Koupě nové lednice může ušetřit až 20 000 Kč

28.7.2008 | Redakce | Rubrika - Bílé zboží

Koupě nové lednice může ušetřit až 20 000 Kč

Sponzorované odkazy:

Spotřeba průměrné lednice představuje ve standardní domácnosti přibližně 1/5 celkové spotřeby energie. Při koupi nové lednice můžete rozhodnout, kolik za elektřinu zaplatíte v budoucnu. Výběrem podle třídy energetické účinnosti můžete ušetřit nejen vaši peněženku, ale i životní prostředí. Označení tříd energetické účinnosti se však změnilo. Jak vypadají ty nové?

Tradiční evropské schéma účinnosti od A do G (A představuje nejnižší a G nejvyšší spotřebu energie) již pomalu ztratilo na významu. Většina kombinovaných lednic na trhu totiž dnes již patří do třídy A. Nové lednice mohou mít i třídu A+, případně A++.

Nové třídy energetické účinnosti pro lednice a mrazničky Štítek s tímto údajem vám usnadní srovnávání různých lednic a mrazniček. Najdete jej přímo na spotřebiči, nebo uvnitř něj. Označuje spotřebu energie na stupnici od A++ do B:

AA++ a A+ - mimořádně hospodárné až hospodárné A - průměrná spotřeba B - vyšší spotřeba

Přechodem ze třídy A na A+ lze ušetřit až 25 % energie a přechodem na třídu A++ až 45 % energie.

Nižší účet za energii

Nahradíte-li svou deset let starou lednici modelem s třídou A++, snížíte spotřebu energie o více než 60 %. Za průměrnou dobu životnosti lednice tak ušetříte asi 20 000 korun!

Nižší emise CO2

Lednice s třídou A++, která spotřebuje méně energie, je k životnímu prostředí šetrnější. Čím větší úspora energie, tím menší množství oxidu uhličitého uvolněného do atmosféry.

Máte doma více než deset let starou lednici a myslíte si, že je to úspornější, než nákup nové? Zvažte, zda se vám spíš nevyplatí investovat do nového spotřebiče, který vám ušetří náklady za energii.

Foto: Electrolux

Počet komentářů (23) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Vaří, ale nepálí

Vaří, ale nepálí

16.9.2008 | PR článek | Bílé zboží

Indukční varné desky se dnes zcela právem stávají symbolem moderního vaření. S nimi dnes uvaříte nejen rychle, ale i úsporně a hlavně bezpečně. Nikdy... Celý článek

Vítězná kráska

Vítězná kráska

9.9.2008 | PR článek | Bílé zboží

Při volbě trouby již nemusíte dělat kompromisy. Přesně dle vašich požadavků na moderní pečení totiž vznikala vestavná trouba Gorenje v designu odvážné... Celý článek

Rady pro údržbu ledničky a mrazničky

Rady pro údržbu ledničky a mrazničky

23.7.2008 | Redakce | Bílé zboží

Údržba ledničky a mrazáku nebývá vždy bezproblémová, zvláště pak v teplém letním počasí, kdy tyto spotřebiče potřebujeme nejvíce. Je třeba si uvědomit... Celý článek

Receptové trouby: Peču si a nevím jak

Receptové trouby: Peču si a nevím jak

21.7.2008 | Redakce | Bílé zboží

Nezbytnou výbavou kuchyně bývá ve většině případů také trouba, od níž očekáváme alespoň základní funkce jako je horní a dolní pečení, gril, případně v... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii