Barevné trendy pro příští rok budou ve znamení změny a nového začátku

14.10.2009 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Barevné trendy pro příští rok budou ve znamení změny a nového začátku

Sponzorované odkazy:

Mezinárodní tým společnosti AkzoNobel složený z odborníků působících v oblasti interiérového designu, architektury a módy každoročně sleduje a analyzuje barevné trendy v interiérech. Z výsledků analýz následně definují pět barevných trendů představujících hlavní směry, kterými se budou barvy v interiérech vyvíjet v nadcházející sezóně.

Ústředním motivem pro rok 2010 bude změna. Po období nejistoty přichází období návratu k trvalým, skutečným a nadčasovým hodnotám. Nálada ve společnosti bude směřovat k individualitě – bereme na sebe odpovědnost za naše osudy; staráme se o svět tak, abychom jej mohli předat dalším generacím v solidním stavu; chceme být více proaktivní ve smyslu přispívání do naší společnosti.

Barva roku 2010
Tým odborníků také každoročně vyhlašuje barvu nadcházejícího roku. Pro rok 2010 se jí stane vzdušná modř. Tato barva má symbolizovat optimismus, obnovenou energii, pozitivní dynamiku a nové začátky. Modrá je v psychologii barev spojována s pocity čistoty, dobra a naděje. Přináší asociaci vzduchu a moře. Bude symbolem oné základní myšlenky - změny, která má v příštím roce nastat.

Pro rok 2010 bylo definováno pět klíčových motivů v oblasti interiérového designu, z nichž každý představuje určitý životní postoj, náladu či trend.

Tichý vesmír - paleta temně šedých modří, tyrkysů a nerostných šedí. Tato barevná řada vytváří dojem rafinované elegance a neokázalého luxusu. Je ztělesněním ticha a meditativní relaxace.

Těkavá fantasie - paleta výrazných, svěžích odstínů, které cílí především na mladou generaci. Je totiž oslavou rebelie, syntetiky a vtipně pracuje s estetikou na pomezí kýče.

Návrat ke kořenům - naopak mírně konzervativní kombinací zemitých, pastelových tónů, které nezastírají svou inspiraci v přírodních materiálech, jako jsou dřevo, písek nebo kámen.

Sladké vzpomínky - vychází z čím dál populárnější retro-estetiky. Vyjadřuje melancholii a nostalgii po starých časech, činí tak ale s vtipem a postmoderní ironií.

Svobodný duch - je opět sadou světlejších a výraznějších barev. Tyto odstíny jsou inspirovány etno-folklorem, graffiti a alternativní kulturou ulice obecně.

Zdroj a foto: AkzoNobel

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

art & interior 2009

art & interior 2009

24.11.2009 | Redakce | Bydlení čtenářů

Veletrh art & interior 2009 se blíží a spolu s tím také roste zvědavost, s čím se na tomto veletrhu, který se koná ve dnech 26. – 28. listopadu 2009 v... Celý článek

AC Expo přichází s ochutnávkou toho nejlepšího  pro 10. ročník veletrhu art & interior

AC Expo přichází s ochutnávkou toho nejlepšího pro 10. ročník veletrhu art & interior

10.11.2009 | Redakce | Bydlení čtenářů

Společnost AC Expo představuje to nejlepší, na co se mohou těšit návštěvníci letošního ročníku výstavy moderního designu, nábytku a svítidel art & int... Celý článek

Hledáte bazarové zboží a inzertní nabídky? Vyzkoušejte Multibazar!

Hledáte bazarové zboží a inzertní nabídky? Vyzkoušejte Multibazar!

7.10.2009 | PR článek | Bydlení čtenářů

Multibazar je místem, které dovoluje porovnávat a prohlížet nabídky z více než deseti internetových bazarů a inzertních serverů. Spolupracujeme s inze... Celý článek

PRAGOINTERIER LIVING FAIR – INSPIRACE, DESIGNOVÉ NOVINKY

PRAGOINTERIER LIVING FAIR – INSPIRACE, DESIGNOVÉ NOVINKY

1.10.2009 | PR článek | Bydlení čtenářů

Veletrh Pragointerier Living Fair, který se koná 8. - 11.10.2009 na Výstavišti Praha - Holešovice, je výjimečnou příležitostí prezentace nábytkářských... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii