Reklama

Mnohem víc barvy

7.7.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Mnohem víc barvy

Přesvědčte se, jak vlastnoručně vytvořená regálová stěna, nové látky a přesun nábytku dodají obývacímu pokoji mnohem více šarmu. (Zdroj - Náš útulný byt)


PŘEDTÍM - bílé stěny, světlá podlaha a decentní čalouněná souprava nejsou zase tak špatné předpoklady pro zdařilé zařízení bytu. Sestavení nábytku však působí nenápaditě a barevně je nevýrazné. Proto jsme se pustili do práce.

Nevýrazný pokoj se může v mžiku změnit pomocí textilií. Závěsy a polštářky v různobarevném provedení místnost oživí, navíc taková proměna vzhledu není nákladná.

POTOM - |Křesla jsme nyní umístili vedle sebe tak, aby tvořila jeden celek s pohovkou a novým konferenčním stolkem. Krémový koberec pak opticky spojuje veškerý nábytek dohromady. V pozadí je vidět nová regálová stěna vlastní výroby. Skříňku se skleněnými dvířky jsme odsunuli k postranní zdi. Barevné akcenty vnášejí do pokoje závěsy, polštářky a přepychový pléd.

Výrobce: pohovka, křeslo: Machalke; komoda Fusion, 152,2 x 142,5 x 42, Kare; koberec, bambusová miska: IKEA; laminátová podlaha Landhausdiele: Parador.

Mezi nástěnné panely z překližkových desek jsou vsazeny jako jakési distanční prvky bílé poličky. Jak konkrétně je uspořádáte, o tom rozhodnete sami. Desky můžete případně také barevně natřít.

Vitrína stojí po přesunutí nábytku stranou u zdi. Velký obraz, který v těchto místech visel dříve, jsme umístili do jiné místnosti. Za skleněnými dvířky skříňky našly své místo různé předměty, které mají být vidět. Naopak drobnosti, které nejsou tak důležité, leží ukryté v dekorativních košících a krabicích. Svěží přírodní prvek vnáší do proměněného bytového zařízení zelenec s charakteristickou „rozčepýřenou hlavou“.

Detailní pohled na zařízení

● Pohovka má elegantní rovné tvary a působí velmi moderně. Její strohost zmírňuje světlý růžový tón.
● Dvě křesla tvoří vydařené duo a dokonale se doplňují s dalším čalouněným nábytkem.
● Oválné stoly vypadají ležérněji než jejich hranatí příbuzní. V lesklém bílém provedení a s jednou nohou uprostřed má stolek jisté nostalgické kouzlo.
● Strukturovaná závěsná lampa upoutává zaslouženou pozornost a ladí stylem a barvou s oběma stolky.
● Na poličkách regálové stěny se vyjímají různé doplňky. Nenápadně integrované světlo je navíc efektně zdůrazňuje. Zářivá bělost poliček se barevně doplňuje se stolky a lustrem.
● Vitrína je sestavená ze dvou částí a podstavce. Tento typ sektorového nábytku lze použít velmi variabilně.
● Vlastnoručně ušité polštářky a závěsy ze stejné pruhované látky fungují v místnosti jako propojující dekorační prvek.
● Vysoký měkký koberec působí teplým dojmem a čtvercový tvar se hodí do tvaru pokoje.
● Bílé stěny a podlaha s dekorem ve světlém dřevě tvoří vzdušné pozadí pro moderní zařízení.
● Pochopitelně nemohou chybět ani živé zelené rostliny.

Regálová stěna je jako od návrháře, a přitom je vlastnoručně vyrobená!

POSTUP PRÁCE

Příprava
Změřte výšku stěny, rozdělte ji na části dle panelů. Uřízněte laťky (20 x 80 mm) a desky z překližky o tloušťce 6 mm. Připravte si poličky a nářadí.

Montáž rámu
Začněte dole a laťky upevněte pomocí hmoždinek do zdi tak, aby utvořily rám. Na něj přišroubujte překližkové desky. Jednu poličku použijte při rozvržení a měření.

Držáky na poličky
Mezi překližkové panely upevněte na hmoždinky držáky na poličky. Skládají se ze dvou desek s trny do zdi, v nichž jsou podélné štěrbiny určené k jemnému vyrovnání.

Montáž poliček
Na držáky nasuňte poličky a sevřete je mezi panely. Případně je můžete ještě zajistit pomocí vrutů. Držáky zmizí kompletně za vlastní poličkou.

Obložení světla
Na vrchní panel přišroubujte zářivku s objímkou, případně si ji nechte připojit od elektrikáře. Na strop upevněte na hmoždinky krycí lištu.

Zapnutí
Díky obložení svítí zářivka směrem dolů a nikoli do místnosti a vytváří intimní světlo. Podle svého uvážení můžete použít i reflektory, které naopak umožňují bodové osvětlení.

Náš útulný byt

Související články

Byt pro dva

Byt pro dva

16.7.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Dnešní návštěva u paní Ireny a jejího přítele je důkazem, že i novostavba pár let po dokončení potřebuje změny, které komfort bydlení zvýší, aby jeho ... Celý článek

Prostor pro relaxaci

Prostor pro relaxaci

14.7.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Příroda představuje často ty nejhezčí příklady harmonického obytného stylu. Hlavní inspirací pro zařízení tohoto obývacího pokoje se stalo moře a kraj... Celý článek

Květinová výzdoba

Květinová výzdoba

30.6.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Pomocí ozdobných lišt a květinové tapety se stěny promění v krásnou domácí kulisu. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Cesta z města

Cesta z města

28.6.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Paní Julie své bydliště měnila již několikrát a každá změna byla spojena s rekonstrukcí a úpravami. Naposledy se rodina nastěhovala do nového domu obk... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii