Reklama

8. díl Feng shui: Poloha místnosti v bytě – Jaký na nás má vliv?

27.06.2012 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Poloha místnosti vzhledem ke světovým stranám a tím současně její umístění v daném životním sektoru má na náš život nesmírný vliv.

8. díl Feng shui: Poloha místnosti v bytě – Jaký na nás má vliv?
Reklama

Zamysleme se nad umístěním místnosti vzhledem k energetickému centru prostoru. Střed domu je místem, kde se koncentruje nejvíce blahodárné cchi. Z toho důvodu by v této části měla být umístěna ta nejdůležitější místnost. Ostatní místnosti by měly být po jejích stranách, ideálně v harmonii s mapkou Ba gua.

 

V minulosti to byla kuchyně v které se soustřeďoval život celé rodiny. Dnes tuto funkci převzal obývací pokoj s nezbytnou televizí. V mnoha moderních bytech a domech najdeme v energetickém centu multifunkční prostor, který je kombinací kuchyně, jídelny a ložnice. Tento trend je považován za pozitivní. V takto vyřešeném prostoru se mohou účastnit dění všichni členové rodiny, i když právě vaří nebo myjí nádobí.

Značně problematické je, nachází-li se v energetickém centru bytu koupelna, WC nebo prádelna. Odpadní trubky nejen, že odvádějí použitou vodu, ale také mohou zavinit únik finančních prostředků a potřebné cchi. Proto je nezbytné dveře těchto místností vždy zavírat a také zaklápět prkénko na toaletě.

Ideální je, když mají jednotlivé místnosti svou přesně určenou funkci. Vyvarujte se proto pracovního koutu v ložnici, stolování před televizí nebo televize v ložnici.

I v jednopokojovém bytě se snažte oddělit jednotlivé sektory. Oddělte od sebe pracovní kout, část na spaní, kuchyňku … Váš život pak bude klidnější a mysl jasnější.

 

Ludmila Djemelová

Konzultatnka Feng shui

www.fengshui-interiery.cz

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama