Reklama

Na co si musíme dát pozor při výběru nadzemního bazénu?

04.06.2019 | StanislavaV | Rubrika - Bazény, sauny, vířivky

Nadzemní bazény jsou ideální volbou pro všechny z nás, kterým stačí menší bazén k osvěžení během letních dnů. Jejich instalace je jednoduchá, navíc jsou méně finančně náročné, než kdybychom investovali do dražšího zapuštěného bazénu. Víte ale, na co byste si měli při výběru nadzemního bazénu, dát pozor?

Na co si musíme dát pozor při výběru nadzemního bazénu?
Reklama

Jak velký bazén chceme? Menší nebo raději větší?

Bazén vybíráme zejména podle našich vlastních potřeb, ale také dle nabídky trhu a vlastních finančních možností. Mezi nejoblíbenější nadzemní bazény patří bazény s nafukovacím horním kruhem. Jde o bazény menších rozměrů, které však k vašemu osvěžení a hrátkám vašich dětí naprosto stačí. Pokud si přejete v bazénu plavat, ale nechcete si kupovat dlouhý zapuštěný bazén, můžete si do svého menšího bazénu pořídit protiproud.

Nevad nám, že se budeme moct koupat jen během léta?

Nadzemní nafukovací bazény mají oproti zapuštěným bazénům jednu nevýhodu. Tyto bazény jsou vhodné k letnímu koupání, kdy se chcete osvěžit. Jestliže vám však nevadí, že tento bazén nebudete moct využívat i během zimy, jde o ideální volbu pro vás.

Jak hluboký bazén nám bude stačit?

Hloubka bazénu by se měla řídit zejména našimi vlastními potřebami. V případě, že máme malé děti, nám bude stačit ideálně mělčí bazén, pokud budete v bazénu trávit svůj čas i vy, můžete pořídit hlubší kousek. Jestliže toužíte po hlubokém nadzemním bazénu, měli byste si vybrat pevnější bazén se vzpěrami.

Jak vybírat typ filtrace?

To, zda zvolíte do svého bazénu pískovou či kartušovou filtraci, se řídí tím, jak velký bazén máte. Kartušová filtrace je ideální k bazénům do průměru 3,66 metru. Písková filtrace je kvalitnější a výkonnější, proto ji volte do bazénů od průměru pěti metrů. K pískové filtraci pak můžete připojit i ohřev vody, což například u kartušové filtrace neuděláte.

Na co si musíme dát pozor při výběru nadzemního bazénu?

Měli bychom koupit bazénové příslušenství zvlášť? Nebo jako součást bazénového setu?

Jestliže se rozhodnete pro koupi kvalitnějšího nadzemního bazénu, můžete si vybírat z převážné většiny, která nabízí jako součást bazénu i nějaké příslušenství, kde najdete ochrannou plachtu, filtraci, ale i podložku pod bazén či schůdky. Levnější bazény jsou pak bez příslušenství, nebo si jej můžete přikoupit zvlášť. Jestliže koupíte bazénové příslušenství od stejného výrobce, ušetříte si starosti s tím, když vám něco nebude sedět.

Zdroj: pixabay.com

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak na solární ohřev vody v bazénu?

04.03.2021 | Bazény, sauny, vířivky

Vyhřívaný bazén je luxus, který si můžete dovolit i vy. Teď nemáme na mysli amatérské řešení, kdy čerpadlem vháníte vodu do černé hadice položené na… Celý článek

Kam umístit nafukovací vířivku?

22.02.2021 | Bazény, sauny, vířivky

Přenosnou nafukovací vířivku nemusíte mít jen venku na zahradě. Můžete si ji dát na terasu, do zimní zahrady, na chatu či chalupu, do domu i do bytu.… Celý článek

Investice do dobrého bazénu se vyplatí. Pořiďte si zahradní bazén v akci

19.02.2021 | Bazény, sauny, vířivky

Lákavé nabídky levných bazénů jsou všude kolem nás. Zkušenosti s nimi jsou však nevalné. Kdo si chce zahradní bazén skutečně užít, musí počítat i s… Celý článek

Relaxujte v pohodlí domova – pořiďte si infrasaunu

06.11.2019 | Bazény, sauny, vířivky

V podzimním a zimním období přijde vhod schovat se občas do tepla a ve volných chvílích zrelaxovat. Pokud je venku sychravo, nezaškodí spojit… Celý článek

Reklama
Reklama