affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Dolaďte svůj bazén podle vašich představ

13.05.2010 | Redakce | Rubrika - Bazény, sauny, vířivky

V nabídce prodejců bazénů jsou různé doplňky, které jsou nevyhnutelnou součástí každého bazénu, a proto je důležité si je vybrat už při stavbě. Odrážení všechny možnosti tak, aby bazén snů splnil důsledně Vaše touhy a přání.

Dolaďte svůj bazén podle vašich představ
ReklamaSchodiště
Ulehčuje přístup do bazénu a je rovněž místem oddychu, kde můžete v klidu sedět a relaxovat s nohami ponořenými do vody a opalovat se.

Obrubní kameny
Když už si postavíte u domu soukromý bazén, byla by velká škoda si vodní dílo nezkrášlit. Bazén si můžete takříkajíc zarámovat a není nic lepšího než správně zvolená obrubní dlažba. Obrubní kameny jsou vyrobené z umělého kamene a navrhnuté tak, aby bezchybně doplnily váš bazén a ladily s okolní dlažbou. Umisťují se na horní věnec bazénu a lepí se lepidlem na dlažbu. Dlažba ponechává úplně volný přístup k lineru a je nezávisle vyměnitelná bez zásahu do ostatních prvků.

Liner
Představuje příjemné a estetické, ale také podstatné osvěžení pro vaše oči i váš bazén. Dopřejte vašemu bazénu kvalitní "kabát". Např. společnost Desjoyaux nabízí silnou vodotěsnou folii v několika barvách: azurová, blankytně modrá, praktická mozaika, bílá, světlemodrá, tmavomodrá, zelená, písková nebo mramorová.
A jak liner natáhnout? Před natáhnutím je potřeba dno i stěny bazénu dokonale vyluxovat. Liner se klade na suché dno, potom se pomalu začne napouštět voda a výstelka se postupně dokonale vyhladí. Liner díky odsátému vzduchu dokonale přilne ke stěnám bazénu. Jeho výhodou je, že je možné ho kdykoliv vyměnit a bazén bude jako nový. Díky zámkové metodě trvá kompletní natáhnutí a případná výměna den a bez jakýchkoliv zásahů do obrubních kamenů nebo dřevěného obkladu. Způsob položení výstelky umožňuje přizpůsobit se jakékoliv nepravidelnosti v tvaru či rozměrech. S vystuženým linerem si můžete dovolit i nové a neobyčejné nápady jako jsou například ozdobné patníky, po kterých můžete přejít z jednoho břehu na druhý, podvodní barové stoličky, ponořené pláže, vytvoření motivu nebo loga.

Sortiment na údržbu
Když už máte bazén, je důležité si uvědomit, že potřebuje pravidelnou údržbu pro bezproblémové fungování. Vhodnou pomocí je např. šokové chlorování v kombinaci s přípravkem proti řasám. Pokud je voda příliš zelená, použijte tzv. flokulant, který vysráží řasy a nečistoty z nich spadnou na dno bazénu. Ty potom odstraníte vysavačem.
Vodu v bazénu je nutné pravidelně ošetřovat pomocí bazénové chemie. Značkové přípravky jsou hygienicky a zdravotně testované a jsou nejen účinné ale i neškodné. Vyhýbejte se raději neověřeným výrobkům, které se objevují v některých obchodech a nikdy nevěřte po domácku vyrobeným produktům, které mohou způsobit kožní alergie, podráždění sliznice nebo dokonce zdravotní problémy trvalejšího charakteru.

Zdroj a foto: Bazény Desjoyaux

Reklama
Reklama

Související články

3 důvody proč stavět bazén na podzim

12.11.2018 | Bazény, sauny, vířivky

Slunečné dny jsou dávno pryč a všichni teď místo o koupání ve vlastním bazénu přemýšlí spíš o šálku teplého čaje či kávy. Uvědomujete si ale, že… Celý článek

3 hlavní pilíře péče o vodu v bazénu, když je venku opravdu vedro

02.08.2018 | Bazény, sauny, vířivky

Asi jen velmi složitě bychom hledali někoho, kdo by nezaznamenal vlnu velkých veder. Rtuť teploměru se šplhá každý den přes 30 stupňů Celsia a my… Celý článek

Ve vlastním bazénu se můžete koupat ještě letos

24.04.2018 | Bazény, sauny, vířivky

Pár pořádně teplých dnů už máme za sebou. Vypadá to, jako kdyby letos snad ani nebylo žádné jaro, od zimy přebralo vládu hned léto, a zdá se, že… Celý článek

Proč investovat do nafukovací vířivky

12.03.2018 | Bazény, sauny, vířivky

Relaxujte v pohodlí domova. Jistě brzy uznáte, že pořízení nafukovací vířivky byl ten nejlepší nápad. Ušetříte peníze za návštěvu wellness centra a… Celý článek

Reklama
Reklama