Kouzlo chaty v moderní interpretaci

14.1.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Kouzlo chaty v moderní interpretaci

Sponzorované odkazy:

Jestliže máte v oblibě přírodní materiály, pak se vám naše dnešní realizace určitě bude líbit a třeba si doma také vytvoříte stěnu z pravých šindelů! (Zdroj - Náš útulný byt)

Úplná harmonie
● Na útulnosti tohoto pokoje má zásluhu dřevo. Ovšem ruku v ruce s ním kráčí také barevná koncepce. V tomto případě jsou to odstíny hnědé a béžové barvy.
● Útulnou atmosféru pokoje dotváří ratanový nábytek, koberec s plastickým vzorem a dřevěná podlaha. Doplňky ve stříbrné, zlaté a zářivě tyrkysové barvě mají za úkol narušit příliš rustikální ladění místnosti.

Plochu obloženou šindeli doplňuje hnědá stěna. Koberec a čalouněný nábytek v béžové barvě se drží decentně v pozadí. Trojmístná pohovka má variabilní zasunovací opěrky, a když se sundají, lze pohovku využít jako postel. Vzdušný závěs ladí s tyrkysovými odstíny polštářků a obrazů.

U pravé stěny stojí dva úzké regály. Jejich nepravidelným rozdělením vznikly tři řady s různými výškami přihrádek. Dýhované dubové dřevo je díky sendvičové technologii i při malé tloušťce dostatečně stabilní a nejsou na něm vidět žádné spojovací prvky.

Šindelová stěna
Šindele z jalovcového dřeva jsou 45 cm dlouhé a 7,5 až 35,5 cm široké, v nejsilnějším místě mají tloušťku 11 mm. Na zeď upevněte na hmoždinky konstrukci z vodorovných latí vzdálených asi 30 cm od sebe. Na latě přitlučte speciálními hřebíky šindele, začněte přitom odspodu. Pevně daná distance latí na zdi určuje také přesah šindelů přes sebe. Uprostřed plochy jsou zasazeny dva regály z desek MDF.

Materiál a mírně zaoblený tvar dělá z dřevěného podnosu víc než užitkový předmět, můžete na něm například předvádět dekorační objekty. Rozměry 64 x 44,5 cm, skleněná váza, výška 20,5 cm, svícínky. (Villeroy & Boch)

Náš útulný byt

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Barvy v ložnici

Barvy v ložnici

20.1.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

V ložnici trávíme až třetinu života, proto bychom tuto místnost neměli opomíjet a věnovat výběru barev pozornost. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Různé varianty

Různé varianty

7.1.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Současný trend dává před oddělenými místnostmi přednost jedinému obytnému prostoru, který je členěn pouze nábytkem. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Slunci vyjít vstříc

Slunci vyjít vstříc

22.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Pohovka a křeslo jsou nasměrovány diagonálně k oknu, a předvádějí se tak v nejlepším světle. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii