Reklama

Mnohem víc barvy

07.07.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Přesvědčte se, jak vlastnoručně vytvořená regálová stěna, nové látky a přesun nábytku dodají obývacímu pokoji mnohem více šarmu. (Zdroj - Náš útulný byt)

Mnohem víc barvy
Reklama


PŘEDTÍM - bílé stěny, světlá podlaha a decentní čalouněná souprava nejsou zase tak špatné předpoklady pro zdařilé zařízení bytu. Sestavení nábytku však působí nenápaditě a barevně je nevýrazné. Proto jsme se pustili do práce.

Nevýrazný pokoj se může v mžiku změnit pomocí textilií. Závěsy a polštářky v různobarevném provedení místnost oživí, navíc taková proměna vzhledu není nákladná.

POTOM - |Křesla jsme nyní umístili vedle sebe tak, aby tvořila jeden celek s pohovkou a novým konferenčním stolkem. Krémový koberec pak opticky spojuje veškerý nábytek dohromady. V pozadí je vidět nová regálová stěna vlastní výroby. Skříňku se skleněnými dvířky jsme odsunuli k postranní zdi. Barevné akcenty vnášejí do pokoje závěsy, polštářky a přepychový pléd.

Výrobce: pohovka, křeslo: Machalke; komoda Fusion, 152,2 x 142,5 x 42, Kare; koberec, bambusová miska: IKEA; laminátová podlaha Landhausdiele: Parador.

Mezi nástěnné panely z překližkových desek jsou vsazeny jako jakési distanční prvky bílé poličky. Jak konkrétně je uspořádáte, o tom rozhodnete sami. Desky můžete případně také barevně natřít.

Vitrína stojí po přesunutí nábytku stranou u zdi. Velký obraz, který v těchto místech visel dříve, jsme umístili do jiné místnosti. Za skleněnými dvířky skříňky našly své místo různé předměty, které mají být vidět. Naopak drobnosti, které nejsou tak důležité, leží ukryté v dekorativních košících a krabicích. Svěží přírodní prvek vnáší do proměněného bytového zařízení zelenec s charakteristickou „rozčepýřenou hlavou“.

Detailní pohled na zařízení

● Pohovka má elegantní rovné tvary a působí velmi moderně. Její strohost zmírňuje světlý růžový tón.
● Dvě křesla tvoří vydařené duo a dokonale se doplňují s dalším čalouněným nábytkem.
● Oválné stoly vypadají ležérněji než jejich hranatí příbuzní. V lesklém bílém provedení a s jednou nohou uprostřed má stolek jisté nostalgické kouzlo.
● Strukturovaná závěsná lampa upoutává zaslouženou pozornost a ladí stylem a barvou s oběma stolky.
● Na poličkách regálové stěny se vyjímají různé doplňky. Nenápadně integrované světlo je navíc efektně zdůrazňuje. Zářivá bělost poliček se barevně doplňuje se stolky a lustrem.
● Vitrína je sestavená ze dvou částí a podstavce. Tento typ sektorového nábytku lze použít velmi variabilně.
● Vlastnoručně ušité polštářky a závěsy ze stejné pruhované látky fungují v místnosti jako propojující dekorační prvek.
● Vysoký měkký koberec působí teplým dojmem a čtvercový tvar se hodí do tvaru pokoje.
● Bílé stěny a podlaha s dekorem ve světlém dřevě tvoří vzdušné pozadí pro moderní zařízení.
● Pochopitelně nemohou chybět ani živé zelené rostliny.

Regálová stěna je jako od návrháře, a přitom je vlastnoručně vyrobená!

POSTUP PRÁCE

Příprava
Změřte výšku stěny, rozdělte ji na části dle panelů. Uřízněte laťky (20 x 80 mm) a desky z překližky o tloušťce 6 mm. Připravte si poličky a nářadí.

Montáž rámu
Začněte dole a laťky upevněte pomocí hmoždinek do zdi tak, aby utvořily rám. Na něj přišroubujte překližkové desky. Jednu poličku použijte při rozvržení a měření.

Držáky na poličky
Mezi překližkové panely upevněte na hmoždinky držáky na poličky. Skládají se ze dvou desek s trny do zdi, v nichž jsou podélné štěrbiny určené k jemnému vyrovnání.

Montáž poliček
Na držáky nasuňte poličky a sevřete je mezi panely. Případně je můžete ještě zajistit pomocí vrutů. Držáky zmizí kompletně za vlastní poličkou.

Obložení světla
Na vrchní panel přišroubujte zářivku s objímkou, případně si ji nechte připojit od elektrikáře. Na strop upevněte na hmoždinky krycí lištu.

Zapnutí
Díky obložení svítí zářivka směrem dolů a nikoli do místnosti a vytváří intimní světlo. Podle svého uvážení můžete použít i reflektory, které naopak umožňují bodové osvětlení.

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama