Jarně rozkvetlý pokoj

31.3.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Jarně rozkvetlý pokoj

Sponzorované odkazy:

Proutěný a dřevěný nábytek kombinovaný se spoustou zeleně šíří radostnou náladu a přináší domů jaro. (Zdroj - Náš útulný byt)

Více harmonie

● Zelená a hnědá jsou barvy přírody, proto spolu obzvlášť dobře ladí. Eleganci do pokoje vnáší nápadný károvaný vzor na tapetě zvýrazněný oranžovou barvou.
● Čím je zelená světlejší a pastelovější, tím působí pokoj chladněji a opticky se zvětšuje. V tomto případě je jedna zeď vytapetovaná, zbývající stěny jsou natřené odstínem, který se objevuje na tapetě. Abyste docílili správného sladění barev, natřete namíchanou barvou zbytek tapety, nechte zaschnout a dle potřeby dotónujte.
● Před zelenou stěnou se dobře vyjímá světlý dřevěný nábytek a pohovka s krémovým potahem.

Solidní proutěný nábytek

● Proutěný nábytek mívá velmi rozdílnou kvalitu zpracování. Tato sedací souprava je pletená dvojitě z přírodního materiálu pedig. Základ tvoří žebrová dřevěná konstrukce, podobně jako při stavbě lodí.
● Pedig jsou vzdušné kořeny palmy calamus rottang (ratan), která roste v subtropickém pásmu. Pokud se zbaví lesklé kůry, získá se pedig. Tento materiál dobře absorbuje vodu, pak se stane velice pružným. Lze jej také barvit.
● Na terasu a do zahrady je vhodnější sestava z imitace přírodního materiálu – tedy z odolného plastu.

K veselé náladě přispívá především barevné řešení. Také nábytek je dobře stylově zvolený. V prosklené knihovničce nachází uplatnění řada dekorativních předmětů. Sedací souprava z pedigu je rozmístěna kolem moderního koberce. Sekretář můžete uzavřít roletkou.

Dvoudílné dřevěné okenice se přesně hodí k bílému nábytku.Vrchní křídla mohou zůstat otevřená a spodní zavřená, nebo obráceně dle vaší potřeby.

Dekor textilní tapety navrhl designér Lars Contzen. Připomíná tak trochu klasický jemný vzor na pleteném svetru. Jediná tapetovaná stěna stačí dodat celému pokoji velkou dynamiku. Při lepení pruhů dbejte na to, aby na sebe vzor vždy navazoval.

Výroba okenic

● Na každou stranu si nechte uříznout 2 x 2 desky dle velikosti okna, hrany vyhlaďte brusným papírem.
● Ploché, asi 5 cm široké lišty uřízněte na míru, obě strany potřete lepidlem a přitlučte je hřebíčky tak, aby byly zarovnané s vnější hranou. Podle potřeby můžete okraj přebrousit brusným papírem.
● Dřevěné desky natřete ze všech stran bílou barvou. Na každou desku přišroubujte po dvou závěsech na každou stranu. Potřebnou sílu materiálu tvoří lištový rám z obou stran desky. Pomocí závěsů spojte vždy dva prvky k sobě. Na každou stranu špalety okna přišroubujte bílý hranolek a na něj namontujte dvoukřídlé okenice. Dbejte, aby se dala okna dobře otevírat.

Materiál: překližkové desky silné 5 mm, rámové lišty, hranolky k upevnění na zeď, 16 závěsů, vruty, brusný papír, štětec a akrylová barva.

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

ABC nábytek vás dostane svojí originalitou a pestrostí

ABC nábytek vás dostane svojí originalitou a pestrostí

19.4.2011 | PR článek | Bydlení čtenářů

Cítíte s nadcházející jarní sezónou potřebu změny vybavení svého domova, chalupy či kanceláře? Hledáte nové impulsy jak oživit svůj osobní nebo pracov... Celý článek

Hry s barvami, vzory a tvary

Hry s barvami, vzory a tvary

14.4.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Příjemné barvy a romantické rostlinné motivy se staly nedílnou součástí tohoto interiéru. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Různé variace

Různé variace

25.3.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Tentokrát jsme se zaměřili na obývací pokoj, představíme vám zajímavé barevné kombinace. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Navštivte veletrh bydlení, renovací a stavby FOR HABITAT

Navštivte veletrh bydlení, renovací a stavby FOR HABITAT

7.3.2011 | PR článek | Bydlení čtenářů

Chystáte se renovovat byt, zařizovat dům nebo sháníte nevšední designové doplňky, kterými byste si zpříjemnili bydlení? Nenechte si ujít 18. ročník ve... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii