kuchyň - Obklady a dlažba diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální letáky baumax.

kuchyň (Obklady a dlažba)

obklady

14.12.2015 21:04 | autor:  mojulka - 109.164.93.xxx

ahoj, řeším kuchyň a její rekonstrukci.nechci na zeď klasické kachličky, spíš něco plošně celistvého. snad prý existuje nějaké sklo, které se používá i na obklad za linku. to by mě docela zajímalo a taky jestli je to sklo využitelné jen na tento účel nebo jestli ho lze použít v kuchyni i na jinou dekoraci. třeba jako dvířka do linky nebo jako deska na stůl. děkuji

Re: obklady

15.12.2015 8:37 | autor:  Jarda - 82.142.100.xxx

Věčný problém, ale zatím NIC nepřekonalo keramický obklad, můžete zvolit zádovou desku s laminátem, umělý kámen, nějaký spec. nátěr nebo aplikaci (benátský štuk např.),sklo.
Nebudu pitvat vše, ale u skla je ten problém, že na něm jsou vidět "šmouhy" při běžném úklidu, jeho instalace je obtížnější a to i vzhledem k elektroinstalacím a správně by mělo být kalené, aby za zdrojem tepla (varný panel) neprasklo. To jej zase velmi prodražuje. Zkrátka jak jsem psal na začátku, NIC ještě nepřekonalo keramický obklad............

31.12.2015 10:59 | autor:  Štěpánka J. - 79.170.249.xxx

já mám zase velice dobrou zkušenost s grafosklem. Pořídila jsem si ho právě za účelem, aby nešly vidět šmouhy a taky abych nemusela pořád dokola chodit a čistit kachličky. Údržba je nenáročná, stačí klasicky utřít, ani při slunečním paprsku nevidím žádné šmouhy. Zvolila jsem variantu s motivem a ten samý typ grafoskla jsem si nechala udělat na jídelní stůl. Překvapilo mě, že se to ničím nevrtá, prostě přišli chlapi, vzali lepidlo a sklo bylo na místě.

23.3.2016 14:16 | autor:  helča - 83.240.63.xxx

Taky bych se zastala klasických keramických kachliček. Z pohledu ženy, která tráví v kuchyni nejvíc času, tak údržba a vzhled kachliček nic nepřekoná. Jsme akorát po rekonstrukci a vybrala jsem si nádherné moderní obklady do kuchyně od menší firmy Maag (www.maag-czech.cz/obklady-a-dlazby/interier/). Mají skutečně široký výběr hlavně pro ty, co nechcou okoukané obklady a dlažby a navíc za rozumnou cenu. Pokud bych znovu rekonstruovala, šla bych jednoznačně opět do kachliček.

Re:

24.8.2016 17:17 | autor:  LenkaFilip

Zdravím, na http://homezin.cz/media/sklo-jako-obklad-do-kuchyne jsem se dočetla, že skleněné obklady jsou výborné do kuchyně. Máte s nimi někdo zkušenost? Hledám něco odolného a esteticky hezkého a tohle mě docela zaujalo.

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii