Dbejte na správnou údržbu vířivky

13.01.2018 | PR článek | Rubrika - Bydlení čtenářů

Stále více lidí zvyšuje komfort svého bydlení. Možná jste si proto i vy udělali radost a koupili jste si vířivku. Je úžasné "naložit" se do ní a uvolnit se po náročném dni v práci. Ovšem abyste si ji opravdu mohli bezstarostně užívat, myslete také na její údržbu. Jak na to?

Dbejte na správnou údržbu vířivky
Reklama

Údržba vody ve vířivce

Je třeba si uvědomit, že vířivky jsou poměrně obtížné na údržbu vody. Proto ji nepodceňujte. Náročnost péče je dána především vyšší teplotou, která je vhodným prostředím pro růst mikroorganismů. Dalším rizikovým faktorem je menší objem vody.

Pro udržení hygieničnosti zařízení používejte chemii určenou k ošetření vody ve vířivce. Existuje mnoho rozmanitých přípravků na různé bázi. Asi nejznámější je chlor.

Jde o výbornou desinfekční látku. Na druhou stranu teplo ve vířivce zvyšuje rychlost rozkladu volného chloru, a tím se snižuje jeho účinek. Proto je nutné použít více prostředku. Poté však chlor čpí, a navíc mnoho odborníků varuje, že jeho vdechování neprospívá zdraví. Ve spojení s jinými látkami může způsobit některé zdravotní potíže - alergie, ekzémy, záněty průdušek atd.

Naštěstí jsou i jiné možnosti čištění vody. Patří mezi ně UV lampa, ozon, peroxid, elektrolýza slané vody či dezinfekce na bázi polymerů (šetrná ke zdraví lidí i k vířivce).

Kde koupit bezchlorovou chemii?

I vy chcete mít čistou vodu ve vířivce a zároveň se vyhnout chloru? Pořiďte si bezchlorovou bazénovou chemii na internetovém portálu Penzo.cz. Je na bázi polymeru PolyHMG. Inovativní látka používaná ve zdravotnictví na dezinfekci, jejíž aplikace se dostala i právě do jiných oblastí užívání. Hlavní výhoda této dezinfekce je, že účinně likviduje ve vodě viry i bakterie a hlavně nezapáchá jako chlor. Je zdravotně nezávadná a nevyvolává alergické reakce. Používá se jak v domácích vířivkách i ve vířivkách ve wellness centrech.

Nezapomeňte také na kontrolu pH vody a dalších parametrů. Existují četné přípravky, které vám s udržováním kvality vody pomohou. A pečovat je nutné i o samotné zařízení. Jen tak vám bude dobře sloužit dlouhá léta.

Užívejte si váš relax ve vířivce naplno s vědomím, že jste udělali maximum pro dodržení hygienických pravidel.

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama