Reklama

7. díl Feng shui: Co vidíte jako první?

28.5.2012 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

To, co vidíte jako první po vstupu do svého domova rozhoduje o více věcech, než byste tušili

7. díl Feng shui: Co vidíte jako první?

Vstup do domova ovlivňuje vaše vnitřní pocity

  • má vliv na to, co uděláte po příchodu jako první
  • rozhoduje o tom, jaký pocit ze svého prostoru máte a jaký vztah si k němu vytvoříte
  • a nakonec ovlivňuje i vaše mezilidské vztahy – rodinné i ty ostatní

Vždy mě děsí americké filmy, kde se vchází přímo do obývacího pokoje bez ochrany předsíně. Možná to tak je jen ve filmu a ve skutečnosti předsíně mají, netuším.U nás naštěstí zůstaly předsíně zachované, bohužel mnohdy stísněné a tmavé, ale je to prostor, s kterým se dá dále pracovat a který poskytuje ochranu soukromí našeho domova. Ale o tom jak dát do pořádku předsíň jsem psala již dříve.

Dnes bych se chtěla zaměřit na to, kam nás v životě přivádí prostor, který vidíme po tom, co se zujeme a pověsíme kabát na věšák.

Vstupujete přímo do kuchyně, obýváku, nebo ložnice?

Pokud vstupujete přímo do kuchyně, mohli byste mít tendenci jako první otevřít dveře lednice a sníst něco dobrého. Možná máte vnitřní potřebu mít neustále dostatečné zásoby jídla, vařit pro celou rodinu a celkově věnujete jídlu více pozornosti než je nezbytné. Snažte se uspořádat nábytek tak, aby vaši pozornost odvedl jinam.

Uvítá-li vás hned po vstupu velká televizní obrazovka, pravděpodobně hned držíte v ruce ovladač. Zkuste najít pro televizi místo, kde nebude ihned na očích. Věnujte se rodině, přátelům, nebo svým koníčkům.

Pokud to, co vidíte po vstupu jako první je postel, může na vás padnout tak nezvladatelná únava, že v ní proležíte většinu svého času. Pokud se z postele díváte na televizi nebo na ní jíte, snažte se změnit její vzhled tak, aby vypadala spíše jako gauč. Kupte pěkný přehoz a naaranžujte na ni barevné polštáře. Energie v bytě se hned probují k životu.

Pokud je prvním místem vaše pracovna, dejte pozor na to, kolik času v ní trávíte. Snadno by se mohlo stát, že v pracovně strávíte většinu svého volného času. Udržujte proto svůj pracovní stůl čistý, aby ve vás nevzbuzoval pocit viny, když si dovolíte odpočívat.

Pamatujte na to, že první co po příchodu domů uvidíte ovlivňuje to, jak se doma cítíte. Odstraňte proto odpadkové koše, hromady novin, nezaplacené účtenky a vše, co nepřináší pozitivní vibrace. Dbejte na to, abyste jako první viděli zářivé květiny, umělecké předměty, krásné obrazy …

L. Djemelová

Konzultatnka Feng shui

www.fengshui-interiery.cz

Související články

Decoland a BoConcept uvádějí exkluzivní kolekci nábytku a doplňků od Karima Rashida

Decoland a BoConcept uvádějí exkluzivní kolekci nábytku a doplňků od Karima Rashida

6.6.2012 | PR článek | Bydlení čtenářů

Exkluzivní limitovanou kolekci Ottawa zahrnující jídelní stůl, židle, úložné skříňky, ale také hrnky na kávu, mísu, vázu, koberec či lampy od světozná... Celý článek

Jemné tóny

Jemné tóny

31.5.2012 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Designéra lze využít nejen na návrhy, ale také na konzultace a poradenství. Častokrát bývá tento způsob pružnější a rychlejší než samotné projekty neb... Celý článek

Pohoda venkova

Pohoda venkova

2.10.2012 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Přírodní materiály, profilování, rámová dvířka a zdobné detaily se stále vracejí na výsluní. Celý článek

Domov s vůní přepychu

Domov s vůní přepychu

10.5.2012 | časopis Bydlení | Bydlení čtenářů

Velkorysá rekonstrukce domu na pražském Rašínově nábřeží nabízí bydlení ve skutečně exkluzivním stylu. Dům nazvaný po náročné přestavbě River House na... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii