Reklama

Hry s barvami, vzory a tvary

14.4.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Hry s barvami, vzory a tvary

Příjemné barvy a romantické rostlinné motivy se staly nedílnou součástí tohoto interiéru. (Zdroj - Náš útulný byt)

Barvy lesních plodů
● Tóny použité na stěnách a na podlaze nepůsobí sice tak dívčím dojmem jako růžová barva, i tak ale vypadají dostatečně žensky. Tyto barvy lze mezi sebou bez problémů kombinovat, a vždy budou svěží a moderní.
● V malých místnostech, kde je málo denního světla, byste měli barevné stěny střídat s bílými plochami.
● Pokud chcete skutečně dosáhnout požadovaného efektu, vyzkoušejte si vybraný odstín nejprve na zbytku tapety, který upevníte na příslušnou stěnu. Podívejte se na ni při denním i umělém světle – a teprve pak se rozhodněte!

Záleží na materiálu
● Nespornou dominantou místnosti je trojrozměrná imitace krbu, doplněná dalšími atraktivními prvky. Například žaluzie s perleťovým povrchem, které odrážejí sluneční paprsky a zabraňují tak přílišnému zahřívání místnosti.
● Koberec přitahuje pozornost velkorysými křivkami všívaného vzoru vysokého 20 mm. Speciálně vyvinuté umělé vlákno má jakostní certifikát, je elastické a snadno se ošetřuje. Podle výrobce lze 90 procent všech skvrn na koberci odstranit pouze vodou.

Židle s čalouněným sedákem z mikrovlákna se vůbec nemusejí schovávat, ale když jsou zahalené do bavlněného potahu až na zem, vypadají zkrátka elegantněji.

Deska kruhového stolu je sladěna s minimalistickým regálem v pozadí. Ten tvoří šest kostek o rozměru asi 70 x 70 cm, které jsou vybaveny vloženými zásuvkami a rohovými přihrádkami. Elegantní stropní svítidlo s pěti výškově nastavitelnými „skleněnými kapkami“, které dostalo cenu za design, vrhá na vše to správné světlo.

Alternativou k vymalované stěně mohou být strukturované panely . Pohovku oživují barevné polštářky a plédy.

Obložení stěny je vyrobeno z desek MDF s plastickým povrchem. Díky hře světel a stínů působí motiv velmi živě. Desky natřete bílou základovou barvou a poté barevným odstínem. Na zeď je upevněte pomocí hmoždinek.

Náš útulný byt

Související články

Krásky z přírody

Krásky z přírody

28.4.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Rustikální březové kmínky zapouštějí kořeny v moderním interiéru. (Zdroj: Náš útulný byt) Celý článek

ABC nábytek vás dostane svojí originalitou a pestrostí

ABC nábytek vás dostane svojí originalitou a pestrostí

19.4.2011 | PR článek | Bydlení čtenářů

Cítíte s nadcházející jarní sezónou potřebu změny vybavení svého domova, chalupy či kanceláře? Hledáte nové impulsy jak oživit svůj osobní nebo pracov... Celý článek

Jarně rozkvetlý pokoj

Jarně rozkvetlý pokoj

31.3.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Proutěný a dřevěný nábytek kombinovaný se spoustou zeleně šíří radostnou náladu a přináší domů jaro. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Různé variace

Různé variace

25.3.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Tentokrát jsme se zaměřili na obývací pokoj, představíme vám zajímavé barevné kombinace. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii