8. díl Feng shui: Poloha místnosti v bytě – Jaký na nás má vliv?

27.6.2012 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Sponzorované odkazy:

Poloha místnosti vzhledem ke světovým stranám a tím současně její umístění v daném životním sektoru má na náš život nesmírný vliv.

8. díl Feng shui: Poloha místnosti v bytě – Jaký na nás má vliv?

Zamysleme se nad umístěním místnosti vzhledem k energetickému centru prostoru. Střed domu je místem, kde se koncentruje nejvíce blahodárné cchi. Z toho důvodu by v této části měla být umístěna ta nejdůležitější místnost. Ostatní místnosti by měly být po jejích stranách, ideálně v harmonii s mapkou Ba gua.

 

V minulosti to byla kuchyně v které se soustřeďoval život celé rodiny. Dnes tuto funkci převzal obývací pokoj s nezbytnou televizí. V mnoha moderních bytech a domech najdeme v energetickém centu multifunkční prostor, který je kombinací kuchyně, jídelny a ložnice. Tento trend je považován za pozitivní. V takto vyřešeném prostoru se mohou účastnit dění všichni členové rodiny, i když právě vaří nebo myjí nádobí.

Značně problematické je, nachází-li se v energetickém centru bytu koupelna, WC nebo prádelna. Odpadní trubky nejen, že odvádějí použitou vodu, ale také mohou zavinit únik finančních prostředků a potřebné cchi. Proto je nezbytné dveře těchto místností vždy zavírat a také zaklápět prkénko na toaletě.

Ideální je, když mají jednotlivé místnosti svou přesně určenou funkci. Vyvarujte se proto pracovního koutu v ložnici, stolování před televizí nebo televize v ložnici.

I v jednopokojovém bytě se snažte oddělit jednotlivé sektory. Oddělte od sebe pracovní kout, část na spaní, kuchyňku … Váš život pak bude klidnější a mysl jasnější.

 

Ludmila Djemelová

Konzultatnka Feng shui

www.fengshui-interiery.cz

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Vkusné bydlení

Vkusné bydlení

16.7.2012 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Domov s nádechem první republiky a vůní Anglie, kde je cítit pohoda a příjemná atmosféra – to je dům manželů Hradeckých, kteří nás pozvali na návštěvu... Celý článek

Domov s vysokým IQ

Domov s vysokým IQ

10.7.2012 | časopis Bydlení | Bydlení čtenářů

Milujete pohodlí? Zařiďte si inteligentní domov! Moderní technika se spolehlivě postará o dům či byt, ale i o vás a vaši bezpečnost. Sofistikované poč... Celý článek

Moderní country

Moderní country

25.6.2012 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Pro tento pokoj zvolila designérka teplé zemité odstíny, barvy babího léta a stylovou směsici doplňků s americkým nádechem. Celý článek

VELETRH TENDENCE V NOVÉM KABÁTĚ

VELETRH TENDENCE V NOVÉM KABÁTĚ

18.6.2012 | Redakce | Bydlení čtenářů

V termínu od 13. - 16. 9. 2012 se bude konat již 17. ročník veletrhu TENDENCE, který se nově profiluje jako jediný specializovaný veletrh v ČR se zam... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii