Rady pro údržbu ledničky a mrazničky

23.7.2008 | Redakce | Rubrika - Bílé zboží

Rady pro údržbu ledničky a mrazničky

Sponzorované odkazy:

Údržba ledničky a mrazáku nebývá vždy bezproblémová, zvláště pak v teplém letním počasí, kdy tyto spotřebiče potřebujeme nejvíce. Je třeba si uvědomit, že péče o ledničku a mrazák se vyplatí – jedná se o místo, kde uchováváme potraviny, věnujme mu tedy alespoň občas péči, kterou si zaslouží. Aby byly lednice i mrazák stále čisté a plně funkční, provádíme jednoduchou údržbu a dodržujeme určité zásady. Poradíme vám, jak na to.
Chladničku či mrazák neumísťujte v blízkosti zdroje tepla (sporák, těleso ústředního topení, přímé sluneční světlo). Odstavte je od stěny, aby kolem nich mohl volně probíhat vzduch.

Než dáte horké pokrmy do chladničky, vždy je nechte řádně vychladnout. Horké jídlo může nejen narušit teplotu uvnitř spotřebiče, ale také může způsobit nárůst množství bakterií v potravinách, které již v přístroji jsou.

Vnitřek ledničky pravidelně utírejte vodou. Lze do ní přidat i trochu octa, který odstraní nepříjemný zápach a působí antisepticky. Místo octa můžete také přidat jedlou sodu. Ta změkčuje vodu a díky svým vlastnostem odstraňuje nečistoty.

Pokud dojde k výpadku proudu, dveře ledničky či mrazničky neotevírejte – zvyšuje se tím teplota uvnitř. Je-li mrazák zcela plný, zůstanou potraviny čerstvé dva až čtyři dny (záleží na velikosti mrazáku a typu potravin). Pokud je naplněný jen zpola, potraviny zůstanou zmrazené pouze po dobu 24 hodin. Akumulační doba je uvedená u každé chladničky.

Mrazák potřebuje vyčistit, když se uvnitř vytvoří vrstva ledu o tloušťce přibližně 0,5 cm. Potraviny vyndejte, zabalte do novin a naskládejte těsně vedle sebe. Do mrazáku vložte dřevěnou podložku, na kterou umístíte nádobu s horkou vodou, a zavřete dvířka. Odstranění ledu vám také může usnadnit vysoušeč na vlasy. Po odstranění ledu omyjte mrazák vodou s trochou octa či jedlé soli.

Foto: Electrolux

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Vítězná kráska

Vítězná kráska

9.9.2008 | PR článek | Bílé zboží

Při volbě trouby již nemusíte dělat kompromisy. Přesně dle vašich požadavků na moderní pečení totiž vznikala vestavná trouba Gorenje v designu odvážné... Celý článek

Koupě nové lednice může ušetřit až 20 000 Kč

Koupě nové lednice může ušetřit až 20 000 Kč

28.7.2008 | Redakce | Bílé zboží

Spotřeba průměrné lednice představuje ve standardní domácnosti přibližně 1/5 celkové spotřeby energie. Při koupi nové lednice můžete rozhodnout, kolik... Celý článek

Receptové trouby: Peču si a nevím jak

Receptové trouby: Peču si a nevím jak

21.7.2008 | Redakce | Bílé zboží

Nezbytnou výbavou kuchyně bývá ve většině případů také trouba, od níž očekáváme alespoň základní funkce jako je horní a dolní pečení, gril, případně v... Celý článek

Zabudujte dokonalost do Vašeho života

Zabudujte dokonalost do Vašeho života

8.7.2008 | PR článek | Bílé zboží

Unikátní kolekce domácích spotřebičů designově orientovaného výrobce Gorenje udělá z kuchyně nadčasový skvost. Zcela originální vzhled tentokrát vtisk... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii