek.cz/. Jsme spokojení

Re:

15.4.2015 15:20 | autor:  PolakovaR

Bohužel zatím máme s nákupem nábytku přes internet samé negativní zkušenosti. Kupovali jsme postel, jednou nepřišla vůbec a podruhé chyběly díly, které teď reklamujeme. Nevím, jestli do toho půjdeme znova. Jenže v kamenných obchodech se mi skoro nic nelíbí. Ještě zbývá výroba na míru...

Re: Re:

16.4.2015 8:01 | autor:  Jarda - 82.142.100.xxx

Bože, v kamenných obchodech je to samé zboží, často i levnější - nepochopím, co může někoho vést k nákupu nábytku na netu, vždyť kupujete zajíce v několika pytlích !!

Re: Re: Re:

6.5.2015 23:24 | autor:  Dája - 192.42.116.xxx

To s Vámi nemohu souhlasit - velmi jsem se nákupu nábytku přes internet bála, ale hrozně dlouho jsem sháněla lenošku v krémové barvě. Neuvěřitelný problém - prošla jsem několik obchodů, hyper a jiných marketů a nakonec jsem na ni narazila v eshopu "vysněný nábytek". Názor jsem změnila, výrobek dorazil v kvalitě jako na obrázku i komunikace s eshopem byla výborná. Navíc, pokud vím, můžu přeci zboží vrátit, kdyby se mi nelíbilo. Sice to něco stojí (poštovné), ale dneska není nic zadarmo. Takže za mě to rozhodně zajíc v pytli není - alespoň né vždy. Jen mě tak napadlo, jak by se řešilo případné poškození dopravcem? Mátě někdo zkušenost?

Re: Re: Re: Re:

7.5.2015 7:48 | autor:  Jarda - 82.142.100.xxx

1) grafika každého monitoru je jiná, takže barvy nebudou nikdy přesně sedět
2) veškeré chyby a vady vyniknou až v reálu na malé fotce neuvidíte ani díru 1x1 cm, ale v reálu vám asi vadit bude
3) nemůžete posoudit kvalitu použitých materiálů a kování - jak taky po netu ?
4) vrátit sice můžete kde co, ale představa, že po vystěhování sedačky do 5. patra ji máte vracet ?
5) a to nemluvím o tom, že mechanické poškození nemáte šanci prodejci dokázat, protože jste to mohla poškodit vy nebo dopravce
6) u kuchyní, které přijdou v demontu je to celé nesmysl, protože tam už vůbec nemůžete prodejci dokázat, že jste ji při montáži nepoškodili sami

Re: Re: Re: Re: Re:

8.5.2015 21:24 | autor:  Dája - 78.46.51.xxx

To trochu budí dojem, že jste majitelem kamenného obchodu nábytkem bez eshopu Jasně, ano, částečně souhlasím. Na druhou stranu já se opravdu nespálila a mám doma krásný kousek nábytku za super peníze, který obdivuje každá návštěva. Takže za mě naprostá spokojenost.

Re: Re: Re: Re: Re: Re:

9.5.2015 14:00 | autor:  Jarda - 82.142.100.xxx

Budí přesně správný dojem...:-), ale nemám prodejnu s klasickým nábytkem - je to kuchyňské studio (a e-shop není problém zřídit, ovšem je to proti mému hlubokému přesvědčení, že by to byl seriózní obchod). To ovšem na realitě nic nemění. Také nakupuji na netu - proč ne, ale jde o hotové výrobky ověřených značek (typicky elektronika, nářadí ap.) tam jde totiž vždy o jasně specifikovaný výrobek renomovaného výrobce, který mohu prověřit na recenzích ap. To u nábytku v drtivé většině nejde. jestli koupím vrtačku víc nebo míň zelenou nemá na účel naprostý vliv a pokud jde o prověřenou značku vím, že bude fungovat dobře. U nábytku je to jiné, jde o design, který na fotce můře velmi klamat a pak také, jak už jsem zmínil o zpracování, což nelze na dálku ověřit (tloušťka a hustota materiálů, kvalita kování, nebo čalounu...).

Re: Re: Re:

22.6.2015 10:58 | autor:  Milena - 46.227.13.xxx

Problém je, že ne každý má čas a možnosti se do pár takových prodejen dostat. Když jste na mateřské a nemáte auto..Nebo prostě projdete pár prodejen, nic vám nepadne.. co vám zbyde? Já mám teda s nákupem na internetu zatím jednu, ale dobrou zkušenost.vybrala jsem si z pohodlí domova, odfiltrovala to nepodstatné a ušetřila tak spoustu času. Navíc jak říkám, jsem z menší vesnice, doprava mizerná a bez auta velký problém se někam dostat a pokoupit co potřebuji. Nakonec vyhrál obchod Žlutá hala a musím říct že zboží došlo bez problémů a včas. Asi záleží na konkrétním prodejci.. jsou spolehliví i ti méně spolehliví.. mrkněte na recenze třeba na Heurece a vybírejte dukladne prodejce a pak je to lepší než nakupovat v prodejnách ;)

Re:

24.4.2015 13:55 | autor:  matejoldrich

S nákupom nábytku mám len dobré skúsenosti. Keď mam povedať pravdu tak najprv som sa tomu bránil a neveril som tomu ale po prvej skúsenosti som zistil že to je asi najlepší spôsob. Možeš si to zakúpiť z pohodlia domova a niesu žiadne problémy s dopravou alebo niečim podobným. Ja osobne mám len dobré skúsenosti s http://www.hezkynabytek.cz/

Re:

24.4.2015 14:01 | autor:  matejoldrich

S nákupom nábytku mám len dobré skúsenosti. Keď mam povedať pravdu tak najprv som sa tomu bránil a neveril som tomu ale po prvej skúsenosti som zistil že to je asi najlepší spôsob. Možeš si to zakúpiť z pohodlia domova a niesu žiadne problémy s dopravou alebo niečim podobným. Ja osobne mám len dobré skúsenosti s [url=http://www.hezkynabytek.cz/]{hezkým nábytkem}[/url]

26.4.2015 14:32 | autor:  Jarda - 82.142.100.xxx

Trapný ! pokus o skrytou reklamu............

Re:

26.11.2015 19:54 | autor:  Liana - 31.30.45.xxx

Koupila jsem na http://www.vybersito.cz/
Spokojenost, zboží dorazilo v pohodě, vypadalo jako na obrázku :-)

Re:

20.2.2013 11:48 | autor:  Petr Černý

Nábytek na internetu osobně kupuji. Je zde kolikrát větší výběr, než v kamenných obchodech. vše vyřídíte z pohodlí domova a nemusíte se prakticky o nic starat, to jsou obecně výhody jakéhokoliv internetového nakupování, platí to i v oblasti nábytku. Pokud bych mohl doporučit, podívejte se na stránky http://www.nabytek-elegance.cz. Jedná se o velice sympatický e-shop.

21.2.2013 20:01 | autor:  ivkaya - 90.178.142.xxx

Díky za názor Pokud máte zájem, dotazník je ještě k dispozici zde: http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/prodej-nabytku-pomoci-netu2/ - pomůžete mi tím s diplomovou prací. Děkuji.

Re:

4.4.2013 22:19 | autor:  jirka - 212.79.105.xxx

Souhlas s panem Černým, taky mám dobré zkušenosti s Nábytek-elegance.cz, doporučuji

123>

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu