Reklama

Bydlení v industriálním stylu

21.07.2011 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Bydlení v luxusních, loftových bytech vznikajících v průmyslových objektech, které přestaly sloužit svému původnímu účelu, je u nás v posledních letech stále populárnější.

Bydlení v industriálním stylu
Reklama

Vznikají tak originální prostory pro život, kde je díky vysokým stropům možné vestavět několik otevřených pater a přesto zůstává byt jedním velkým a prosvětleným prostorem s neskrývanými konstrukčními prvky, jako jsou ocelové nosníky, trámy a cihly.

Ke každému bytu neodmyslitelně patří i nábytek, který zajišťuje nejen funkčnost bytu, ale podtrhuje celkový designový záměr obytného prostoru.

V případě loftových bytů jde to tzv. „Industriální nábytek“, který je inspirován architektonickými prvky průmyslových a dopravních staveb. Designéři využívají původní konstrukční prvky, materiály a technologie.

Zpravidla se to projeví i na celkové hmotnosti nábytku, který nepřestěhujete při nedělním úklidu bez stěhovací služby, ale rozhodně dodá Vašemu bytu naprosto originální a netradiční styl.

Velké oblibě se tento nábytkový styl těší ve Spojených státech, ale i v České republice existují designová studia, která Vám pomohou s realizací originálního interiéru.

Jako solitér může nábytek v industriálním stylu oživit i Váš interiér, i když zrovna nebydlíte ve staré továrně.


Autor: Lucie Kohoutková

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama