Světlo na stavbu - Osvětlení diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální letáky Tesco.

Světlo na stavbu (Osvětlení)

bez názvu

30.5.2013 11:59 | autor:  Jitule33

Ahoj, jsme ve fázi, kdy na domečku, který rekonstruujeme, budeme natahovat novou elektriku. Jsme teda připojení,ale žádné světlo tam samozřejmě není. Jaké světlo byste doporučili na stavbu? Aby bylo dobře vidět třeba na omítání a různé jiné práce když už je večer nebo zamračeno? Narazila jsem i na nějaké LED nabíjecí světla,ale moc s nima nemám zkušenosti, jsou dobrá?

Re:

30.5.2013 22:37 | autor:  MartinW

Záleží kolik do nich cheš investovat. Pokud málo, tak radši zůstaň u petrolejky, takové ty nesmysly s kličkou nebo na třebání jsou k ničemu. Pořádná svítilna se kterou něco uvidíš nevyjde úplně levně, záleží na tobě. Koukni třeba sem http://www.eurolamp.cz/ze-sveta-profesionalnich-svitilen/pracovni-nabijeci-led-svitilna-streamlight-knucklehead

Re: Re:

31.5.2013 9:08 | autor:  Jitule33

No počítám s tím, že za něho něco dám. Potřebujeme fakt světlo, než bude zapojená elektrika ještě nějakou chvilku potrvá, takže pořádně světlo potřebujeme, pokud bude pořád takové počasí. Navíc ty místnosti jsou dost tmavé, z druhé strany na nalepený sousedův domek, takže z jedné strany žádné okna nemáme - je to na jižní moravě.Teď nás čeká komín,topení, rozvody vody, omítky...takže to chce něco pořádného.To světlo vypadá dobře, sama jsem na něho narazila

Re: Re: Re:

10.6.2013 19:52 | autor:  MartinW

Tak to asi neváhejte a pokud se vám ta svítilna líbí a vyhovuje, tak vzhůru do ní. Ale stejně být vámi bych si ještě pro sichr vzal nějakou petrolejku a čelovku kdyby cokoli jakkoli a kdyby se baterka vybila v nejnevhodnější možnou dobu.

Re: Re: Re: Re:

11.11.2016 11:37 | autor:   - 109.105.39.xxx

Souhlasím, na chatu je nejlepší čelovka.máte k dispozici několik užitečných světelných režimů. Díky karabině na pásku lze světlo připevnit např. na bundu, kalhoty nebo kapsU. Neoslňující červené LED světlo slouží k tomu, abyste si uchovali schopnost vidění v noci, např. při čtení, a vaše oko si nemuselo neustále zvykat na světlo a tmu.Otočná hlava vám umožní svítit tam, kam se zrovna díváte, a přitom mít stále volné ruce. Já používám od led lenser. Beru si ji i na ryby a na cestu v noci z hospody.

Re: Re: Re: Re: Re:

7.1.2017 13:29 | autor:  Jindřich - 109.105.39.xxx

no jo, taky stavím barák a nemám natáhnutou elektřinu. Taky používám proto naa svícení čelovku. Akorát já mám dražší. Ledlenser XEO na outdoor, na skály, do podzemí, naprosto ohromuje svým výkonem. Nečekal jsem, že si ji hlavně pořídím na stavbu.. Ale má dva reflektroy, které lze používat samostatně, takže nakonec na stavbu taky ideál.

Re: Re: Re:

18.6.2013 14:26 | autor:  Rendy - 90.177.128.xxx

Jak vám ta baterka posloužila? Čeká mě podobná fuška, oprava staré chaty bez elektřiny tak jsem o něčem podobném přemýšlel, abych nemusel šaškovat s lucerničkama a ta eurolampová se mi líbila i mi přišla slušná výkon/cena. A zkušenost je vždycky za tisíc článků nebo reklam.

Re: Re: Re: Re:

30.6.2013 15:42 | autor:   - 90.178.100.xxx

Tak už jsem tedy nevydržel, dal na vás a na eurolampu objednal. Ale nepřejte si mne, jestli nebude sloužit, tak jak má! Práce mám kvantum a loučí si svítit nechci.

Re:

7.10.2016 17:15 | autor:  Matys - 86.49.61.xxx

Pokud budete shanet treba i nejake celovky, tak doporucim kvalitni od ledlenser. Osobne vyzkouseno.

Re:

13.9.2017 11:22 | autor:  DankaFru - 85.13.68.xxx

Na stavbu budete rozhodně potřebovat třeba halogenová světla, ale co vím, jsou na elektriku, takže jedině sehnat elektrocentrálu a nebo opravdu použít čelovku. Osobně mám tuhle http://www.nitecore.eu/nitecore-hc60-celovka-cree-xm-l2-u2-1000-lm-usb-nabijeci-1x18650-nebo-2xcr123, ale já jí tedy používám na běhání a na to, když nám v domácnosti nefunguje elektrika. V nejhorším případě bude i na stavbu vhodná, ale spíše pořiďte tu elektrocentrálu a světlo k ní.

světlo na chatě

8.12.2016 13:56 | autor:   - 109.163.234.xxx

žádné světlo na chatě. Stačí levná a zároveň kvalitní čelovka. Já mám obyčejnou LEDLENSER A41, stála něco přes pětikilo a používám ji na chatě fert, ikdyž jdu z chaty do lesa nebo večer na dřevo do lesa u ohně.Ideální pro kutily.Svítilna je odolná proti sněhu a dešti i proti pádu z výšky.

Re:

10.12.2016 17:11 | autor:  Simon - 109.105.39.xxx

Já využívám rovněž čelovku. Na stavbu jsem zakoupil kvalitní a zároveň za dobrou cenu. Ledlenser A41. Pro kutili akorát. Pokud ki zakoupite přímo na webovkach ledlenser.cz, máte na ni záruku 7 let.

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii