Domov s vysokým IQ

10.7.2012 | časopis Bydlení | Rubrika - Bydlení čtenářů

Sponzorované odkazy:

Milujete pohodlí? Zařiďte si inteligentní domov! Moderní technika se spolehlivě postará o dům či byt, ale i o vás a vaši bezpečnost. Sofistikované počítačové systémy ulehčují každodenní život a navíc snižují náklady na provoz domácnosti.

Domov s vysokým IQ

Správně je včas!

Chystáte-li se stavět či rekonstruovat, rozhlédněte se po vhodných elektroinstalacích. Ve spolupráci s projektantem, nebo odbornou firmou lze vyladit vaše přání a najít optimální nastavení funkcí, s nimiž si klasická elektroinstalace neporadí. Systémy dovolují i pozdější změnu a přeprogramování. Investice do obydlí, které se samo pohlídá, je sice vyšší, ale brzy se vrátí v podobě výhod a úspor. Inteligentní systémy si rozumí i s prvky klasické elektroinstalace. Výrobce ABB nabízí například systém určený pro rodinné domy a byty Ego-n, jehož design koresponduje s ostatními kolekcemi a který přijímá i povely od bezdrátových radiofrekvenčních ovladačů, což oceníte tam, kde kabely překážejí – prosklené stěny, pelesti dětských postýlek, opomenutá místa v již dokončeném domě.

 

    

BEOVISION, nadčasový dánský design, perfektní řemeslné zpracování a inteligentní technologie vám vnesou do života maximální pohodlí.

K moderní architektuře domu patří technicky dokonale vybavená domácnost včetně nejnovějších systémů osvětleníV moderní domácnosti se neplýtvá!

Cenové rozpětí inteligentních domácností je velké a úměrné nárokům majitele na pohodlí. Dům můžete řešit komplexně, nebo zapojíte jednotlivé systémy (vytápění, osvětlení, či zabezpečení) a postupně budete přidávat elektrospotřebiče. Obecně je nutné počítat s částkou 25 000 Kč na každý systém. Vybavení bytu 3+1 se běžně pohybuje od 100 do 200 000 Kč, pokud dodáte domu „vyšší IQ“, zaplatíte přibližně 400 000 Kč. Investici lze rozdělit do etap, nejdůležitější je instalace elektrických a elektronických obvodů s možností rozšíření.

Cena chytré elektroinstalace je oproti klasické vyšší o 20 %, náklady tvoří přibližně 3 až 15 % ceny nemovitosti. Inteligentní řešení uspoří v poměru ke standardnímu až 30 % výdajů za energie. Spotřebiče si například podle činnosti a intenzity samostatně vyberou energeticky výhodnější tarif.

 

Světlo i hudba dodají atmosféru, pomocí techniky ji kdykoliv proměníte

 

Vylaďte se na moderní vlnu

V poslední době se rozvíjí bezdrátové technologie, rychlost přenosu signálu a dat. To v praxi znamená, že můžete soustředit všechny informace do bezdrátového „chytrého vypínače“ napájeného vlastní baterií s až desetiletou životností. Řídicí jednotka vypadá jako klasický ovladač a nalepit ji můžete oboustrannou páskou na jakýkoliv povrch bez nutnosti vrtání, nebo bourání. Je nezávislá na kabelových rozvodech, což je flexibilní a maximálně pohodlné.

 

XCOMFORT, systém s integrovaným Bluetooth


TIME ARBO, tlačítkový snímač s LCD, systém EGO-N (WWW. ABB. CZ/ ELEKTROPRAGA)

 


TEXT Eva Vacková

FOTO archiv Bydlení, archiv firem

Více se dočtete v časopise Bydlení

Zdroj: časopis Bydlení

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Rekonstrukce bytu je nevyhnutelná

Rekonstrukce bytu je nevyhnutelná

18.7.2012 | časopis Panel Plus | Bydlení čtenářů

Asi bychom nenašli rekonstrukci bytu v panelovém domě, která by neřešila koupelnu – konkrétně její velikost. Tady hodně záleží na původním řešení. Pod... Celý článek

Vkusné bydlení

Vkusné bydlení

16.7.2012 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Domov s nádechem první republiky a vůní Anglie, kde je cítit pohoda a příjemná atmosféra – to je dům manželů Hradeckých, kteří nás pozvali na návštěvu... Celý článek

8. díl Feng shui: Poloha místnosti v bytě – Jaký na nás má vliv?

8. díl Feng shui: Poloha místnosti v bytě – Jaký na nás má vliv?

27.6.2012 | Redakce | Bydlení čtenářů

Poloha místnosti vzhledem ke světovým stranám a tím současně její umístění v daném životním sektoru má na náš život nesmírný vliv. Celý článek

Moderní country

Moderní country

25.6.2012 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Pro tento pokoj zvolila designérka teplé zemité odstíny, barvy babího léta a stylovou směsici doplňků s americkým nádechem. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii