Hvězdná hodina

19.5.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Hvězdná hodina

Sponzorované odkazy:

Tento nábytek a doplňky vnesou do vašeho bytu víc hvězdné atmosféry, než má pětihvězdičkový hotel! (Zdroj - Náš útulný byt)

Zadní stěnu věšáku tvoří tři prkna, která jsou zezadu spojena dvěma příčnými latěmi, a vše je sešroubováno. Polička je sestavena ze dvou krátkých a ze dvou delších prken a přišroubovaná na stěně šatny. Všechno natřete bílou barvou. Na ni pak podle šablony namalujte hvězdy.

Na mou Mléčnou dráhu

Z buclatých šálků s hvězdami chutná lépe nejen káva nebo čaj, ale například také müsli. Motivy jsou naneseny šedou a světle modrou barvou na porcelán a keramiku (Marabu), která se posléze vypálí. Návod najdete vpravo. Stejnou metodou můžete ozdobit také misky a talíře, vyrobíte si tak originální servis.

POTŘEBY
Hvězdy namalujte na šálky barvou na porcelán a na keramiku (Marabu). Potřebujete k tomu štětec a šablonu. Na zhotovení šablony je třeba lepicí fólie, cutter, nůžky a pevná podložka.

MALOVÁNÍ
Z lepicí fólie vystřihněte šablonu hvězdy a přilepte ji na šálek. Měkkým a čistým vlasovým štětcem stejnoměrně naneste barvu. Tip: Když si šálek položíte do role lepicí pásky, nebude vám při malování klouzat sem a tam.

VYPALOVÁNÍ
Po vymalování fólii sejměte. Pak postavte šálek do studené trouby a zapněte ji na 170 °C. Jakmile trouba dosáhne požadované teploty, nechte šálek 30 minut vypalovat, pak musí opět vychladnout.

Jako v posteli s nebesy

Obyčejné polštářky můžete ozdobit hvězdami pomocí různých technik. Látkové motivy aplikujte pomocí zažehlovacího vliselinu, nebo je přišijte ozdobným stehem. O něco jednodušší je malování podle šablony nebo zdobení za použití razítek a barvy na textil (Marabu).

Ze skříňky snadno vyrobíte otevřenou poličku. Demontujte dvířka a skříňku natřete zevnitř i zvenčí bílou barvou. Zadní stěnu ozdobte světle modrými hvězdami, které pak tvoří působivou kulisu pro vystavené předměty.

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Bydlení u lesa

Bydlení u lesa

2.6.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Aby se mladému páru v novém bytě co nejlépe bydlelo, využil nabídky developera a nechal si udělat spoustu úprav na míru. Celý článek

Výběr nábytku - Materiály

Výběr nábytku - Materiály

26.5.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Při výběru nového nábytku nehleďte jen na design, kvalitu zpracování a cenu, ale také na materiál, z něhož jsou jednotlivé kousky vyrobeny. (Zdroj - N... Celý článek

Na jedné vlnové délce

Na jedné vlnové délce

12.5.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Barvy vody a kamínků posloužily jako inspirace ke svěží proměně obývacího pokoje. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Proměna podle návrhu

Proměna podle návrhu

5.5.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Tentokrát jsme zavítali ke čtenářce z Mladé Boleslavi, jejíž byt je od návrhu až po dohled nad realizací dílem naší designérky. (Zdroj - Náš útulný by... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii