Práce pro vás! Poraďte! - Bydlení čtenářů diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální Möbelix leták.

Práce pro vás! Poraďte! (Bydlení čtenářů)

Toto téma se vztahuje k článku Práce pro vás! Poraďte!.

bez názvu

10.8.2007 9:10 | autor:  Pavel -

Jednoznačně je nejlepší C - velký dětský pokoj (větší než ložnice), pro dvě děti ideální. Béčko taky není špatné, ale dvě koupelny jsou podle mě zbytečné. A určitě by měla být ložnice vedle dětského pokoje! A pracovna co nejmenší...

Re:

3.1.2008 7:50 | autor:  Romana B -

Průchozí dětský pokoj do pracovny?? Ani kdyby se později z pracovny udělal další dětský pokoj... nikdy bych to ve svém bytě nechtěla..
Romana

Re:

10.8.2007 15:56 | autor:  Honza -

Když už bych si musel vybrat jednu z variant tak asi A, líbí se mí ten velký a poměrně členitý obytný prostor, luxus To, co mi vadí na všech třech návrzích je příliš malá koupelna. Téměř na všech nákresech jsou dvě ale poměrně malé, na návrhu kde je koupelna jen jedna se vzniklý prostor navíc využije ve prospěch dětského pokoje což bych tedy já neudělal, já jsem zastáncem prostorných koupelen

Re: Re:

3.1.2008 7:52 | autor:  Romana B -

myslím si, že dětský pokoj zaslouží mít svůj prostor.. Na co velkou koupelnu.. tam si jdete stejně akorát prdnout na záchod, nebo se před spaním umýt..
Romana

můj pohled

15.8.2007 11:49 | autor:  jitkal(a)ritzy.cz -

Pan Michal zřejmě chce znát názory, které by jeho samotného nenapadly. Jistě již hodně přemýšlel, ale protože každý ze čtenářů to vidí ze svého pohledu, je těžké si udělat jasno.
Proto jsem se rozhodla vypočítat pro a proti k jednotlivým koncepcím tak, jak to vidím já..
A pro:
- krátká a prostorná chodba, žádná „nudle“
- šatna u dveří
- koupelna v ložnici (podle návrhů to vypadá, že to je pro pána důležité)
Aproti:
- spíž bych nedělala, dala bych větší prostor kuchyni
- malý dětský pokoj
- ložnice v „rušné části“ (manželka ráno cinká hrnci, nábštěva manželčiných kamarádek a unavený manžel nebo naopak, kombinace návštěvy v obýváku a nemocného, který vychází v pyžamu z ložnice a jde si do kuchyně udělat čaj..)
- vzdálenost ložnice a dětského pokoje: plus intimitě, avšak co přehled o dětech?
- Pracovna u dětského pokoje: člověk, který se potřebuje s***tředit a výskot dětí v pokoji..

B pro: snad větší prostor pro všechny místnosti, ale kuchyně s obývákem na to doplácí…těžko se mi hledá nějaké pro..

B proti:
Chodba: nudle s 8 dveřmi – neposkytuje prostor ani pro vestavěnou skříň…
Pracovna – záleží na typu práce, pokud je pro oba – prospěje větší prostor, nebo pokud tam bude např. i malá tělocvična… pokud je zamýšlená jako prostor pro jednoho a počítač – pak je to zbytečně velkorysé řešení..
Malý dětský pokoj

C pro: vybírám si variantu C1 kvůli velikosti dětského pokoje
- prostorný dětský pokoj
-vestavěná skříň v chodbě
- ložnice (do koupelny není daleko)
-pracovna vedle ložnice = klid od dětského výskotu
- obývák a kuchyň půjde vhodně koncepčně řešit..

C proti:
Pokud chtěl pan Michal koupelnu v ložnici (což předpokládám), pak je to mínus, ale nevyměnila bych ji za velikost dětského pokoje (možno v budoucnu např i předělit lehkou odsouvací zástěnou pro klid na učení – když se narodí např syn a dcera, ocení se toto řešení i jinak ? - větší soukromí sourozenců)

Ještě malá poznámka: variantu C s vchodem do pracovny z dětského pokoje bych nevolila v žádném případě – hluk, rušení dětmi, rušení dětí v noci při odchodu z pracovny – nebo např. Tatínek nemůže do pracovny, protože dospívající dcera má pánskou návštěvu…

Pokud bych se měla rozhodnout sama za sebe, vyhrává jasně varianta C1, ostatní příliš útočí proti mým prioritám: klid na práci, prostor pro děti, soukromí v ložnici, sloučená kuchyně s obývacím pokojem (což je všude)

Přeji panu Michalovi, ať je v novém bydlení spokojený, ať už si vybere jakkoliv
www.ritzy.cz

Re: můj pohled

3.1.2008 7:56 | autor:  Romana B -

:-) jsem pro variantu B.. a nechápu Vaše proti.. chodba je nudle s 8-mi dveřmi a není místo na vestavěnou skříň... :-) je tam zakreslená šatna, tak na co vestavěnou skříň..

Re:

3.1.2008 7:59 | autor:  Romana B -

U mě vede jednoznačně varianta B
Jen ta pracovna mi přijde dost veliká, nevím čím se pan Michal zabývá v domácí pracovně.. pokud v ní tak často není, posunula bych raději příčku do této místnosti a obývací pokoj by se trochu zvětšil
Romana

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu