Vybavení a doplňky nejen pro venkovní bazén

23.1.2009 | Redakce | Rubrika - Bazény, sauny, vířivky

Vybavení a doplňky nejen pro venkovní bazén

Sponzorované odkazy:

Jestli máte doma bazén, ať už venkovní nebo vnitřní, a přemýšlíte nad jeho doladěním pro zvýšení vašeho pohodlí, máme pro Vás tipy a rady, čím vším ho můžete vybavit. Bazénové doplňky přitom nepředstavují žádný zbytečný přepych, mnohé z nich jsou důležitými součástmi každého bazénu.

Schodiště

Schodiště je nesporně nejvýraznějším doplňekem ať už venkovního nebo vnitřního bazénu a zvyšuje pohodlnost vstupu do vody. Ocení ho tak malí i velcí plavci. Každé schodiště umožňuje komfortní vstup do bazénu, ale také představuje plochu vhodnou pro oddech nebo rozhovory "s nohama ve vodě". Jedno z nejčastěji volených schodišť je románské, které se umisťuje na stěnu.

Blower

Výtlačný ventilátor doplňuje filtrační schodiště a dodává mu možnost vířivky. Zvyšuje pocit pohody a uvolnění.

Protiproud

Tento opční doplněk výrazně zvyšuje výkon trysky a tak vám umožní, abyste se mohli věnovat zkvalitnění vašich plaveckých výkonů nebo abyste si mohli vychutnat lokální masáž. Protiproud ocení nejvíce majitelé menších bazénů, protože jim zabezpečí možnost dobře si zaplavat.

Filtrační jednotka

Bezpotrubní filtrace firmy Desjoyaux je uložená na stěně bazénu. Tím odpadává jekékoliv potrubí okolo bazénu a přestupy v bazénové vaně, které jsou často zdrojem poruch a úniků vody. Filtrační jednotky jsou k dispozici v několika variantách podle estetického cítění zákazníka a potřebného výkonu vzhledem k velikosti bazénu.

Liner

Výstelka dodává bazénu naprostou vodotěsnost a vám zajišťuje pohodlí při jeho užívání. Tato silná fólie je k dostání v různých barvách. Před natáhnutím lineru je třeba dno i stěny železobetonového bazénu dokonale vyluxovat. Liner se klade na suché dno, potom se pomalu začne napouštět voda a výstelka se postupně dokonale vyhladí. Liner díky odsátému vzduchu přilne ke stěnám bazénu absolutně perfektně. Jeho velkou výhodou je, že se dá kdykoliv vyměnit a bazén bude opět jako nový. Díky zámkové metodě trvá kompletní natažení i případná výměna jeden den. S vystuženým linerem je možné si dovolit i nové a neobyčejné nápady jako jsou například ozdobné patníky, po kterých můžete přejít z jednoho břehu na druhý, podvodní barové stoličky nebo barevné firemní logo.

Bezpečnostní zábradlí

Jde o tzv. pasívní ochranu. Oceníte ji nejvíce pokud máte doma malé děti, které rozhodně vyžadují zvýšenou pozornost a různých forem bezpečnostních opatření není nikdy dost.

Elektronický detektor

Detektor upozorňuje na pád do vody. Jde o tzv. aquasenzor kombinovaný se solární sirénou. Je poháněn baterií s desetiletou životností.

Zdroj a foto: Desjoyaux

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Připravte se na bazénovou sezónu

Připravte se na bazénovou sezónu

16.4.2009 | Redakce | Bazény, sauny, vířivky

Kvalitní bazén je možné postavit už v průběhu jednoho až dvou týdnů, a to s minimálními zásahy do okolí. Rychlou a čistou výstavbu umožňuje stavební s... Celý článek

Střecha, která bazénu sluší

Střecha, která bazénu sluší

8.4.2009 | Redakce | Bazény, sauny, vířivky

V zahradách se stejně jako terasa se zahradním nábytkem zabydlely bazény. Jak by ne. Léto je čím dál teplejší a začíná mnohem dříve, než jsme byli zvy... Celý článek

Komfort sauny jako součást bydlení

Komfort sauny jako součást bydlení

16.1.2009 | Redakce | Bazény, sauny, vířivky

Se vzrůstajícím zájmem o zdravý životní styl a potřeby relaxace – související s větším pracovním vytížením a životním tempem vůbec, zažívají svoji obr... Celý článek

Malý rádce pro majitele vnitřních bazénů

Malý rádce pro majitele vnitřních bazénů

8.1.2009 | Redakce | Bazény, sauny, vířivky

Vnitřní bazén není jen luxus, ale i podpora zdravého životního stylu. Plavání patří mezi sporty, které příznivě působí na jednotlivé partie těla a nen... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii