Bydlení čtenářů: Nápaditě zařízený obývací pokoj

9.7.2008 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Bydlení čtenářů: Nápaditě zařízený obývací pokoj

Sponzorované odkazy:

Sladěné barvy a originální výzdoba – to je obývací pokoj naší čtenářky. Práce bytového architekta? Kdepak. „Jsem na něj pyšná, protože jsem jej celý navrhla sama,“ chlubí se paní Hana. S manželem zařizovali celé bydlení sami, bez pomoci profesionálů. Vy se nyní můžete podívat, jak se jim zařízení obývacího pokoje podařilo, a nechat se inspirovat dobrými nápady.
Po svatbě jsme s manželem dostali patro v rodinném domě jeho rodičů. S přestavbou jsme začali, když jsem byla ve čtvrtém měsíci těhotenství. I přesto jsem se do všeho zapojila. Práce trvaly skoro pět měsíců, ale když jsme dovezli synka z porodnice domů, bylo již hotovo. Vše jsme dělali svépomocí, žádnou firmu jsme si nezvali. Bylo potřeba udělat kompletní rekonstrukci rozvodu vody, topení, podlahy, měnili jsme okna, předělávali jsme kuchyň i koupelnu. Nic nezůstalo tak jak, bylo. Nejvíc se ale změnil asi obývák.

Obývací pokoj byl zařízen starým nábytkem, který si vzala tchýně. Na zemi byly jespilky (něco jako parkety), na stropě cosi jako palubky. Zdi byly bílé, nikde žádná květina.

Na jespilky (které byly vybroušené) jsme položili PVC, všechny zdi jsme seškrábali, natáhli nový stop. Vyměnili jsme okna – ta jsme o 30 cm vyvýšili a o půl metru zkrátili - a také topení.

Obývací pokoj měří 5x8 metrů, a tak ho máme společně s jídelnou. Opticky jsme jej rozdělili dvěma barvami na stěně. Pro obývák jsme zvolili tmavší oranžovou, jídelní kout je v oranžové o dva odstíny světlejší. Pro rozdělení jsme použili pásku. Tu jsme nalepili na stěnu, pak jednoduše strhli a bílá barva pod tím nám odděluje obývák od jídelny.

Nábytek jsme volili ve světlých barvách (buk). Nechali jsme si jej udělat od švagra podle předlohy z časopisu. Doplnili jsme ho mléčným sklem, které máme ve všech dveřích i v kuchyni. Nábytek je jednoduchý, není ho moc a proto obývák vypadá vzdušně.

Jelikož máme sedačku (kterou však hodláme vyměnit) ve vínově červené barvě, zvolila jsem i červené květináče, aby to trochu ladilo. Protože máme malého syna, máme momentálně na sedačce plédy, které jsou oranžovo-krémové. Pod jídelním a obývákovým stolem máme kusové koberce, které jsme také sladili do oranžovo-krémové barvy.

Dveře na chodbu jsou posouvací (zajíždí na zeď) z masivu, kombinovaného s mléčným sklem. I ty nám vyrobil švagr.

Protože nemám ráda záclony, zvolila jsem jen krátké oranžovo-zeleno-žluté závěsky (spíše jen na ozdobu). Jako dekoraci jsem použila dřevěné masky a sošky,které se mi velice líbí. Dodává to obýváku kouzlo.

Obývací pokoj je moje oblíbená místnost – jsem na ni pyšná, neboť jsem si ji celou navrhla sama.

Foto: H. Murová

Líbí se vám obývací pokoj? Zařízení dalších pokojů v domě paní Murové naleznete ve Fotogalerii.

Jste také na své bydlení pyšní a chtěli byste se pochlubit? Nebo si myslíte, jste bydlení vyřešili lépe? Pošlete nám fotografie na info@oBydleni.cz. Pokud jich bude alespoň pět a budete vybráni, článek zveřejníme a vás čeká odměna.

Počet komentářů (20) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Bydlení čtenářů: Dětský pokoj v malém bytě

Bydlení čtenářů: Dětský pokoj v malém bytě

29.7.2008 | Redakce | Bydlení čtenářů

Bylo nám líto, když k nám do redakce teprve po ukončení Soutěže o nejhezčí dětský pokoj dorazily následující fotografie. Naši čtenáři v bytě 2 + 1 dok... Celý článek

Bydlení naší čtenářky – elegantní a originální

Bydlení naší čtenářky – elegantní a originální

15.7.2008 | Redakce | Bydlení čtenářů

Když jsme požádali paní Netopilíkovou, zda by nám mohla ke svému bydlení říci něco bližšího, dozvěděli jsme se, že jí její byt nijak zvláštní nepřipad... Celý článek

Nejlepší fotografie bydlení a zahrad čtenářů!

Nejlepší fotografie bydlení a zahrad čtenářů!

3.7.2008 | Redakce | Bydlení čtenářů

Při rekonstrukci bytu a jakýchkoli dalších změnách bydlení vynakládáme velké množství energie a času. Když je tedy hotovo, vedle vlastní spokojenosti ... Celý článek

Bydlení čtenářů: Rekonstrukce bytu - 2. díl

Bydlení čtenářů: Rekonstrukce bytu - 2. díl

1.7.2008 | Redakce | Bydlení čtenářů

Minulý týden jsme vám představili rekonstrukci kuchyně paní Prokšové. Jak jsme slíbili, přicházíme nyní s dalším dílem – rekonstrukcí koupelny. „V prv... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii