Reklama

Jako na venkově

17.11.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Jako na venkově

Z procházky krajinou pokrytou jiskřivou jinovatkou do tepla domova – to je jako sen... (Zdroj - Náš útulný byt)

Jak dosáhnout útulnosti
● Pokud vyberete pohovku krémové barvy, bude dobře zapadat do různých barevných koncepcí. V tomto případě jsou to hnědé a béžové odstíny, které ozvláštňuje mátová a tyrkysová barva, kovové prvky a doplňky ze stříbra. Pohovka ovšem musí být maximálně pohodlná!
● Bílý dřevěný nábytek je ideálním zařízením do malých místností, protože působí velmi odlehčeně. Díky kontrastním hnědým prvkům pak získává pocit hřejivosti. Do celkového stylu se hezky začleňují židle pletené z materiálu loom.
● Také z odolné laminátové podlahy (Parador) vyzařuje útulnost. Vypadá, jako by byla vyrobena ze starých bedýnek na lahvové víno. Dokonalými doplňky jsou kožený koberec (IKEA) a kožešiny, které dodávají interiéru venkovský ráz.

Místnost jako stvořená k potěšení i k odpočinku je zařízena světlým dřevěným nábytkem s tmavým orámováním, bubínkovými kamny v rohu a pohodlnou čalouněnou pohovkou. Je to ideální prostor, kde se člověk cítí po celý den dobře.

K zimnímu večeru nerozlučně patří šálek bylinkového čaje, který správně zevnitř zahřeje. Na kamnech už je v konvici připravena horká voda.

Že malovat od ruky moc neumíte? To vcelku nevadí, protože můžete vytvořit nápadité tvůrčí dílo i pomocí šablon s nejrůznějšími motivy, mezi nimiž nechybějí zimní dekory. Inspirací najdete v knihách či časopisech více než dost...

Obraz krok za krokem
Potřeby: dřevotříska 80 x 80 cm, hnědá juta 95 x 95 cm, sponkovačka, libovolná šablona, stříbrný sprej, lepidlo ve spreji.

Šablonu vyrobíte tak, že vzor (viz dole) zvětšíte na kopírce a vystřihnete.

Juta by měla být na všech stranách o 5 až 10 cm větší než dřevotříska. Napněte ji na desku a sponkovačkou zezadu upevněte. Při napínání postupujte vždy od středu k okraji. Šablonu si zafixujte trochou lepidla ve spreji.

Plochy šablony vyplňte stříbrným sprejem. Eventuální skvrny po stříkání vytvářejí dojem starobylosti.

Náš útulný byt

Související články

Vtipné nápady s drážkou a perem

Vtipné nápady s drážkou a perem

24.11.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Toto obložení dřevem vypadá velmi zajímavě, a přitom stačí, když běžná levná prkna s drážkou prostě obrátíte! (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Módní i nadčasové japonské stěny

Módní i nadčasové japonské stěny

22.11.2010 | Redakce | Bydlení čtenářů

Japonské stěny nejsou jen atraktivní hradbou před zraky cizích pozorovatelů či ostrými slunečními paprsky. Tento moderní systém zastínění lze využít t... Celý článek

Přirozená útulnost

Přirozená útulnost

10.11.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Lákavé „místo u krbu“ je pouze jedním z dobrých nápadů v tomto obývacím pokoji... (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Na úpatí Brd

Na úpatí Brd

27.10.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Paní Blanka dokázala se svým manželem vdechnout starému domu nový život. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii