Bydlení čtenářů: Jak zútulnit malý byt - 1. díl

21.12.2007 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Bydlení čtenářů: Jak zútulnit malý byt - 1. díl

Sponzorované odkazy:

Když jsme viděli, jak vypadá byt paní Hášové po rekonstrukci, nemohli jsme uvěřit, že se jedná o 2+kk o rozloze 43m2. Je vaše bydlení také menších rozměrů a chtěli byste je alespoň opticky zvětšit a upravit? Nechte se inspirovat, jak na to. V prvním díle se dozvíte, jak probíhaly úpravy podlah a kuchyně.

„Náš byt není ani velký, ani moc prostorný. Je to klasické panelákové 2+kk o rozloze 43 m2. Jelikož jsme čtyřčlenná rodina, bojujeme neustále s místem. Při zařizování interiéru jsme se proto snažili dát důraz na co největší vzdušnost, co nejméně plochy zastavěné nábytkem,ale zároveň docílit pohodlného a útulného bydlení. Zkrátka jsme se řídili vlastním vkusem a heslem " v jednoduchosti je krása". Důležitou roli hrály také finance, takže jsme se snažili svépomocí docílit levnější, přitom moderní a oku lahodící varianty našeho bydlení.

Byt byl v původním stavu, nová byla jen plastová okna a stoupačky. Obývací pokoj má 16m2, kuchyňský kout 4m2. Bohužel jsou pokoje v těchto bytech řešeny jako dlouhé obdélníky, což mi nepřipadá moc šťastné.

První, co jsme udělali, bylo propojení kuchyňského koutu s obývacím prostorem. Velmi to interiéru pomohlo, provzdušnilo a přineslo nové možnosti v zařizování.

Pak se vyštukovaly stropy a na řadu přišly podlahy. Zvolili jsme plovoucí laminátové - v obýváku barvy ořechu, v dětském pokoji dub. Jako podklad posloužila hobra. V předsíni vyhrála dlažba, hlavně kvůli dobré údržbě. Chtěla jsem ji světlou, spáry jsme zvolili černé, protože na nich není vidět špína. Nelíbí se mi totiž "vyšlapaná" cestička, která vznikne, když se světlé spáry zbarví dohněda a zbylé u stěn jsou v původním, světlém odstínu. Byli jsme touto kombinací mile překvapeni, působí to opravdu pěkně. Dlažba vynikne, všem doporučuji.

V kuchyni byla obyčejná, jednoduchá, ale úplně nová kuchyňská linka. Bylo nám líto ji vyhodit, proto jsme ji jen upravili. Velkou změnou byly úchytky, místo tmavě hnědých plastových jsme zvolili dlouhé kovové. Další úpravou byla výměna pracovní desky, tak, aby s linkou ladila. Bílou mramorovou tak nahradila barva dřeva. A hle, tak málo stačí k tomu, aby se vyloupla pěkná, moderní kuchyň. Ještě jsme přikoupili výsuvnou spižní skříň, opět i Ikee, tu nejlevnější, bílou. Stojí v čele kuchyně vedle lednice. Samolepící tapetou jsme docílili stejné barvy, jakou má celá linka. Stálo nás hodně měření a vymýšlení, jak vše uspořádat, ale rohová kuchyň pak vznikla za opravdu málo peněz.

Dalším oříškem byl jídelní stůl. Do kuchyňského koutu se nevešel a obývací místnost je úzká. Žádný stůl nevyhovoval našim představám. Proto jsme koupili normální pracovní desku na kuchyňskou linku v barvě nábytku a podlahy a k ní barovou chromovanou nohu. Tu jsme přimontovali doprostřed a celý stůl pak přišroubovali ke zdi. Vznikl nám tak originální stůl na míru za pár korun, který splňuje podmínku , aby byl dlouhý a úzký. Vejde se tak pohodlně napůl do obýváku a napůl do kuchyně, čímž nám zabral daleko méně místa než normální, klasické stoly."

Také se vám povedla rekonstrukce, nebo máte hezky zařízený byt či dům a chtěli byste se pochlubit ostatním čtenářům? Zašlete nám fotografie na info@oBydleni.cz. Zveřejněné fotky odměníme.

Počet komentářů (3) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Bydlení čtenářů: Když je málo místa

Bydlení čtenářů: Když je málo místa

9.1.2008 | Redakce | Bydlení čtenářů

Řada z nás si nemůže vybrat, v jak velkém bytě či domě budeme bydlet. Máme-li menší a potřebovali bychom větší, nezbývá nám, než zapojit představivost... Celý článek

Bydlení čtenářů: Jak zútulnit malý byt – 2. díl

Bydlení čtenářů: Jak zútulnit malý byt – 2. díl

2.1.2008 | Redakce | Bydlení čtenářů

Vracíme se ještě k rekonstrukci bytu 2 + kk, kterou uveřejnili na sklonku již minulého roku. Kromě kuchyně upravovali u paní Hášové také obývací pokoj... Celý článek

Bydlení čtenářů – nová kuchyň ve starém domě

Bydlení čtenářů – nová kuchyň ve starém domě

10.12.2007 | Redakce | Bydlení čtenářů

V současné době není problém nechat si postavit dům na klíč. Přesto se najdou tací, kteří se raději pustí do rekonstrukce staršího domku. Často se moh... Celý článek

Bydlení čtenářů – povedená rekonstrukce

Bydlení čtenářů – povedená rekonstrukce

3.12.2007 | Redakce | Bydlení čtenářů

Nejedna žena sní o kuchyni, která by byla propojena s obývacím pokojem. Toto architektonické řešení v sobě spojuje mnohé výhody. Domácí práce, jako je... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii