Disuze a zkušenosti s firmou Bemett - Ostatní diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální letáky Globus.

Disuze a zkušenosti s firmou Bemett (Ostatní)

Re: Re: Bemett ´Drahelčice

30.8.2015 10:09 | autor:   - 62.24.94.xxx

Jak se Vám bydlí v těch řadovkách, jste spokojeni? Taky uvažujeme o koupi, ale někde jsem četla, že je v řadovkách vše slyšet (jestě víc něž v paneláku), nemáte s tím problém? Nám by se takové bydlení hodně zamlouvalo, ale chtěla bych slyšet názory někoho, kdo už tam bydlí déle a už ví o všech mouchách

Re: Bemett ´Drahelčice

6.3.2013 14:14 | autor:   - 78.102.249.xxx

Na tyhle domy v Drahelčicích jsme se už byli s manželem dvakrát podívat, a teď už jsme si nechali od Bemettu spočítat hypotéku - a asi do toho půjdeme. Úplně nás dostal ten sluneční ohřev teplé vody, který je už v ceně, za podobné domy se nedávno u jiných developerů platilo 5 milionů Kč a teď jsou u Bemettu za 3,5 mil.Kč i s pozemkem a daní. :-)

Re:

4.2.2014 17:07 | autor:  Polocková - 37.48.41.xxx

Dobrý den, rozhodně nedoporučuji u Bemettu podepisovat jejich SOSB. Nehledě na to, že jejich právníci zpatlali nový a starý zákoník do kupy a nemáte tušení, co je platné, tak vám nevyjdou v ničem vstříct. Jejich SOSB obsahuje rozhodčí doložku, kdy nemáte možnost řešit spory u soudu a zároveň jsou přílohou VOP, které si můžou měnit,jak se jim zlíb, což přináší obrovská rizika. Dále jejich nestydaté pokuty bez možnosti časové nápravy a pro ně pokuty žádné. Nejste ani vlastníkem parkovacího stání (stavby), ale jen pozemku pod ním. To znamená, že kdokoliv na něm může stát a vy nic neuděláte. A další nesmysly, které byly typické pro devadesátá léta, kdy si developeři mohli vybírat klienta. To nemluvím o pokutě za to, že si vyberete jinou banku na financování, než tu jejich. Kvůli jejich neschopnosti a neochotě udělat změny, jsme rezervaci bytu zrušili. Dávejte si na tuto smlouvu pozor. Je to ostuda.

Re: Re:

5.2.2014 16:39 | autor:  pedro - 31.30.44.xxx

dobrý den,

jednalo se o koupi již hotového bytu?

děkuji

Re: Re: Re:

6.2.2014 21:28 | autor:   - 37.48.41.xxx

Dobrý den, ne, jednalo se o byt ve výstavbě, což je ještě větší riziko, než u postaveného bytu. V podstatě si ten byt platíte, aniž byste ho vlastnili. A kdo zaručí, že tu společnost nevytunelují? Nehledě na to, že jejich "soukromý rozhodce" má sídlo v Bratislavě, což je neskutečné. Od koupi bytu jsme ustoupili, to riziko bylo příliš velké. Stačí kouknout na některé recenze o Jesenici (závady, proteklá střecha, voda v garážích). No, trochu se na to zaměřit a nestačíte se divit.

5.2.2014 21:18 | autor:   - 46.135.22.xxx

Dobry den. Navazuji na diskuzi o SOSB. Naprosto s pani souhlasim. Smlouva je zastarala,absolutne nevyhovujici pro kupujiciho a neni s Bemettem zadna domluva,co se tyce upravy smlouvy aspon v nekterych bodech, coz je na povazenou. Pozor na to! ! ! Pravnik mi tuto koupi vzhledem k neprijatelnosti smlovy vubec nedoporucuje. Navic chteji 95% zalohy na smlouvu o smlouve budouci,nikoliv na smlouvu ostrou. Souhlasim,ze je smlouva plna nesmyslnych pokut,ale pouze vuci kupujici strane. Navic maji ve smlouve zkraceni zakonne zarucni doby pouze na 2 roky! ! Vetsinou je to 5 let. Bemett sice tvrdi,ze neni ceho se obavat,byt je dokonceny a zkolaudovany,ale pokud zadate prodluzeni zaruky,tak si uctuji 200.000,-kc za rok prodlouzeni. Selsky rozum to nebere. Z techto duvodu rusim i rezervaci bytu,ktery se mi velmi libil, ale za podminek,ktere maji ve smlouvach,do toho opravdu nepujdu. Vsem jen radim aby si dobre a velmi podrobne prostudovali jejich smlouvy a hlavne i ty rozhodci a zvazili koupi jejich bytu za uvedenych podminek.

5.2.2014 21:20 | autor:   - 46.135.22.xxx

Dobry den. Navazuji na diskuzi o SOSB. Naprosto s pani souhlasim. Smlouva je zastarala,absolutne nevyhovujici pro kupujiciho a neni s Bemettem zadna domluva,co se tyce upravy smlouvy aspon v nekterych bodech, coz je na povazenou. Pozor na to! ! ! Pravnik mi tuto koupi vzhledem k neprijatelnosti smlovy vubec nedoporucuje. Navic chteji 95% zalohy na smlouvu o smlouve budouci,nikoliv na smlouvu ostrou. Souhlasim,ze je smlouva plna nesmyslnych pokut,ale pouze vuci kupujici strane. Navic maji ve smlouve zkraceni zakonne zarucni doby pouze na 2 roky! ! Vetsinou je to 5 let. Bemett sice tvrdi,ze neni ceho se obavat,byt je dokonceny a zkolaudovany,ale pokud zadate prodluzeni zaruky,tak si uctuji 200.000,-kc za rok prodlouzeni. Selsky rozum to nebere. Z techto duvodu rusim i rezervaci bytu,ktery se mi velmi libil, ale za podminek,ktere maji ve smlouvach,do toho opravdu nepujdu. Vsem jen radim aby si dobre a velmi podrobne prostudovali jejich smlouvy a hlavne i ty rozhodci a zvazili koupi jejich bytu za uvedenych podminek.

Re:

2.3.2014 20:20 | autor:  michaelv - 37.188.238.xxx

Zdravím, je tu někdo kdo už bydli v bytech v Jinocanech od developera Bemett? Premyslime o koupi. Predem dekuji

Re:

2.3.2014 20:25 | autor:  michaelvorba

Zdravím, je tu někdo kdo má zkušenosti s bydlením v bytech v Jinocanech od developera Bemett? Predem diky

12.3.2014 20:20 | autor:   - 37.48.38.xxx

Dobrý den, mám zkušenosti s jejich šílenou smlouvou, dejte si na ni velký pozor. Držím palce.

12.3.2014 20:20 | autor:   - 37.48.38.xxx

Dobrý den, mám zkušenosti s jejich šílenou smlouvou, dejte si na ni velký pozor. Držím palce.

Re: Re: Re:

15.5.2014 11:37 | autor:   - 144.36.132.xxx

Dobrý den,
také jsme právě ve fázi před podpisem té šílené smlouvy o smlouvě budoucí. Naše právnička označila její podpis za sebevraždu. Budeme ji tedy připomínkovat, nicméně jsem přesvědčená, že neuspějeme. Byt se nám ale velmi líbí a neradi bychom o něj přišli, ale tohle nepodepíšeme. A už vůbec ne tu rozhodčí smlouvu, kde bude jejich kamarádíček rozhodovat případně spory.

Re: Re: Re: Re:

14.10.2014 16:12 | autor:  Honza - 88.131.62.xxx

Těch smluv od Bemettu bych se zas tolik nebál,viděl jsem i smlouvy od Central Groupu a je to hodně podobné... Syn má od Bemettu byt v Jinočanech a vůbec žádné problémy...

Re: Re: Re: Re: Re:

5.11.2014 10:40 | autor:  Alice - 212.67.88.xxx

Bemett nově staví v Praze Kolovratech, http://www.vasebyty.cz/byty/praha-10-kolovraty/k-ricanum, máte někdo zkušenosti s touhle lokalitou? Předem díky, Alice

Re: Re: Re: Re: Re: Re:

5.2.2015 11:00 | autor:  josef šimoník - 212.67.74.xxx

Ty byty v Kolovratech vypadají dobře, hlavně je to klidná a čistá lokalita, hodně o tom uvažuju. Za ty ceny se nic lepšího v okolí sehnat nedá.

Re: Re: Re: Re:

22.10.2014 21:36 | autor:  Jinka - 109.81.209.xxx

Dobrý den,

tak jak jste dopadli? Podepsali jste smlouvu?

Re: Re: Re: Re: Re:

21.11.2014 11:33 | autor:   - 46.229.123.xxx

Taky jsem mel eminentni zajem koupit od bemmetu byt a byl pres podpisem sosbk ale kvuli te rozhodci dolozce jsem nepodepsal - sam pravnik rekl, ze by to na 99procent dopadlo dobre, ale v dnesni dobe jit di takoveho rizika. Nedivim se, ze pak lidi breci, ze je nekdo oskubal, kdyz tohle podepisi.

Re: Re: Re: Re: Re: Re:

26.11.2014 12:29 | autor:   - 37.48.36.xxx

Jojo, zacatkem tohoto roku, jsem take radsi odstoupil od podpisu te hrozne smlouvy. Je hrozne to, ze si uctuji ve smlouve 5 tis. za to, ze si nevezmete hypoteku od bemettu. Preci to je moje vec od koho si hypo beru a o rozhodciho ze Slovensk nebudu ani komentovat a dalsi veci, ktere se mi nelibili. Hodne stesti vsem!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

26.11.2014 15:46 | autor:  Jan - 62.168.15.xxx

Podobné smlouvy mají i další developeři, já bych se toho nebál. Bemett a Ekospol patří mezi slušné developery.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2.2.2015 10:49 | autor:   - 94.142.238.xxx

Já se toho nebojím,je tam od Bemettu již 8 domů a ve všech se bydlí. Takže obavy asi nejsou na místě.

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii