Reklama

Blíž k obloze

28.01.2013 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Podkroví je romantické, zařídit ho však vyžaduje dobré nápady.

Blíž k obloze
Reklama

Správná volba stínicích prvků u střešních oken je nesmírně důležitá. Nejde totiž jen o pohodu prostředí nebo estetickou záležitost, ale zejmena v době rostoucích cen energií také o nezanedbatelnou úsporu. Například předokenní rolety Velux dokážou v zimě snížit tepelnou ztrátu až o 15 %, zatímco v létě zachytí až 95 % tepla ze slunečních paprsků, a účinně tak zabraňují nadměrnému přehřívání. Dvojité plisované rolety spojují eleganci s tepelně izolačními výhodami: speciální hliníková fólie v zimě brání tepelným ztrátám.


K regulaci světla v podstřešních místnostech je možné využít i vertikálních žaluzií. (Foto: Jaloucity)

 
Jako optimální řešení do blankytně modré ložnice pod střechou se ukázala velká šatní skříň s posuvnými dveřmi umístěná hned vedle dvojlůžka. Prostor před ní je dobře osvětlen dvěma okny. (Foto: Rauch Möbel)

 
V této koupelně byl prostor ve snížené části nápaditě využit k umístění velké vany s odkládacím parapetem (tím se vana posunula hlouběji do místnosti a lépe se z ní vystupuje). Nechybí zde ani sprchový kout a WC. Koupelnu protepluje laminátová podlaha v dekoru dřeva. (Foto: Teba)
 

  

Zatemňujíci rolety si můžete vybírat ze 40 barev a tří druhů provedení, v nabídce jsou dokonce i skutečné designové kousky. Ceny se pohybují od 2150 Kč. (Velux)

Do vlhkých prostor jsou vhodná bezúdržbová okna s dřevěným jádrem. (Foto: Velux)


Do podkroví se těžko vejde obývací „stěna“. Chytré řešení nabízejí ustupující otevřené police. Jednotlivá „patra“ jsou barevně odlišena.


Plisovaná roleta značky Velux umožňuje citlivou regulaci světla. Horní i spodní ovládací lištu lze nastavit v jakékoli pozici (dokonce i uprostřed okna). V nabídce naleznete více než 30 motivů. (Velux)

 

V hlavní obytné místnosti je využit každý centimetr. Kuchyň odděluje od jídelny nízký pult, za stůl se vešla ještě vestavěná skříň s posuvnými dveřmi. (Woodface)

 

Zdroj: Náš útulný byt
 

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama