1-díl Feng shui. Přístupová cesta k vašemu domu a bytu určuje kvalitu energie

24.11.2011 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

1-díl Feng shui. Přístupová cesta k vašemu domu a bytu určuje kvalitu energie

Sponzorované odkazy:

Podle pravidel Feng shui určuje přístupová cesta k vašemu domu nebo bytu kvalitu energie, která k vám domů přichází.

To v jakém je přístupová cesta stavu a jaký má tvar významně ovlivňuje energii domu, k němuž směřuje. Tato energie potom dále ovlivňuje veškeré životní oblasti a zasahuje svým vlivem všechny obyvatele bytu. Široká, lehce se klikatící cesta se stromy, keři a květinami po stranách vede k úspěšnému domu. Naopak cesta, která potřebuje opravu, je příliš úzká, plná překážek, odpadků, nepříjemných pachů, nebo špatně osvětlená může způsobit řadů problémů všem, kteří bydlí v domě, ke kterému míří.

Chodník a přístupová cesta jsou hlavním kanálem pro energii cchi, která vyživuje náš dům. Ukazují cestu energii cchi k našemu domu.
Upravená, rovná hladká cesta, symbolizuje hladký průběh života a signalizuje, že život obyvatel domu bude klidný, příjemný a bez komplikací.

Nejlepší chodníky a přístupové cesty jsou ty, které mají po celé délce stejnou šířku a těsně před vstupními dveřmi se lehce rozšiřují. Energie cestuje v křivkách, a proto jsou nejvhodnější mírně točité cesty, které s ní harmonizují.

Naopak cesta, která míří přímou linií k domovnímu vstupu, vytváří energeticky negativní šíp mířící na domovní dveře. Pokud je to možné, rozmístěte na okraj cesty kruhové objekty, které pravidelnou linii vstupu naruší a tok energie zklidní.

Také schody vedoucí k domovnímu vstupu by měly být široké a pohodlné. Podle Feng shui schody, které jsou příkré, úzké nebo rozbité přivolávají neštěstí.

Pokud je přístupová cesta nebo schodiště vedoucí k vašemu domu nebo bytu ve špatném stavu, udělejte vše, co je ve vašich silách, abyste je opravili. Vyčistěte a osvětlete přístupovou cestu, opravte a vymalujte schodiště. Zajistíte si tak přístup svěží a pozitivní cchi a následně pak pocítíte pozitivní změny, které vám tato blahodárná energie přinese.

Sledujte náš pravidelný měsíční seriál o Feng shui na oBydleni.cz. Pokud Vás cokoliv zajímá, můžete se ptát v diskuzi pod článkem nebo přímo v poradně zdarma. Odborná konzultantka Vám ráda odpoví.

L. Djemelová
konzultatnka Feng shui
fengshui-interiery.cz

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Pohodlně pod střechou

Pohodlně pod střechou

22.12.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Velkorysý prostor, jasně definované tvary a pastelové barvy zaručují vzdušnou atmosféru. Celý článek

Podpořte příliv energie do vašeho domu podle rad Feng shui!

Podpořte příliv energie do vašeho domu podle rad Feng shui!

14.12.2011 | Redakce | Bydlení čtenářů

Vstupujeme do vaší předsíně. Hlavní vstup do bytu nebo domu společně s předsíní je považován za „ústa domu“. Jeho prostřednictvím se k nám dostává pře... Celý článek

FOTOsoutěž o nej místo v bytě – vyhlášení vítězů

FOTOsoutěž o nej místo v bytě – vyhlášení vítězů

22.11.2011 | Redakce | Bydlení čtenářů

Dne 20.11. vyhlásilo oBydleni.cz čtenářskou fotosoutěž na téma nejoblíbenější místo v bytě. V dnešním článku Vám představíme 3 výherce, kteří získali ... Celý článek

Hrátky s malým prostorem

Hrátky s malým prostorem

21.11.2011 | časopis Bydlení | Bydlení čtenářů

Na nadbytek místa v bytě by si stěžoval málokdo, ale problémy s jeho nedostatkem zakouší poměrně mnoho rodin. Malé prostory pochopitelně nafouknout ne... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii