Reklama

Nové byty – co od nich očekávat

21.3.2013 | PR článek | Rubrika - Bydlení čtenářů

Velká konkurence na trhu s nemovitostmi se odráží i v pestré nabídce bytů. Co můžete na prohlídce takové novostavby očekávat? A co by mělo být standardem?

Nové byty – co od nich očekávat

Jednotvárnost už není v kurzu

Pohled do nedávné historie bydlení v Čechách ukazuje jediné – jednotvárné, podobné či přímo stejné byty, jejich dispozice i vybavení. Nejzřetelněji tento obraz vystupuje v období 50. - 70. let minulého století, kdy se na našem území „dařilo“ panelovým domům.

Z té doby pochází tolik známá (a neoblíbená) umakartová jádra, úzké kuchyňské moduly a celkově poddimenzované prostory.

V 90. letech se sice uvolnily poměry a lidé si užívali nově nabytou svobodu volby, absence limitů se však projevila architektonickým paskvilem, opomíjením územně plánovacích limitů i estetického vkusu.

Touha mít krásné a luxusní byty, nejlépe co nejdřív uvolnila cestu i nekvalitně odváděným stavitelským pracím, takže hodnota bytu během užívání velmi rychle klesala.

Jak to vypadá dnes

Hlad po krásném bydlení už jsme zahnali, teď přichází na řadu chuť. Chuť bydlet pohodlně a opravdu dobře. Už nechceme okázalou nádheru, ale dáváme přednost uměřenosti, která je však korunována zaručeně profesionálním a kvalifikovaným provedením, jež odolává i běhu času.

Na prvním místě práce s architekty

Pod každým ze současných stavitelských projektů byste měli najít podpis architekta, nebo architektonického studia. Už není zapotřebí snažit se v rychlosti vystavět co nejvíce domů. Důležitější je vše konzultovat s odborníky. Nejen novostavby v Praze, ale po celé České republice by měly splňovat také normy dané územním plánem obce. 

Vnitřní dispozice a zařízení

A jak je to s uspořádáním bytových jednotek? Dlouhodobým cílem je vytvářet širší škálu typů bytů tak, aby si mohl potenciální zájemce vybrat skutečně podle svých potřeb. Běžné je rozpětí velikostí bytů od 1+kk do 4+kk, případně i 5+kk. Spojujícím prvkem je obvykle absence samostatné kuchyně a její propojení s obývacím prostorem.

Důraz je kladen na materiály, a to u dveří, oken, podlah a obkladů. Dominantní úlohu hraje dřevo, případně kvalitní plast a pravá keramika. Dozvědět se více o standardech novostaveb můžete například na stránkách developera Crestyl, který se se zmiňovanými trendy ztotožňuje.

 

 

Související články

Z panelákového bytu si vytvořili nádherné bydlení. A levně

Z panelákového bytu si vytvořili nádherné bydlení. A levně

19.4.2013 | Redakce | Bydlení čtenářů

Pro mladý pár bylo důležité bydlet konečně ve svém, ale také v příjemném prostředí. To prapodivně barevný byt, který vytvořil předchozí majitel, včetn... Celý článek

Pusťte si vintage do domu

Pusťte si vintage do domu

5.4.2013 | PR článek | Bydlení čtenářů

Moderní styl je krásný, ale řekněme si to narovinu také poněkud studený. Doplňky a dekorace jsou tím, co dělá domov domovem. Mohou nám připomínat hezk... Celý článek

Blíž k obloze

Blíž k obloze

28.1.2013 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Podkroví je romantické, zařídit ho však vyžaduje dobré nápady. Celý článek

Útulný pokoj

Útulný pokoj

20.11.2013 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Nemám ráda zimu a studené tóny, a proto jsem při rekonstrukci bytu vsadila na přírodní materiály. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii