Reklama

Kouzlo chaty v moderní interpretaci

14.01.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Jestliže máte v oblibě přírodní materiály, pak se vám naše dnešní realizace určitě bude líbit a třeba si doma také vytvoříte stěnu z pravých šindelů! (Zdroj - Náš útulný byt)

Kouzlo chaty v moderní interpretaci
Reklama

Úplná harmonie
● Na útulnosti tohoto pokoje má zásluhu dřevo. Ovšem ruku v ruce s ním kráčí také barevná koncepce. V tomto případě jsou to odstíny hnědé a béžové barvy.
● Útulnou atmosféru pokoje dotváří ratanový nábytek, koberec s plastickým vzorem a dřevěná podlaha. Doplňky ve stříbrné, zlaté a zářivě tyrkysové barvě mají za úkol narušit příliš rustikální ladění místnosti.

Plochu obloženou šindeli doplňuje hnědá stěna. Koberec a čalouněný nábytek v béžové barvě se drží decentně v pozadí. Trojmístná pohovka má variabilní zasunovací opěrky, a když se sundají, lze pohovku využít jako postel. Vzdušný závěs ladí s tyrkysovými odstíny polštářků a obrazů.

U pravé stěny stojí dva úzké regály. Jejich nepravidelným rozdělením vznikly tři řady s různými výškami přihrádek. Dýhované dubové dřevo je díky sendvičové technologii i při malé tloušťce dostatečně stabilní a nejsou na něm vidět žádné spojovací prvky.

Šindelová stěna
Šindele z jalovcového dřeva jsou 45 cm dlouhé a 7,5 až 35,5 cm široké, v nejsilnějším místě mají tloušťku 11 mm. Na zeď upevněte na hmoždinky konstrukci z vodorovných latí vzdálených asi 30 cm od sebe. Na latě přitlučte speciálními hřebíky šindele, začněte přitom odspodu. Pevně daná distance latí na zdi určuje také přesah šindelů přes sebe. Uprostřed plochy jsou zasazeny dva regály z desek MDF.

Materiál a mírně zaoblený tvar dělá z dřevěného podnosu víc než užitkový předmět, můžete na něm například předvádět dekorační objekty. Rozměry 64 x 44,5 cm, skleněná váza, výška 20,5 cm, svícínky. (Villeroy & Boch)

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama