Reklama

Mezonet dle návrhu

25.9.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Vybavit byt, kde je v každé místnosti zkosená stěna, není tak úplně jednoduché. A proto se čtenářka raději obrátila na návrhářku.

Mezonet dle návrhu

Barevná harmonie

Dnes zavítáme do dvoupodlažního bytu nedaleko Prahy. Jeho majitelka paní Windsorová si po zakoupení bytu objednala kuchyňskou linku v pistáciovém odstínu. Další vybavení bytu však nechtěla řešit sama, a spojila se proto s naší designérkou Ivou Bastlovou. Paní Windsorová dbala na praktické řešení a byl pro ni důležitý především dostatek úložného prostoru. Výběr barev však nechala na návrhářce. K pistáciové lince byla vybrána světlá fialová, která se objevuje v obývací části a dále pokračuje do předsíně. Svěží zelený odstín najdeme v malé míře v předsíni, a především pak v ložnici, která se nachází v horní části bytu. Nábytek je bílý, na barevných stěnách tedy vynikne, jinde pěkně splyne s komplikovaným prostorem. Vše je zde vyrobeno na míru společností Ideal interiéry.

Televizní stěna je koncipována tak, aby působila vzdušně, a přitom v ní bylo dostatek místa. Spodní dvířka jsou výsuvná, horní výklopná a sklopná.

Návrhu neušel ani výběr osvětlení a nakonec se řešilo i zastínění oken. V obývací části jsou instalovány japonské stěny.

U rohové pohovky stojí dva menší odkládací stolky kruhového tvaru. Výrazný kusový koberec tak pěkně vynikne a místnost působí vzdušněji.

Praktické řešení.

Do předsíně byla přes celou stěnu umístěna vestavěná skříň zkombinovaná s botníkem a odkládacím prostorem. Také v ložnici za lůžkem, pod zkosenou stěnou, je pomocí posuvných dveří vytvořen úložný prostor, kam paní domu ukládá zavazadla a sezonní potřeby. Toto místo si čtenářka velmi pochvaluje, protože se tam vejde téměř vše. Naproti lůžku pak celou stěnu zabírá komoda s hlubokými výsuvy. Využije se tak každý centimetr. Vestavěná skříň chybí, v bytě se totiž nachází malá šatna, bohužel také se zkosenými stěnami.

Čelo postele je opatřeno čtyřmi polštářky, které jsou připevněny na suchý zip. Dají se tedy jednoduše odejmout, jejich potah je také snímatelný a pratelný.

Po jednoduchém odsunutí nočních stolků se dostaneme k posuvným dveřím v kolejničce, za nimiž se skrývá zmíněný velký úložný prostor.

Zdroj: Náš útulný byt
Foto: Barakuda Press

Související články

5. díl Feng shui: Jarní očista energií

5. díl Feng shui: Jarní očista energií

20.3.2012 | Redakce | Bydlení čtenářů

K jaru již tradičně patří energetická očista jak těla tak prostoru. Dělaly to naše babičky a i nám pořádný úklid prospěje. Aby to bylo snadnější, je d... Celý článek

Rafinovaná jednoduchost

Rafinovaná jednoduchost

14.3.2012 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Když se nepovede najít optimální podobu domova při rekonstrukci domu, může se to podařit při koupi nového – jak to ukazuje dnešní reportáž. Celý článek

Navštivte veletrh FOR CARAVAN 2012 v Letňanech!

Navštivte veletrh FOR CARAVAN 2012 v Letňanech!

6.3.2012 | PR článek | Bydlení čtenářů

Již tradičně se v březnu koná jarní výstava obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN. Milovníci karavaningu jistě ocení největší výstavní halu PVA... Celý článek

Nejinspirativnější veletrhy o bydlení, designu a zahradách najdete v Letňanech

Nejinspirativnější veletrhy o bydlení, designu a zahradách najdete v Letňanech

6.3.2012 | PR článek | Bydlení čtenářů

Jednou z nejvýznamnějších jarních veletržních událostí v areálu PVA EXPO PRAHA bude konání pětice specializovaných veletrhů zasvěcených bydlení, desig... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii