Bydlení čtenářů: Rekonstrukce koupelny, 3. až 7. den

9.4.2008 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Bydlení čtenářů: Rekonstrukce koupelny, 3. až 7. den

Sponzorované odkazy:

Minulý týden jsme vám slíbili, že vás provedeme den po dni rekonstrukcí koupelny našeho čtenáře. První a druhý den už máme za sebou, nyní se můžete dočíst, jak probíhaly práce od třetího do sedmého dne. Pan Osecký se musel vyrovnat hned s několika problémy, ale zvládnul to na jedničku.

"Třetí den nám měl původně dle harmonogramu přijít instalatér. Jenže večer volal, že má ledvinový záchvat a přijít nemůže. Materiál byl již nakoupen. Dojel jsem si tedy do Baumaxu půjčit svářečku plastů a pustil se do toho sám. Po telefonu jsem konzultoval nesrovnalosti s nemocným instalatérem. Největší strach jsem měl z odpadů, ale, jak se nakonec ukázalo, bylo to naopak to nejlehčí.

Velkým problémem byla montáž zavěšeného WC. Neseděl odpad a celý závěs se musel posunout trochu doprava. To se nakonec ukázalo jako plus, protože se na toaletu vešlo i malé umyvadlo. Další šok byl, když jsem si ráno donesl vanu. Ke své jsem hrůze zjistil, že mi neprodali pravou, nýbrž levou „polorohovku“. Nezbylo mi, než zaimprovizovat a dát ji na druhou stranu. Nakonec je to možná i lepší poloha. Večer, ač jsem toho měl docela dost, jsme se synem (14) natahali elektřinu a začali dělat podhledy.

Čtvrtý den jsem se synem začal budovat koupelnu, usadili jsme vanu, obezdili a postavili skelet umyvadlového stolku z tvárnic. Večer jsme podhledy měli hotové.

Pátý den jsme se pustili do obkladů koupelny a toalety. Víc dělat nešlo. Šestý den jsme položili část dlažby podlah. Večer jsme začali s montážemi vypínačů zásuvek a světel.

Sedmý den jsme dokončili podlahy, elektromontáže a vymalování.

Nyní ještě dodělávám kuchyni. Musím podotknout, že jsme po celou dobu rekonstrukce v bytě žili a docela "normálně". Ještě bych dodal, že nebýt mé ženy a syna, nezvládl bych to. Byla to docela dřina, ale jsme rádi, že jsme se do toho pustili. Vřele všem doporučuji."

Foto: M. Osecký

Také se Vám povedla rekonstrukce bytu či domu, máte pěknou zahrádku, nebo hezky zařízený interiér, a chtěli byste se pochlubit ostatním čtenářům? Myslíte si, že byste mohli ostatní inspirovat? Zašlete nám fotografie na info@oBydleni.cz. Fotky zveřejněné v článku odměníme.

Počet komentářů (4) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Dřevěné domky, chatky a altány

Dřevěné domky, chatky a altány

21.4.2008 | PR článek | Bydlení čtenářů

Jaro je konečně tady a nás napadají otázky kam uložit zahradní nářadí, nábytek a další věci, aby byly na zahradě po ruce? Kde necháme občasné návštěvy... Celý článek

Bydlení čtenářů: Stavba krbu

Bydlení čtenářů: Stavba krbu

16.4.2008 | Redakce | Bydlení čtenářů

Veškeré úpravy v bytě chtějí odvahu, ať už je svěříme do rukou odborníků, nebo se rozhodneme spolehnout se sami na sebe. První varianta skýtá mnoho v... Celý článek

Bydlení čtenářů: Rekonstrukce koupelny, 1. a 2. den

Bydlení čtenářů: Rekonstrukce koupelny, 1. a 2. den

2.4.2008 | Redakce | Bydlení čtenářů

Pro ty, kteří se chystají na rekonstrukci koupelny, máme tentokrát něco speciálního. Náš čtenář se rozhodl, že si koupelnu upraví sám, a popsal nám, j... Celý článek

Pochlubte se svým bytem, domem či zahradou na oBydleni.cz

Pochlubte se svým bytem, domem či zahradou na oBydleni.cz

28.3.2008 | Redakce | Bydlení čtenářů

Chcete se podílet na obsahu našich stránek? Povedla se vám rekonstrukce, hezky jste zařídili pokoj, máte pěknou zahrádku nebo dobrý nápad, a rádi byst... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii