Dbejte na správnou údržbu vířivky

13.1.2018 | PR článek | Rubrika - Bydlení čtenářů

Stále více lidí zvyšuje komfort svého bydlení. Možná jste si proto i vy udělali radost a koupili jste si vířivku. Je úžasné "naložit" se do ní a uvolnit se po náročném dni v práci. Ovšem abyste si ji opravdu mohli bezstarostně užívat, myslete také na její údržbu. Jak na to?

Dbejte na správnou údržbu vířivky

Údržba vody ve vířivce

Je třeba si uvědomit, že vířivky jsou poměrně obtížné na údržbu vody. Proto ji nepodceňujte. Náročnost péče je dána především vyšší teplotou, která je vhodným prostředím pro růst mikroorganismů. Dalším rizikovým faktorem je menší objem vody.

Pro udržení hygieničnosti zařízení používejte chemii určenou k ošetření vody ve vířivce. Existuje mnoho rozmanitých přípravků na různé bázi. Asi nejznámější je chlor.

Jde o výbornou desinfekční látku. Na druhou stranu teplo ve vířivce zvyšuje rychlost rozkladu volného chloru, a tím se snižuje jeho účinek. Proto je nutné použít více prostředku. Poté však chlor čpí, a navíc mnoho odborníků varuje, že jeho vdechování neprospívá zdraví. Ve spojení s jinými látkami může způsobit některé zdravotní potíže - alergie, ekzémy, záněty průdušek atd.

Naštěstí jsou i jiné možnosti čištění vody. Patří mezi ně UV lampa, ozon, peroxid, elektrolýza slané vody či dezinfekce na bázi polymerů (šetrná ke zdraví lidí i k vířivce).

Kde koupit bezchlorovou chemii?

I vy chcete mít čistou vodu ve vířivce a zároveň se vyhnout chloru? Pořiďte si bezchlorovou bazénovou chemii na internetovém portálu Penzo.cz. Je na bázi polymeru PolyHMG. Inovativní látka používaná ve zdravotnictví na dezinfekci, jejíž aplikace se dostala i právě do jiných oblastí užívání. Hlavní výhoda této dezinfekce je, že účinně likviduje ve vodě viry i bakterie a hlavně nezapáchá jako chlor. Je zdravotně nezávadná a nevyvolává alergické reakce. Používá se jak v domácích vířivkách i ve vířivkách ve wellness centrech.

Nezapomeňte také na kontrolu pH vody a dalších parametrů. Existují četné přípravky, které vám s udržováním kvality vody pomohou. A pečovat je nutné i o samotné zařízení. Jen tak vám bude dobře sloužit dlouhá léta.

Užívejte si váš relax ve vířivce naplno s vědomím, že jste udělali maximum pro dodržení hygienických pravidel.

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Historická budova v Olomouci se proměnila v moderní bytový dům

Historická budova v Olomouci se proměnila v moderní bytový dům

31.1.2018 | PR článek | Bydlení čtenářů

V historickém srdci Olomouce vyrostla na konci devatenáctého století budova, která v minulém roce prošla citlivou a komplexní rekonstrukcí podle konce... Celý článek

První dny v novém bytě

První dny v novém bytě

25.1.2018 | PR článek | Bydlení čtenářů

Snad každý zná přísloví: raději dvakrát vyhořet, než se jednou stěhovat. Celý proces stěhování je totiž velice náročný – fyzicky, psychicky a v neposl... Celý článek

Nábytek z masivu je tou nejlepší investicí do domácnosti

Nábytek z masivu je tou nejlepší investicí do domácnosti

5.1.2018 | PR článek | Bydlení čtenářů

Dřevo: nesmrtelný materiál, jehož dlouhotrvající elegance si užívala již středověká šlechta. Jeho obliba se po krátkých přestávkách vždy vrací do módy... Celý článek

Příjemnější bydlení díky venkovním markýzám. Jak vybrat tu správnou?

Příjemnější bydlení díky venkovním markýzám. Jak vybrat tu správnou?

4.1.2018 | PR článek | Bydlení čtenářů

Sedíte venku na čerstvém vzduchu a při vycházejícím slunci si vychutnáváte čerstvou snídani. Nemusíte se bát ani rosy, protože jste chráněni markýzou.... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii