Počítačový koutek: 7 tipů, aby se vám u něj co nejlépe pracovalo

13.1.2018 | PR článek | Rubrika - Bydlení čtenářů

Pracovat z domova počítači bývá pro mnoho lidí standardem. Je proto důležité vyčlenit si na pracovní stůl vhodný prostor a taky si ho správně zařídit. Kam ho umístit a co by nemělo chybět? Zaměřili jsme se na to v článku a přinášíme pár tipů.

Počítačový koutek: 7 tipů, aby se vám u něj co nejlépe pracovalo

https://favi.cz/inspirace/album/3427-pracovny/20987

 

1. Kam s ním?

 

Do obýváku, do kuchyně nebo dokonce do ložnice? Jestli nemáte vlastní pokoj pro počítačový stůl, budete se muset spokojit s alternativním řešením. Pracovní stůl je dobré umístit pod okno či do kouta obývacího pokoje, případně v kuchyni. Odborníci nedoporučují narušovat klidovou zónu ložnice nějakými pracovními záležitostmi, ale finální rozhodnutí je samozřejmě na vás. 

 

https://favi.cz/inspirace/album/2062-rodinny-dum-klenovice/17328

 

2. Vyberte správný počítačový stůl

 

Rohový počítačový stůl nebo radši klasický? Mrkněte na Favi, kde si můžete vybrat psací stůl podle vlastních kritérií. Chcete praktický, nebo radši designovou záležitost? Jaký materiál budete preferovat? To vše si díky vyhledávači Favi snadno vyfiltrujete a rychle najdete to správné řešení. Nezapomeňte sladit stůl s ostatním nábytkem.

 

3. Dostatek světla

 

Pro práci je ideální přirozené denní světlo, ale ne vždy se podaří. Navíc i k práci večer si budete potřebovat rozsvítit. Stolní lampa nesmí chybět. Vybírejte ji nejen podle vzhledu, ale také podle toho, jestli se dá její světlo nasměrovat.

 

https://favi.cz/inspirace/album/1810-pure-white/15675

 

4. Udržujte pořádek

 

Šuplíky, přihrádky, poličky. Co všechno ke své práci potřebujete? Jestliže vám stačí opravdu jen počítač, žádný úložný prostor řešit nemusíte. Ale pokud ano, předem si promyslete, kam bude vhodné ukládat šanony, kancelářské pomůcky a veškeré dokumenty. Na stole byste měli mít čisto.

 

5. Praktické doplňky

 

Co všechno se vám může na stole hodit a pomůže zorganizovat čas? Výborné jsou různé nástěnky, nebo chytré tabule. Na ně si můžete psát svoje úkoly, abyste nezapomněli. Pro někoho je nezbytností přehledný kalendář, jiný musí mít hodiny stále na očích.

 

Jak bude vypadat váš pracovní stůl?

 

https://favi.cz/inspirace/album/2790-studenstky-pokoj-praha-6-dejvice/19322

 

6. Kvalitní židle

 

Nepodceňte ani výběr židle na sezení. Když u svého stolu budete trávit několik hodin denně, zajímejte se o ergonomické vlastnosti židle a o kvalitu materiálu. Jinak hrozí problémy s páteří a s tím související bolesti zad.

 

7. Osobní prvek

 

Na stůl nebo na stěnu před něj si dejte nějakou osobnější věc, která s prací úplně nesouvisí. Třeba obraz, fotku svých blízkých, zajímavou sošku, co jste si přivezli z cest. Takováto věc vám pracovní místo hodně zpříjemní. 

https://favi.cz/inspirace/album/834-byt-pro-kamarada-sberatele/8910

 

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Historická budova v Olomouci se proměnila v moderní bytový dům

Historická budova v Olomouci se proměnila v moderní bytový dům

31.1.2018 | PR článek | Bydlení čtenářů

V historickém srdci Olomouce vyrostla na konci devatenáctého století budova, která v minulém roce prošla citlivou a komplexní rekonstrukcí podle konce... Celý článek

První dny v novém bytě

První dny v novém bytě

25.1.2018 | PR článek | Bydlení čtenářů

Snad každý zná přísloví: raději dvakrát vyhořet, než se jednou stěhovat. Celý proces stěhování je totiž velice náročný – fyzicky, psychicky a v neposl... Celý článek

Nábytek z masivu je tou nejlepší investicí do domácnosti

Nábytek z masivu je tou nejlepší investicí do domácnosti

5.1.2018 | PR článek | Bydlení čtenářů

Dřevo: nesmrtelný materiál, jehož dlouhotrvající elegance si užívala již středověká šlechta. Jeho obliba se po krátkých přestávkách vždy vrací do módy... Celý článek

Příjemnější bydlení díky venkovním markýzám. Jak vybrat tu správnou?

Příjemnější bydlení díky venkovním markýzám. Jak vybrat tu správnou?

4.1.2018 | PR článek | Bydlení čtenářů

Sedíte venku na čerstvém vzduchu a při vycházejícím slunci si vychutnáváte čerstvou snídani. Nemusíte se bát ani rosy, protože jste chráněni markýzou.... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii