Reklama

Domov s vysokým IQ

10.07.2012 | časopis Bydlení | Rubrika - Bydlení čtenářů

Milujete pohodlí? Zařiďte si inteligentní domov! Moderní technika se spolehlivě postará o dům či byt, ale i o vás a vaši bezpečnost. Sofistikované počítačové systémy ulehčují každodenní život a navíc snižují náklady na provoz domácnosti.

Domov s vysokým IQ
Reklama

Správně je včas!

Chystáte-li se stavět či rekonstruovat, rozhlédněte se po vhodných elektroinstalacích. Ve spolupráci s projektantem, nebo odbornou firmou lze vyladit vaše přání a najít optimální nastavení funkcí, s nimiž si klasická elektroinstalace neporadí. Systémy dovolují i pozdější změnu a přeprogramování. Investice do obydlí, které se samo pohlídá, je sice vyšší, ale brzy se vrátí v podobě výhod a úspor. Inteligentní systémy si rozumí i s prvky klasické elektroinstalace. Výrobce ABB nabízí například systém určený pro rodinné domy a byty Ego-n, jehož design koresponduje s ostatními kolekcemi a který přijímá i povely od bezdrátových radiofrekvenčních ovladačů, což oceníte tam, kde kabely překážejí – prosklené stěny, pelesti dětských postýlek, opomenutá místa v již dokončeném domě.

 

    

BEOVISION, nadčasový dánský design, perfektní řemeslné zpracování a inteligentní technologie vám vnesou do života maximální pohodlí.

K moderní architektuře domu patří technicky dokonale vybavená domácnost včetně nejnovějších systémů osvětleníV moderní domácnosti se neplýtvá!

Cenové rozpětí inteligentních domácností je velké a úměrné nárokům majitele na pohodlí. Dům můžete řešit komplexně, nebo zapojíte jednotlivé systémy (vytápění, osvětlení, či zabezpečení) a postupně budete přidávat elektrospotřebiče. Obecně je nutné počítat s částkou 25 000 Kč na každý systém. Vybavení bytu 3+1 se běžně pohybuje od 100 do 200 000 Kč, pokud dodáte domu „vyšší IQ“, zaplatíte přibližně 400 000 Kč. Investici lze rozdělit do etap, nejdůležitější je instalace elektrických a elektronických obvodů s možností rozšíření.

Cena chytré elektroinstalace je oproti klasické vyšší o 20 %, náklady tvoří přibližně 3 až 15 % ceny nemovitosti. Inteligentní řešení uspoří v poměru ke standardnímu až 30 % výdajů za energie. Spotřebiče si například podle činnosti a intenzity samostatně vyberou energeticky výhodnější tarif.

 

Světlo i hudba dodají atmosféru, pomocí techniky ji kdykoliv proměníte

 

Vylaďte se na moderní vlnu

V poslední době se rozvíjí bezdrátové technologie, rychlost přenosu signálu a dat. To v praxi znamená, že můžete soustředit všechny informace do bezdrátového „chytrého vypínače“ napájeného vlastní baterií s až desetiletou životností. Řídicí jednotka vypadá jako klasický ovladač a nalepit ji můžete oboustrannou páskou na jakýkoliv povrch bez nutnosti vrtání, nebo bourání. Je nezávislá na kabelových rozvodech, což je flexibilní a maximálně pohodlné.

 

XCOMFORT, systém s integrovaným Bluetooth


TIME ARBO, tlačítkový snímač s LCD, systém EGO-N (WWW. ABB. CZ/ ELEKTROPRAGA)

 


TEXT Eva Vacková

FOTO archiv Bydlení, archiv firem

Více se dočtete v časopise Bydlení

Zdroj: časopis Bydlení

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama