Reklama

Proč je dobré mít sušičku a co do ní rozhodně nedávejte

15.05.2013 | Redakce | Rubrika - Bílé zboží

S příchodem deštivého jara začíná mnoho domácností řešit, jak nejlépe a nejrychleji usušit prádlo i při nepřízni počasí. Sušení na balkoně nebo na zahradě se stává téměř nemožným a najít především v menších bytech prostor pro sušák s mokrým prádlem je mnohdy nesplnitelný úkol. Ideálním řešením je sušička prádla.

Proč je dobré mít sušičku a co do ní rozhodně nedávejte
Reklama

Sušičky prádla významně zkracují čas sušení, protože prádlo není nutné věšet na šňůry a čekat na jeho proschnutí. To je velkou výhodou nejen v zimě, ale i v létě v případě, že vyprané oblečení potřebujete mít brzy připravené k nošení.

Byť se to na první pohled může zdát jako nemožné, sušička šetří místo v domácnosti, a to díky možnosti umístění na pračku, což je ideálním řešením i pro malé interiéry. Pro tyto účely někteří výrobci dodávají speciální montážní sady tzv. mezikusy pro bezpečné umístění sušičky na pračku.

Základna sušičky je spojena s pračkou za malý okamžik a toto spojení je pevné natolik, aby byla zajištěna maximální stabilita. Díky tomu je možné využít většinou prázdné místo nad pračkou a není nutné již řešit, kam postavit sušák na prádlo. Kapacita sušiček může být až 9 kg, je tedy příjemnější takové množství prádla usušit rychle a najednou, než je rozvěšovat na sušáky. Navíc součástí jednoho typu spojovacího dílu je i šikovná výsuvná polička ideální například pro odložení koše s prádlem.

Úspora energie a šetrné zacházení s textilními vlákny

Dříve se sušičky dodávaly v energetické třídě maximálně B nebo C a jejich energetická náročnost uživatele odrazovala. Dnes již mnoho značek nabízí sušičku v energetické třídě lepší než A, proto není nutné se vysoké spotřeby energie bát.

Velikou výhodou sušičky je šetrné zacházení s textilními vlákny. Sušičky nabízí mnoho speciálních funkcí, které dokážou pečovat i o to nejjemnější prádlo a to i před spuštěním a nebo po ukončení sušení. Některé sušičky jsou navíc certifikovány společností Woolmark a poskytují jemné sušení i pro zvlášť citlivé tkaniny jako například vlnu. Prádlo je po sušení nadýchanější a příjemnější na nošení. Navíc je mnohem snadnější následné žehlení, mnozí uživatelé jistě ocení, že některé tkaniny nepotřebují po sušení v sušičce žehlit vůbec.

 

Antialergenní ochrana

Sušičky nabízejí řešení ke zmírnění problémů s alergiemi. Při sušení na balkoně ulpí mnoho alergenů ve vzduchu mezi vlákny tkaniny. Využitím sušičky tomu nejen předejdete, ale navíc sušičky nejčastější alergeny z prádla likvidují díky speciálnímu cyklu antialergení péče.

 

Co do sušičky nepatří?

Před vložením prádla do sušičky je důležité vždy zkontrolovat, zda je prádlo pro sušení v sušičce vhodné. Zkontrolujte visačky na prádle, zejména pokud jej vkládáte do sušičky poprvé.

 

Prádlo nevhodné pro sušení v bubnu:

  • Prádlo, které obsahuje gumové části nebo části z podobných materiálů nebo plastovou povrchovou úpravu (podušky, polštáře nebo větrovky z PVC) a jakýkoliv druh hořlavého předmětu nebo předměty, které obsahují hořlavé látky (ručníky znečištěné lakem na vlasy).
  • Skleněná vlákna (některé druhy záclon).
  • Prádlo, které bylo předtím čištěno zasucha.
  • Prádlo označené kódem ITLC („Zvláštní druhy prádla“), které se může čistit speciálními produkty pro úklid v domácnosti. Pozorně se řiďte pokyny.
  • Příliš objemné prádlo (spací pytle, podušky, polštáře, velké přehozy na lůžko atd.), které se během sušení roztahují a brání cirkulaci vzduchu v sušičce.

Autor: Anna Kadlecová

Zdroj fotografií: Indesit, Hotpoint-Ariston, Whirlpool

Reklama
Reklama

Související články

Vyměňte starou lednici za novou kvalitnější a hezčí

18.12.2019 | Bílé zboží

Dosloužila vám letitá lednice, nebo jste se rozhodli pro koupi nové, úspornější, tišší, s novými funkcemi, aby vám sloužila lépe, než ta stará? Možná… Celý článek

Jak vybrat pračku a na co si dát pozor?

01.11.2019 | Bílé zboží

Kdo by v dnešní době chtěl prát všechno prádlo v ruce? Shrbený nad lavorem nebo vanou a drhnout ho na valše? Určitě se shodneme na tom, že nikdo.… Celý článek

Levná sušička prádla - při troše skromnosti postačí

02.07.2019 | Bílé zboží

V současnosti si můžeme zakoupit různá zařízení a spotřebiče, které nám usnadní každodenní život. Mluvíme o inteligentní domácnosti, robotických… Celý článek

Výhody a nevýhody kombinované sušičky a pračky

10.10.2018 | Bílé zboží

Většina hospodyněk by si přála mít domácí spotřebiče, které jim co nejvíce usnadní běžné, ale často unavující práce spojené s péči o rodinu. Mezi ně… Celý článek

Reklama
Reklama