Reklama

Hry s barvami, vzory a tvary

14.04.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Příjemné barvy a romantické rostlinné motivy se staly nedílnou součástí tohoto interiéru. (Zdroj - Náš útulný byt)

Hry s barvami, vzory a tvary
Reklama

Barvy lesních plodů
● Tóny použité na stěnách a na podlaze nepůsobí sice tak dívčím dojmem jako růžová barva, i tak ale vypadají dostatečně žensky. Tyto barvy lze mezi sebou bez problémů kombinovat, a vždy budou svěží a moderní.
● V malých místnostech, kde je málo denního světla, byste měli barevné stěny střídat s bílými plochami.
● Pokud chcete skutečně dosáhnout požadovaného efektu, vyzkoušejte si vybraný odstín nejprve na zbytku tapety, který upevníte na příslušnou stěnu. Podívejte se na ni při denním i umělém světle – a teprve pak se rozhodněte!

Záleží na materiálu
● Nespornou dominantou místnosti je trojrozměrná imitace krbu, doplněná dalšími atraktivními prvky. Například žaluzie s perleťovým povrchem, které odrážejí sluneční paprsky a zabraňují tak přílišnému zahřívání místnosti.
● Koberec přitahuje pozornost velkorysými křivkami všívaného vzoru vysokého 20 mm. Speciálně vyvinuté umělé vlákno má jakostní certifikát, je elastické a snadno se ošetřuje. Podle výrobce lze 90 procent všech skvrn na koberci odstranit pouze vodou.

Židle s čalouněným sedákem z mikrovlákna se vůbec nemusejí schovávat, ale když jsou zahalené do bavlněného potahu až na zem, vypadají zkrátka elegantněji.

Deska kruhového stolu je sladěna s minimalistickým regálem v pozadí. Ten tvoří šest kostek o rozměru asi 70 x 70 cm, které jsou vybaveny vloženými zásuvkami a rohovými přihrádkami. Elegantní stropní svítidlo s pěti výškově nastavitelnými „skleněnými kapkami“, které dostalo cenu za design, vrhá na vše to správné světlo.

Alternativou k vymalované stěně mohou být strukturované panely . Pohovku oživují barevné polštářky a plédy.

Obložení stěny je vyrobeno z desek MDF s plastickým povrchem. Díky hře světel a stínů působí motiv velmi živě. Desky natřete bílou základovou barvou a poté barevným odstínem. Na zeď je upevněte pomocí hmoždinek.

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama