Reklama

Bydlení čtenářů: Budování našeho milovaného bytečku - 2.část

17.12.2008 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Bydlení čtenářů: Budování našeho milovaného bytečku - 2.část

Přinášíme Vám druhou část článku o budování milovaného bytečku paní Smutné z Ústí nad Labem, která se s rodinou zamilovala do stylu retro a podle tohoto stylu postupně společně předělávali celý byt.

"Při rekonstrukci kuchyně jsme se s manželem opět shodli na tom, že styl retro je pro nás to pravé. Kuchyňskou linku jsme si nechali vyrobit u známého, který vlastní truhlářskou firmu.
Dlažbu a obklady jsme vybírali velmi dlouho a několikrát jsme výběr měnili a nebyli si jistí, jestli je to to pravé. Nakonec jsme se rozhodli, že celou kuchyň necháme obložit pravými cihlovými pásky. Bylo to sice dost časově i finančně nákladné, ale dnes jsme si jisti, že to byla volba správná.
Stůl a židle jsme pořídili nové, ale vyrobené metodou, že to vše vypadá jako staré. Stejně jako ložnici zdobí naší kuchyň staré věci - váhy, hodiny, lahve, mlýnky, hmoždíře, hrnky..." píše paní Smutná.

Stejně je zařízen i obývací pokoj, pár skříněk se starými nástěnnými a velkými poštovními hodinami. Obrázky jsou zarámované staré listiny po našich předcích (výuční a tovaryšský list, vojenský list apod.).

"Musím uznat, že vždy, když se rozhodneme k nějakému předělávání, tak se mi moc nechce. Ale výsledek je tak pěkný, že toho nikdy nelituji." říká paní Smutná.


A co vy? Je ve vašem bydlení něco, co by mohlo ostatní inspirovat? Měli jste zajímavý nápad nebo řešení, které je podle Vás pěkné a jste na ně pyšní? Pošlete nám alespoň pět fotografií s doprovodným textem na info@oBydleni.cz. Fotky zveřejněné v článku odměníme.

Související články

Odpad z kuchyně nepatří do popelnice

Odpad z kuchyně nepatří do popelnice

26.12.2008 | Redakce | Bydlení čtenářů

Poplatek za likvidaci odpadu sice platí každý z nás bez ohledu na to, kolik zbytků vyprodukuje, to ovšem neznamená, že bychom měli s odpadem nakládat ... Celý článek

Bydlení čtenářů: Obývací pokoje

Bydlení čtenářů: Obývací pokoje

25.12.2008 | Redakce | Bydlení čtenářů

Obývací pokoj je místnost, která plní v domácnosti důležitou úlohu. Je to místo, kde se členové rodiny schází k posezení, sledování televize, hraní he... Celý článek

Stavební spoření s Liškou nyní s prémií a dárkem

Stavební spoření s Liškou nyní s prémií a dárkem

15.12.2008 | PR článek | Bydlení čtenářů

Chystáte se financovat vlastní bydlení či jeho modernizaci a současně hledáte zhodnocení úspor? Nejlepší volbou je vkládat peníze do stavebního spořen... Celý článek

Bydlení čtenářů: Budování našeho milovaného bytečku - 1.část

Bydlení čtenářů: Budování našeho milovaného bytečku - 1.část

12.12.2008 | Redakce | Bydlení čtenářů

"Bydlíme v panelovém domě v Ústí nad Labem na Severní terase. V našem bytě trávíme mnoho času a to velmi rádi. Bydlíme tu 15 let a byt jsme už několik... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii