affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Bydlení po dědečkovi

05.05.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Radek s rodiči restituoval činžovní dům v Hradci Králové, který nechal v roce 1928 postavit jeho dědeček. Na tehdejší dobu se jednalo o luxusní bydlení. Měřeno dnešním pohledem není byt 3+1, ve kterém bydlela celá dědečkova rodina i se služkou, která měla svůj pokoj, nic nadstandardního. (Zdroj - Náš útulný byt)

Bydlení po dědečkovi
Reklama

A právě do tohoto bytu se Radek se svou ženou Kateřinou předloni na podzim nastěhovali. Byt byl po pětatřiceti letech vlády OPBH v naprosto žalostném stavu. Celková rekonstrukce se jevila jako zcela nezbytná. V bytě de facto zůstaly jen nosné zdi, dvoje dveře, okna a rozvody topení. Měnily se podlahy, rozvody elektřiny, kompletní proměnou prošla koupelna i wc, stavěl se nový krb. Bourat se začalo v listopadu roku 2007, stavět se začalo v loni v lednu a skončilo se v dubnu. Zařizování probíhalo do loňského srpna. Veškeré stavební práce si nechali Radek s Kateřinou dělat od stavební firmy Domis, která podle slov uživatelů bytu odvedla perfektní práci.

I „levný“ nábytek umí vypadat draze
Kateřinu, která je architektkou, potěšilo, že se jí podařilo za málo peněz sestavit interiér, který vypadá efektně a v očích některých lidí i draze. Prakticky veškerý nový nábytek pořídila se svým mužem v obchodním domě IKEA. Ale úplně vše nemají Radek s Kateřinou, jak sami říkají, „low-cost“. Část svítidel si vybrali z nabídky firmy Lucis. Také na podlaze v obývacím pokoji, kuchyni a chodbě do ložnice nešetřili. A paradoxně právě u věci, do které se rozhodli investovat více prostředků, nepanuje naprostá spokojenost. „Kdybychom rekonstrukci prováděli teď, udělali bychom podlahu parketovou nebo dřevěnou průmyslovou mozaiku a ne dřevěnou plovoucí podlahu,“ řekla Kateřina. „Je to sice jen o pocitu, ale chodit po opravdové dřevěné podlaze je něco úplně jiného,“ dodala. Rekonstrukce bytu je prakticky u konce. Jeho obyvatele již čekají jen kosmetické úpravy a pořizování drobností. Rádi by si nechali obložit bok skříňky s televizí stejným způsobem, jakým je obložený kuchyňský ostrůvek. Radek s Kateřinou si také rozmýšlejí, zda si dají na velkou bílou stěnu u sedačky výraznou tapetu, nebo jestli se nechají oslovit nějakým obrazem. Prozatím stěna skvěle funguje jako projekční plátno. Nezbývá než popřát mladému páru šťastnou ruku při řešení těchto posledních úprav.

„Byt jsme museli po předchozích nájemcích kompletně zrenovovat, už nám zbývají jen drobné kosmetické úpravy,“ řekla nám paní Kateřina z Hradce Králové.

Kuchyňskou linku si sestavovali sami na míru, ostrůvek opláštili stejným materiálem ze kterého je podlaha, takže vše působí maximálně sladěně. Egonomicky tvarované židle nabízejí při stolování maximální pohodlí.

Narozeniny a jiné příležitosti využívá mladý pár k tomu, aby si přál a byl obdarováván designérskými lahůdkami – jako je například tento kávovar Bugatti.

Krbovou vložku pořídili Radek s Kateřinou od firmy Nordica. S výběrem neměli problém, protože je to jediný výrobce, který umožňuje zapojit krb do komínu o průměru 13 centimetrů.

V celém bytě je kromě řady efektních stropních světel spousta skrytých bodovek, pomocí kterých lze vytvářet různé nálady.

V bílých neutrálních místnostech cítí Kateřina klid a dobře si v nich odpočine. Navíc bílá umožňuje kombinovat různobarevné doplňky.

Aby té bílé nebylo v celém bytě příliš, dostala v předsíni prostor výrazná červená barva.

Nad postelí by se měl časem objevit obraz, který vytvoří některý z Kateřininých a Radkových známých.

V koupelně jsou zkombinovány velkoformátové obklady s drobnokresbou barevné skleněné mozaiky. Luxfery propouštějí do koupelny trochu denního světla.

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Vytvořte z domu či bytu opravdový domov

11.04.2019 | Bydlení čtenářů

Také znáte staré známé rčení: Cokoliv ženě dáte, ona z toho udělá víc? Dejte jí dům a vytvoří vám domov. Je to tak, sebevětší byt či dům není nikdy… Celý článek

Od příštího roku musí být rodinné domy energeticky úspornější. Podle odborníků to může navýšit i poč

28.01.2019 | Bydlení čtenářů

Nová pravidla týkající se větší energetické úspornosti nových staveb začnou od příštího roku platit i pro rodinné domy. Podle odborníků lze přitom… Celý článek

Rozhodujete se mezi zděným domem a dřevostavbou? Pomůžeme vám!

19.01.2019 | Bydlení čtenářů

Pokud toužíte po vlastním bydlení, staví se před vás otázka, zda investovat do klasického zděného rodinného domu, nebo zvolit moderní řešení v podobě… Celý článek

Vyměňte starý za nový! Za pomoci realitní kanceláře se nemáte čeho bát

10.12.2018 | Bydlení čtenářů

„Starou lásku, starou káru, starou chajdu…vyměňte starou za novou“, zpívá se v jedné písni. Co se v srdeční oblasti nedá vyčíslit, platí na trhu… Celý článek

Reklama
Reklama