Barvy v ložnici

20.1.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Barvy v ložnici

Sponzorované odkazy:

V ložnici trávíme až třetinu života, proto bychom tuto místnost neměli opomíjet a věnovat výběru barev pozornost. (Zdroj - Náš útulný byt)

Odborník radí
Iva Bastlová
designérka
www.idealinteriery.cz


Pro klidný spánek
Do těchto prostor nejčastěji volíme zdrženlivé a klidné odstíny. Přednost by měly mít barvy z oblasti chladných a neutrálních tónů. V úvahu přicházejí světlé a lomené tóny modrých a zelených barev, žlutozelená, různé odstíny hnědé, béžové, teplejší tóny šedé a tónované bílé odstíny. V kompozici se může objevit i větší plocha v barvě lila, případně i jednotlivé menší plochy purpurové, nachové nebo starorůžové. Neměli bychom vybírat červenou a oranžovou, protože zneklidňují, podněcují k činnosti a bdělosti. Výjimku tvoří lůžkoviny, neboť dochází k přímému dotyku s lidským tělem. Tento prvek, na který se často zapomíná, je někdy dominantou malé ložnice a ovlivňuje barevnou kompozici více, než si uvědomujeme. Proto je třeba i barvu a vzor povlečení dobře vybírat a sladit.

Modrá je do ložnice velmi vhodná. Vyvarujte se jí ale ve velmi chladných místnostech. Tam raději zvolte žlutozelenou nebo olivovou. (Tapety Rasch)

Kdo má rád extravaganci, může zkusit červenou. Ta by měla být pouze na malé ploše, nejlépe jen na doplňcích. (Calligaris)

Pokud jste příznivci červené a nechcete se jí vzdát ani v této místnosti, použijte jí jen na stěnu za lůžkem. Odstín by měl být ovšem velmi tlumený. (Foto: Exotický nábytek)

Bílý nábytek nekombinujte se sytými barvami. Získali byste tak velký kontrast, který není do ložnice žádoucí. Raději použijte jemné a harmonické odstíny béžové. (Tapety Rasch)

Hnědé a béžové doplňky jsou ideální. Budou ladit téměř s jakýmkoli odstínem, takže barvu výmalby můžete každý rok měnit. (480 Kč, Massive)

Přikrývka Classic je vyrobena z odolného na údržbu nenáročného dralonu. V nabídce je v deseti barvách. (Od 649 Kč, Quelle)

Také v ýběru doplňků věnujte patřičnou pozornost, ať ložnice nehýří barvami a vzory. (599 Kč, Mobax)

Dekorativní polštářky jsou častým doplňkem. Když si nevíte s výběrem barvy rady, zvolte raději jemné a neutrální. (299 Kč, Stardeco)

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Pokoj probuzený k životu

Pokoj probuzený k životu

3.2.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Původně nevýrazná ložnice získala po proměně zcela jinou atmosféru! (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Byt v paneláku

Byt v paneláku

26.1.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Naše dnešní návštěva dokazuje, že za tři měsíce lze kompletně vybourat a znovu postavit celý byt v panelovém domě. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Kouzlo chaty v moderní interpretaci

Kouzlo chaty v moderní interpretaci

14.1.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Jestliže máte v oblibě přírodní materiály, pak se vám naše dnešní realizace určitě bude líbit a třeba si doma také vytvoříte stěnu z pravých šindelů! ... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii