affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Bydlení v industriálním stylu

21.07.2011 | Redakce | Rubrika - Bydlení čtenářů

Bydlení v luxusních, loftových bytech vznikajících v průmyslových objektech, které přestaly sloužit svému původnímu účelu, je u nás v posledních letech stále populárnější.

Bydlení v industriálním stylu
Reklama

Vznikají tak originální prostory pro život, kde je díky vysokým stropům možné vestavět několik otevřených pater a přesto zůstává byt jedním velkým a prosvětleným prostorem s neskrývanými konstrukčními prvky, jako jsou ocelové nosníky, trámy a cihly.

Ke každému bytu neodmyslitelně patří i nábytek, který zajišťuje nejen funkčnost bytu, ale podtrhuje celkový designový záměr obytného prostoru.

V případě loftových bytů jde to tzv. „Industriální nábytek“, který je inspirován architektonickými prvky průmyslových a dopravních staveb. Designéři využívají původní konstrukční prvky, materiály a technologie.

Zpravidla se to projeví i na celkové hmotnosti nábytku, který nepřestěhujete při nedělním úklidu bez stěhovací služby, ale rozhodně dodá Vašemu bytu naprosto originální a netradiční styl.

Velké oblibě se tento nábytkový styl těší ve Spojených státech, ale i v České republice existují designová studia, která Vám pomohou s realizací originálního interiéru.

Jako solitér může nábytek v industriálním stylu oživit i Váš interiér, i když zrovna nebydlíte ve staré továrně.


Autor: Lucie Kohoutková

Reklama
Reklama

Související články

Vytvořte z domu či bytu opravdový domov

11.04.2019 | Bydlení čtenářů

Také znáte staré známé rčení: Cokoliv ženě dáte, ona z toho udělá víc? Dejte jí dům a vytvoří vám domov. Je to tak, sebevětší byt či dům není nikdy… Celý článek

Od příštího roku musí být rodinné domy energeticky úspornější. Podle odborníků to může navýšit i poč

28.01.2019 | Bydlení čtenářů

Nová pravidla týkající se větší energetické úspornosti nových staveb začnou od příštího roku platit i pro rodinné domy. Podle odborníků lze přitom… Celý článek

Rozhodujete se mezi zděným domem a dřevostavbou? Pomůžeme vám!

19.01.2019 | Bydlení čtenářů

Pokud toužíte po vlastním bydlení, staví se před vás otázka, zda investovat do klasického zděného rodinného domu, nebo zvolit moderní řešení v podobě… Celý článek

Vyměňte starý za nový! Za pomoci realitní kanceláře se nemáte čeho bát

10.12.2018 | Bydlení čtenářů

„Starou lásku, starou káru, starou chajdu…vyměňte starou za novou“, zpívá se v jedné písni. Co se v srdeční oblasti nedá vyčíslit, platí na trhu… Celý článek

Reklama
Reklama