Vnitřní bazén... Jak na to?

25.11.2009 | Redakce | Rubrika - Bazény, sauny, vířivky

Vnitřní bazén... Jak na to?

Sponzorované odkazy:

Máte už bazén uvnitř domu? Ne?! Pokud však sníte o tom, že i v době chladných zimních dnů, se v klidu vykoupete bez toho, aby ste museli jít do veřejného bazénu, poradíme vám, co potřebujete. Váš sen se rázem stane zhmotněnou "vodní" skutečností.

Když se rozhodnete, že svůj sen zrealizujete, vašim prvním krokem by měl být výběr správné společnosti, které svěříte do rukou váš "vodní" projekt. Při výběru dbejte na kvalitu technologií, služeb i na dlouholeté zkušenosti.

Správný bazén na správném místě
Pro umístění vnitřního bazénu je v rodinném domě vhodný např. suterén. Při dobré tepelné izolaci se tu totiž eliminují tepelné ztráty bazénové haly. Neobávejte se přitom obrovských staveních úprav - vnitřní bazén je možné bez problémů instalovat do už postaveného domu. Váš vysněný bazén může mít přitom různé tvary, fantazii se meze téměř nekladou. Nemusíte se spokojit jen s obdélníkovým nebo oválným bazénem. Například firma Desjoyaux využívá patent samostatné konstrukce z tzv. ztraceného bednění, který umožňuje postavit železobetonový bazén jakéhokoliv tvaru a téměř kdekoliv - v minimálních prostorách nebo v poschodí. Rozhodnutí je jen na vás.
Díky bezpotrubní filtraci si nemusíte lámat hlavu s kopáním a instalací potrubních rozvodů.

Ohřev vody
Ohřev vody je možné zajistit čtyřmi způsoby. Prostřednictvím elektroohřevu, přes výměník (plyn) nebo pomocí tepelného čerpadla. Existuje i tzv. solární ohřev, který se však v našich klimatických podmínkách dá používat většinou jen jako doplňující. Ideální vlhkost v prostoru okolo bazénu je 60 až 70% (tzv. relativní vlhkost).

Zakrytí bazénu
Problematika zakrývání se netýká jen venkovních bazénů. Zakrytím vnitřeního bazénu můžete ušetřit 30 až 40% spotřeby energií. Když bazén zakryjete, voda se z něj bude méně odpařovat. Nebudete ji muset tak často dopouštět a doplňovat drahé chemikálie. Ušetříte také energii na odvhčení - odvlhčovač bude v provozu mnohem méně, a tedy i déle vydrží. Kromě zakrytí je potřebné ohlídat i správný poměr teploty vody a vzduchu. Teplota vzduchu by měla být o 1až 2 stupně Celsia vyšší.

Zásady hygieny
Vnitřní bazén si vyžaduje i určité hygienické zázemí - minimálně koupelnu se sprchou a wc. Ideální je i šatna, přičemž tuto úlohy splní i malá průchozí místnost pro odložení oblečení. Důležitá je také údržba. Možností jsou chemické přípravky, mořská sůl a různé další alternativy. Praxe vás přesvědčí, že nejlepší je klasika. A to například chlorový puk na dva týdny.

Zdroj a foto: Desjoyaux

Počet komentářů (11) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Dva, tři, čtyři… v jednom

Dva, tři, čtyři… v jednom

26.1.2010 | Redakce | Bazény, sauny, vířivky

Domácí bazém je záležitostí stále méně neobvyklou. Zdobí nejen zahrady rodinných domků, ale stále častěji patří také k vybavení moderních bytových dom... Celý článek

Zakrytím vnitřního bazénu ušetříte energie

Zakrytím vnitřního bazénu ušetříte energie

2.12.2009 | Redakce | Bazény, sauny, vířivky

Problematika zakrývání se netýká pouze venkovních bazénů. O to více, že zabezpečení zakrytí vnitřního bazénu, šetří drahocenné energie. A to je v době... Celý článek

Koupací sezonu si prodlužte na maximum

Koupací sezonu si prodlužte na maximum

26.8.2009 | Redakce | Bazény, sauny, vířivky

Dny jsou sice stále ještě teplé, ale studené noci a rána k malé radosti majitelů rodinných bazénů výrazně snižují teplotu vody. Ale i na to se dá vyz... Celý článek

Bazén v panelákovém domě

Bazén v panelákovém domě

18.8.2009 | Redakce | Bazény, sauny, vířivky

Nemusíte být nevyhnutelně majitelem rodinného domu a rozsáhlého pozemku, abyste měli vlastní bazén se vším, co k němu patří. Samozřejmě důležitým star... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii