Dobrý došlap

20.1.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Dobrý došlap

Sponzorované odkazy:

Podlaha musí něco vydržet, a přitom být stále krásná – to je požadavek, který by měl každý typ splňovat.

Různé materiály

Ke stále vyhledávanějším patří vícevrstvé dřevěné podlahy se stabilním podkladem a kvalitní povrchovou úpravou. V oblasti celodřevěných podlah přicházejí ke slovu dekory, které zdůrazňují skutečné stáří tím, že nesou znaky letitého používání (hluboké spáry, suky, dřevěné kolíčky). Laminátové krytiny, které dlouho vévodily žebříčkům prodejů, jsou stále velmi oblíbené pro nepřeberné množství designů, rychlou pokládku a odolnost. Do popředí se dostává také další materiál – vinyl. Má mnoho stejných vlastností jako PVC, je však daleko kvalitnější, odolnější a pokládá se buď lepením ve formě dlaždic, nebo obdobným způsobem jako plovoucí podlahy.

DO JÍDELNY laděné díky kovovému nábytku do vzdušného středomořského stylu se hodí dlaždice Celenio značky Haro. (Foto: Haro, zdroj Sortim)

VINYLOVÁ krytina DesignLine ve světlém provedení se pokládá ve formě celoplošných lepených desek o rozměrech 90 x 45 cm. (Typ Calma Sand z kolekce Nobile, 900 Kč/m², www.1fl oor.eu)

V DĚTSKÉM pokoji oceníme lehce udržovatelnou podlahu. Typ Quadra ve formátu 39,4 x 39,4 cm se systémem Uniclic umožňuje snadnou a rychlou pokládku. (755 Kč/m², Quick-Step)

Snadná údržba

KOREK je příjemný a teplý materiál. Podlaha Haro Corkett v designu Burgos Natur se dodává již s hotovou lakovanou povrchovou úpravou. (1526 Kč/m², Foto: Haro – Sortim)

MODERNÍ kuchyni „sluší“ laminátová krytina Marena Classic. Tento hladký matný povrch s antistatickou úpravou má nosnou voděodolnou desku HDF Protect. (576 Kč/m², Witex)

V CHODBĚ byl použit přírodní materiál Marmoleum Click od firmy Forbo v dekorech Raven a Barbados. (Od 1194 Kč/m²)

VYSOKÁ obytná místnost má vícevrstvou dřevěnou podlahu (Dub Jersey) sjednocenou se stupni schodů. (2616 Kč/m², Kährs, KPP).

do KOUPELNY byly použity vinylové lamely značky DesignLine Connect se zámkovým spojem Unilin. Jsou vhodné i pro podlahové topení a jejich pokládka je stejná jako u plovoucích typů. (1164 Kč/m², www.1fl oor.eu)

Zajímavý tip:

TOP DESIGNEŘI

Firma Parador se rozhodla rozšířit nabídku klasických vzorů se strukturou dřeva. Oslovila přední světové designéry a v rámci kolekce Edition 1 vznikly zajímavé dekory, které si našly své příznivce. V roce 2011 Parador na tuto tradici navázal a obrátil se na další proslulé tvůrce (například na Zahu Hadid, Rose Lovegrova, Wernera Aisslingera, Jeana Nouvella nebo na bratry Ronana a Erwana Bouroullecovy). Navrhli pro něj další originální designy – například abstraktní ztvárnění zemského reliéfu, zvětšeninu struktury buněk kostní tkáně nebo modrozelené bublinky gelu. Cena série je 2079 Kč/m². (www.parador.cz) (www.asko-as.cz)

Nenápadný pomocník

Díky robotickému vysavači ECOVACS budete mít více času na odpočinek i na zábavu. Jednoduše na něm nastavíte čas, kdy se má pustit do uklízení, a můžete odejít do práce. Vysavač se ve stanovené době sám aktivuje, vysaje vymezený prostor a sám odjede zpět do nabíjecí stanice. A vy už se vrátíte do čistého bytu. (Od 6990 Kč, www.ecovacs.cz)

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Malý byt? Nevadí – stačí chytré nápady

Malý byt? Nevadí – stačí chytré nápady

13.2.2012 | časopis Panel Plus | Bydlení čtenářů

Stále více rodin bydlí v malých panelových bytech, kde je každé místo vzácné a je zapotřebí jej efektivně využít. Co kdybyste zkusili s prostorem, kte... Celý článek

Nová éra akvaristiky

Nová éra akvaristiky

6.2.2012 | PR článek | Bydlení čtenářů

Jako jsou rozdílné typy relaxace, stejně tak jsou rozdílné i typy akvárií. Liší se nejen dle vkusu, ale i dle finančních možností, které zákazník má. Celý článek

Veletrh FOR WOOD klepe na srubové dveře…

Veletrh FOR WOOD klepe na srubové dveře…

17.1.2012 | PR článek | Bydlení čtenářů

7. ročník veletrhu dřevostaveb a využití dřeva pro stavbu se nezadržitelně blíží. V termínu 8. – 11. února 2012 se můžete zúčastnit největšího setkání... Celý článek

Otevřený prostor

Otevřený prostor

16.1.2012 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Hlavní obytná místnost je zdařilým řešením terénních dispozic pomocí dvou výškových úrovní. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii