Reklama

Mezonet dle návrhu

25.09.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Vybavit byt, kde je v každé místnosti zkosená stěna, není tak úplně jednoduché. A proto se čtenářka raději obrátila na návrhářku.

Mezonet dle návrhu
Reklama

Barevná harmonie

Dnes zavítáme do dvoupodlažního bytu nedaleko Prahy. Jeho majitelka paní Windsorová si po zakoupení bytu objednala kuchyňskou linku v pistáciovém odstínu. Další vybavení bytu však nechtěla řešit sama, a spojila se proto s naší designérkou Ivou Bastlovou. Paní Windsorová dbala na praktické řešení a byl pro ni důležitý především dostatek úložného prostoru. Výběr barev však nechala na návrhářce. K pistáciové lince byla vybrána světlá fialová, která se objevuje v obývací části a dále pokračuje do předsíně. Svěží zelený odstín najdeme v malé míře v předsíni, a především pak v ložnici, která se nachází v horní části bytu. Nábytek je bílý, na barevných stěnách tedy vynikne, jinde pěkně splyne s komplikovaným prostorem. Vše je zde vyrobeno na míru společností Ideal interiéry.

Televizní stěna je koncipována tak, aby působila vzdušně, a přitom v ní bylo dostatek místa. Spodní dvířka jsou výsuvná, horní výklopná a sklopná.

Návrhu neušel ani výběr osvětlení a nakonec se řešilo i zastínění oken. V obývací části jsou instalovány japonské stěny.

U rohové pohovky stojí dva menší odkládací stolky kruhového tvaru. Výrazný kusový koberec tak pěkně vynikne a místnost působí vzdušněji.

Praktické řešení.

Do předsíně byla přes celou stěnu umístěna vestavěná skříň zkombinovaná s botníkem a odkládacím prostorem. Také v ložnici za lůžkem, pod zkosenou stěnou, je pomocí posuvných dveří vytvořen úložný prostor, kam paní domu ukládá zavazadla a sezonní potřeby. Toto místo si čtenářka velmi pochvaluje, protože se tam vejde téměř vše. Naproti lůžku pak celou stěnu zabírá komoda s hlubokými výsuvy. Využije se tak každý centimetr. Vestavěná skříň chybí, v bytě se totiž nachází malá šatna, bohužel také se zkosenými stěnami.

Čelo postele je opatřeno čtyřmi polštářky, které jsou připevněny na suchý zip. Dají se tedy jednoduše odejmout, jejich potah je také snímatelný a pratelný.

Po jednoduchém odsunutí nočních stolků se dostaneme k posuvným dveřím v kolejničce, za nimiž se skrývá zmíněný velký úložný prostor.

Zdroj: Náš útulný byt
Foto: Barakuda Press

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama