affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Bydlení čtenářů: Budování našeho milovaného bytečku - 2.část

17.12.2008 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Přinášíme Vám druhou část článku o budování milovaného bytečku paní Smutné z Ústí nad Labem, která se s rodinou zamilovala do stylu retro a podle tohoto stylu postupně společně předělávali celý byt.

Bydlení čtenářů: Budování našeho milovaného bytečku - 2.část
Reklama

"Při rekonstrukci kuchyně jsme se s manželem opět shodli na tom, že styl retro je pro nás to pravé. Kuchyňskou linku jsme si nechali vyrobit u známého, který vlastní truhlářskou firmu.
Dlažbu a obklady jsme vybírali velmi dlouho a několikrát jsme výběr měnili a nebyli si jistí, jestli je to to pravé. Nakonec jsme se rozhodli, že celou kuchyň necháme obložit pravými cihlovými pásky. Bylo to sice dost časově i finančně nákladné, ale dnes jsme si jisti, že to byla volba správná.
Stůl a židle jsme pořídili nové, ale vyrobené metodou, že to vše vypadá jako staré. Stejně jako ložnici zdobí naší kuchyň staré věci - váhy, hodiny, lahve, mlýnky, hmoždíře, hrnky..." píše paní Smutná.

Stejně je zařízen i obývací pokoj, pár skříněk se starými nástěnnými a velkými poštovními hodinami. Obrázky jsou zarámované staré listiny po našich předcích (výuční a tovaryšský list, vojenský list apod.).

"Musím uznat, že vždy, když se rozhodneme k nějakému předělávání, tak se mi moc nechce. Ale výsledek je tak pěkný, že toho nikdy nelituji." říká paní Smutná.


A co vy? Je ve vašem bydlení něco, co by mohlo ostatní inspirovat? Měli jste zajímavý nápad nebo řešení, které je podle Vás pěkné a jste na ně pyšní? Pošlete nám alespoň pět fotografií s doprovodným textem na info@oBydleni.cz. Fotky zveřejněné v článku odměníme.

Reklama
Reklama

Související články

Vytvořte z domu či bytu opravdový domov

11.04.2019 | Bydlení čtenářů

Také znáte staré známé rčení: Cokoliv ženě dáte, ona z toho udělá víc? Dejte jí dům a vytvoří vám domov. Je to tak, sebevětší byt či dům není nikdy… Celý článek

Od příštího roku musí být rodinné domy energeticky úspornější. Podle odborníků to může navýšit i poč

28.01.2019 | Bydlení čtenářů

Nová pravidla týkající se větší energetické úspornosti nových staveb začnou od příštího roku platit i pro rodinné domy. Podle odborníků lze přitom… Celý článek

Rozhodujete se mezi zděným domem a dřevostavbou? Pomůžeme vám!

19.01.2019 | Bydlení čtenářů

Pokud toužíte po vlastním bydlení, staví se před vás otázka, zda investovat do klasického zděného rodinného domu, nebo zvolit moderní řešení v podobě… Celý článek

Vyměňte starý za nový! Za pomoci realitní kanceláře se nemáte čeho bát

10.12.2018 | Bydlení čtenářů

„Starou lásku, starou káru, starou chajdu…vyměňte starou za novou“, zpívá se v jedné písni. Co se v srdeční oblasti nedá vyčíslit, platí na trhu… Celý článek

Reklama
Reklama