Zahradní sekačka - Zahrada diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální letáky baumax.

Zahradní sekačka (Zahrada)

12>

Jakou sekačku

17.4.2013 16:47 | autor:  filip.dolny@seznam.cz

Dobrý den, chtěl bych si pořídit novou zahradní sekačku. Prosím poradili byste mi, jakou sekačku pořídit? Známý mi doporučuje sekačku od Hondy, ale já si Hondu spojuju spíše s motorkama než sekačkou. Jsou sekačky Honda dobré?

Re: Jakou sekačku

18.4.2013 11:06 | autor:  alexjurenka

Řekl bych, že Váš známý Vám doporučuje dobře. Honda vyrábí hodně strojů pro stavebictví i na zahradu a určitě má špičkové motory. Pokud vím, tak jsou to držáky a hodně je používají třeba technické služby, protože vydří pracovat dlouho. J8 když jsem se rozhlížel po sekačkách, tak jsem si u většiny sekaček od Hodny všiml dvojitého nože a rotostopu. To je fajn Věc.

23.4.2013 13:39 | autor:  pet.krat@email.cz

Jak píše Alex, motory Honda jsou držáky. Ten dvojtej nůž je fakt dobrá věc, moc se mi to líbí.

5.7.2016 3:53 | autor:  Pavel T. - 62.245.112.xxx

Hondu nedoporucuji. Mel jsem ji a poruchova - kamarad to samy. Pak jsem presel na znacku Dolmar a nemohu si ji vynachvalit. Neni moc znama, ale sekacka drzi jiz treti rok a vse v poradku. Doporucuji koupit zde http://www.naradi-vesely.cz/e-shop/zahradni-program/sekacky-a-traktory/ , mate tu velky vyber podle vasich kriterii...

Re:

24.4.2013 14:45 | autor:  filip.dolny@seznam.cz

Děkuji. A jaké je funkce toho rotostopu a v čemje lepší ten dvojitý nůž?

Re:

24.4.2013 17:12 | autor:  Míla Urban

Pokud možno, vyhněte se těm hodně levným, které jsou teď za pár stovek v akci. Jak píšou kolegové výše, tak Honda je dobrá. Někdo říká že třeba i dražší Alko nebo Brill. Ale jak jsem psal pozor v hobby marketu na levnou plastovou čínu.

Re:

25.4.2013 13:50 | autor:  pet.krat@email.cz

Dvojtej nůž je dobrej na mulčování.

Re: Re:

25.4.2013 14:03 | autor:  alexjurenka

Dvojitý nůž vlasně sekne stéblo hned dvakrát, ve dvou výškách. Takže odseknutá část není tak velká, lépe se rozseká při mulčování a v koši je jemnější odpad.

25.4.2013 15:25 | autor:  pet.krat@email.cz

Jo a já si tam ještě můžu nastavit, jak moc má sekačka mulčovat. Myslím že se tomu říká klip direktor

26.4.2013 15:48 | autor:  alexjurenka

Možná Vás ještě bude zajímat, že nůž je tvarovanej na lepší výhoz a má v sobě vyvrtané něco jako tlumiče, aby to samoté sekání trávy bylo tižší.

Re:

25.4.2013 15:05 | autor:  Kája Světlá

My máme takovou červeno-šedou sekačku Hondu, a protože sekám hlavně já, tak můžu říct že se s ní seká dobře.

30.4.2013 16:29 | autor:  filip.dolny@seznam.cz

Kájo, pro Vás je teda ovládání jednoduchý? Mám trochu strach u ženy, ona se bojí věcí, kde je hodně heblátek. Ani auto řídit nechce...

Re: Re: Re:

1.5.2013 14:16 | autor:  pet.krat@email.cz

Tam nemá co zkazit. Buď jede motor a seká nebo ne.

Re: Re: Re: Re:

1.5.2013 14:46 | autor:  alexjurenka

No to nemusí být pravda. Jsou sekačky, které mají tzv rotostop. A tam si určíte, jestli se nůž otáčí seká nebo jede motor a nůž se netočí. Ale to je jedné pačce.

Re: Re: Re:

1.5.2013 16:03 | autor:  Kája Světlá

Během sekání se ovládá dobře. My tam máme ještě takový plynový pedálky narukojeti a tím s určuju, jak rychle sekačka jede. Takže se za ní nehoním Startovníí je lehoučký. U staré mi to musel vždycky syn nebo manžel nastartovat.

Re:

29.4.2013 13:58 | autor:  filip.dolny@seznam.cz

Tohle všechno zní dobře. A jaké máte zkušenosti u vaší hondy se sběrem trávy.

29.4.2013 14:55 | autor:  pet.krat@email.cz

Já jenom mulčuju, trávu nesbírám. Moje Honda rozmele trávu dost jemně a sekám často.

Re:

29.4.2013 19:39 | autor:  skvrne

Dobrý večer, já mám obdobný dotaz, ale mě zaujala nabídka http://www.akcniletaky.com/letak-hornbach--akcni-nabidka-hornbach-10222strana4/, máte prosím někdo zkušenost se sekačkou od značky Texas? Předem děkuji

Re:

30.4.2013 14:21 | autor:  Míla Urban

Já jsem viděl sekat kamaráda Hondou morkrou trávu a šechno to sebralo. Já mám bohužel Texas a ta s tím mám problém.

30.4.2013 16:13 | autor:   - 109.80.167.xxx

Naše Honda sebere všechno. I když je mokro.

12>

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu