Reklama

Pokoj probuzený k životu

03.02.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Původně nevýrazná ložnice získala po proměně zcela jinou atmosféru! (Zdroj - Náš útulný byt)

Pokoj probuzený k životu
Reklama

Zeptali jsme se:

Iva Bastlová
designérka
(www.idealinteriery.cz)

Barvy interiéru výrazně pomohly. Jemná žlutá se hodí do ložnice i pracovny a pěkně prozáří místnost se zkoseným stropem. Oceňuji využití místa za lůžkem jako úložného prostoru. Osvětlená nika za postelí i lampičky připevněné na dvířkách skříňky představují velmi efektní detail. Jediné, co mě ruší, je velký modrý obraz v rohu místnosti. Volila bych menší formát i jemnější motiv. Jinak je proměna, a to včetně doplňků, velmi zdařilá a působivá.

PŘEDTÍM
Do podkrovního pokoje se v zásadě hodí světlé barvy. Pokud je ale celá místnost pouze bílá, působí poněkud sterilně. Postel a skříň na počítač mohou, a také by měly, zůstat beze změny, naopak větší proměnou by měly projít doplňky. Ratanové křesílko, stolek a dekorace totiž působí neuspořádaně a trochu ztraceně.

Kancelář na částečný úvazek
● Skříň se postará o to, aby od pracovního a počítačového stolu nepronikala do ložnice pracovní atmosféra. Kromě vysouvací plochy na klávesnici a prostoru na monitor má také spoustu přihrádek na psací potřeby. Můžete si ji nechat vyrobit na míru podle toho, co všechno do ní potřebujete umístit. Připadá nám velmi praktické, že v momentě, kdy dopracujete, pracovnu prostě zavřete a opět máte klidnou odpočinkovou zónu.
● Bílá čalouněná židle je pohlednější i pohodlnější než ratanové křesílko. V našem případě se hodila tak dobře, že nebylo třeba ji upravovat. Kdo však bude chtít, může židli potáhnout barevnou látkou.
● Pokud byste potřebovali ještě více úložného prostoru, můžete pod stolní desku umístit úzký pojízdný kontejner a během práce jej vysunout či postavit stranou.
● Podobně jako v této skříni je možné schovat pracovní stůl také za závěsem nebo paravánem. Paraván je k dostání také ve formě dřevěného rámu, který si můžete sami potáhnout.

Stěny prozářil příjemný žlutý odstín. Závěsy, koberec a ložní prádlo do pokoje velmi citlivě vnášejí další barvy. Zvláštností elegantních stolků je otvor v desce, do kterého lze zasadit štíhlou vázu. Noční stolek vedle postele musel ustoupit novému regálu.

Vestavěný regál poskytuje najednou hned dvě praktická řešení. Špatně využitelný prostor pod zkoseným stropem je vyplněn poličkami, získali jsme tak další úložný prostor. Postel se tímto zásahem posunula více do prostoru, a bude tak možné se na ni pohodlněji posadit.

Přihrádky schované za dvířky tvoří vlastně vestavnou skříň, která se hodí pro uskladnění oblečení. Na boční stěnu připevněte pomocí hmoždinek natřenou lištu, která usnadní otevírání dvířek. Dveře můžete také opatřit úchytkami. Speciální valivá kolečka zasazená do spodní hrany dveří zvýší stabilitu celé konstrukce.

ZADNÍ STĚNA
Na stěnu nalevo i napravo od čela postele připevněte pomocí hmoždinek jednotlivé poličky. Aby bylo možné odložit na poličku například hromádku triček, měla by být hloubka regálu alespoň 30 cm.

PROSTŘEDNÍ DÍL
Do desky vyřízněte otvor, přimontujte výklenek bez horního dílu a svítidlo Linestra. Po stranách přišroubujte úzká prkénka v odstupech rovnajících se tloušťce dřeva. Mezi ně pak budou zasazeny vodorovné poličky.

DOKONČENÍ
K horní hraně prostředního dílu přišroubujte trojbokou lištu seříznutou dle zkosení stropu a připevněte jej ke stropu i k podlaze. Po stranách pak připojte pomocí jednotlivých závěsů dvě desky jako dvířka k poličkám.

ZÁVĚREČNÉ ÚPRAVY
V citronově žlutém odstínu, použitém na stěny, je k dostání také matná akrylová barva. Na závěr touto barvou dvakrát přetřete všechny viditelné plochy dřevěného obložení nového regálu.

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama