Reklama

1-díl Feng shui. Přístupová cesta k vašemu domu a bytu určuje kvalitu energie

24.11.2011 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Podle pravidel Feng shui určuje přístupová cesta k vašemu domu nebo bytu kvalitu energie, která k vám domů přichází.

1-díl Feng shui. Přístupová cesta k vašemu domu a bytu určuje kvalitu energie
Reklama

To v jakém je přístupová cesta stavu a jaký má tvar významně ovlivňuje energii domu, k němuž směřuje. Tato energie potom dále ovlivňuje veškeré životní oblasti a zasahuje svým vlivem všechny obyvatele bytu. Široká, lehce se klikatící cesta se stromy, keři a květinami po stranách vede k úspěšnému domu. Naopak cesta, která potřebuje opravu, je příliš úzká, plná překážek, odpadků, nepříjemných pachů, nebo špatně osvětlená může způsobit řadů problémů všem, kteří bydlí v domě, ke kterému míří.

Chodník a přístupová cesta jsou hlavním kanálem pro energii cchi, která vyživuje náš dům. Ukazují cestu energii cchi k našemu domu.
Upravená, rovná hladká cesta, symbolizuje hladký průběh života a signalizuje, že život obyvatel domu bude klidný, příjemný a bez komplikací.

Nejlepší chodníky a přístupové cesty jsou ty, které mají po celé délce stejnou šířku a těsně před vstupními dveřmi se lehce rozšiřují. Energie cestuje v křivkách, a proto jsou nejvhodnější mírně točité cesty, které s ní harmonizují.

Naopak cesta, která míří přímou linií k domovnímu vstupu, vytváří energeticky negativní šíp mířící na domovní dveře. Pokud je to možné, rozmístěte na okraj cesty kruhové objekty, které pravidelnou linii vstupu naruší a tok energie zklidní.

Také schody vedoucí k domovnímu vstupu by měly být široké a pohodlné. Podle Feng shui schody, které jsou příkré, úzké nebo rozbité přivolávají neštěstí.

Pokud je přístupová cesta nebo schodiště vedoucí k vašemu domu nebo bytu ve špatném stavu, udělejte vše, co je ve vašich silách, abyste je opravili. Vyčistěte a osvětlete přístupovou cestu, opravte a vymalujte schodiště. Zajistíte si tak přístup svěží a pozitivní cchi a následně pak pocítíte pozitivní změny, které vám tato blahodárná energie přinese.

Sledujte náš pravidelný měsíční seriál o Feng shui na oBydleni.cz. Pokud Vás cokoliv zajímá, můžete se ptát v diskuzi pod článkem nebo přímo v poradně zdarma. Odborná konzultantka Vám ráda odpoví.

L. Djemelová
konzultatnka Feng shui
fengshui-interiery.cz

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama