Bydlení čtenářů: Dětský pokojíček

9.1.2009 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Bydlení čtenářů: Dětský pokojíček

Sponzorované odkazy:

Při zařizování dětského pokojíčku je nutné vše důkladně promyslet tak, aby dokonale plnil svou funkci. Naše ratolesti se v něm musí dobře cítit, musí mít dostatek úložných prostorů nejen pro hračky, dostatečně velký prostor na hraní, příjemné a pohodlné spaní. Nejdůležitější je samozřejmě dbát na bezpečnost, aby se v dětském pokoji neobjevily předměty, o které by se mohlo dítě poranit. Dnes Vám ukážeme, jak zařídila pokojíček svému čtyřletému synovi paní Baňařová. Jistě může být inspirací pro ostatní.

"Nejlepší je na pokojíčku to, že nás nestál téměř nic. Pouze zapojení mozkových závitů, jak a z čeho to poskládat, aby to fungovalo a spokojenost byla jak na straně syna, tak na použití optimálního počtu úložných prostor, které jsou v malém panelákovém bytě třeba" píše paní Baňařová.

Nábytek, který jsme v této místnosti použili je starý kancelářský nábytek, získaný úplnou náhodou. Je natřen výraznými nezávadnými dětskými barvami a slouží úplně dokonale. Je nejen praktický, ale i hezký. Hračky máme většinou v plastových košíčcích nebo v krabicích od bonbónů získaných také absolutně bezpatně z běžných diskontních řetězců. Nad postelí má Honzík nadstavbu, původně určenou jako ložnicovou stěnu, se kterou jsme také nadmíru spokojeni.
Zdi jsou natřeny otěruvzdornou barvou určenou do dětských pokojíčků. 3 stěny jsou mandarinkové a ta čelní je limetka vyzdobená pěnovými dekoracemi oblíbených filmových postaviček. Barevně je to v pokojíku velmi příjemné. Doplňky jsme se snažili sehnat také do limetkova, jako nástěnné hodiny, úložný díl na plyšáky, koš na papír apod.

Synova nejoblíbenější část pokojíku je asi regálek, do kterého umisťujeme stolní hry, puzzle apod. Využívá ho, díky tomu, že je nizoučký, také jako lavičku. Pokojíček jsme zařozovali k jeho druhým narozeninám a jsme ve fázi, kdy je třeba trošku inovovat a tak se chystáme malovat a zakoupit pracovní stůl s židlí.

A co vy? Je ve vašem bydlení něco, co by mohlo ostatní inspirovat? Měli jste zajímavý nápad nebo řešení, které je podle vás pěkné a jste na ně pyšní? Pošlete nám alespoň pět fotografií s doprovodným textem na info@oBydleni.cz. Fotky zveřejněné v článku odměníme.

Počet komentářů (8) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Nový byt a dům 2009

Nový byt a dům 2009

2.2.2009 | PR článek | Bydlení čtenářů

V termínu od 26.2 – 1.3.2009 se uskuteční již 15. ročník veletrhu Nový byt a dům. Veletrh proběhne opět na výstavišti PVA Praha - Letňany. Tradičně bu... Celý článek

Chcete půjčku či hypotéku a nevíte si rady? oBydleni.cz poradí!

Chcete půjčku či hypotéku a nevíte si rady? oBydleni.cz poradí!

15.1.2009 | Redakce | Bydlení čtenářů

Uvažujete v nejbližší době o hypotéce na nové bydlení? Potřebujete si půjčit na zařízení bytu? Jistě jste v současné době neustále omílané finanční kr... Celý článek

PRAGOINTERIER NEW DESIGN 2009 – O STYLU NEMUSÍTE JEN SNÍT, U NÁS HO NAJDETE.

PRAGOINTERIER NEW DESIGN 2009 – O STYLU NEMUSÍTE JEN SNÍT, U NÁS HO NAJDETE.

6.1.2009 | PR článek | Bydlení čtenářů

I přes požár, který zasáhl Průmyslový palác, pokračuje pražské výstaviště v Holešovicích s veletrhy a výstavami, které organizuje Incheba, podle pláno... Celý článek

Elektřina a wattmetr

Elektřina a wattmetr

5.1.2009 | Redakce | Bydlení čtenářů

Ačkoli celosvětová finanční krize na Českou republiku ještě zcela nedolehla, nad způsoby, jak ušetřit něco z rodinného rozpočtu se asi zamýšlí každý. ... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii